Zapytanie ofertowe

Velux Polska Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

ul. Muszkieterów 15 A, 02-273 Warszawa, mazowieckie

Velux Polska Sp. z o.o.
Oceń firmę
3,30 / 10 głosów
Dodany 29.09.2009, 11:21
Oferta Opis Galeria Cenniki

NOWA GENERACJA KOLEKTORÓW VELUX

Kolektory słoneczne VELUX służą do podgrzewania wody: użytkowej, w basenach kąpielowych i wspierania ogrzewania.

Oszczędzaj pieniądze z systemami słonecznymi VELUX
Ceny ropy naftowej i gazu znacząco wzrosły w ciągu ostatnich kilku lat i niestety nie ma oznak ich tendencji spadkowej. Inwestycja w systemy słoneczne jest efektywną drogą uniezależnienia się od przyszłego wzrostu cen i jednocześnie pomaga w ochronie środowiska naturalnego. Dla użytkowników oznacza koniec zmartwień z powodu rosnących cen paliw. Słoneczne systemy ogrzewania VELUX mogą znacząco wpłynąć na obniżenie rachunków za ogrzewanie. Energia zużyta do podgrzania ciepłej wody użytkowej stanowi średnio ok. 1/3 całkowitego zużycia energii w domu. Systemy słoneczne VELUX mogą pokryć ok. 70% tego zapotrzebowania. Co więcej, przy rozbudowaniu systemu również do wspomagania centralnego ogrzewania można pokryć nawet do 30% całkowitych kosztów zużywanej energii.

Zastosowanie - nowe budynki lub renowacje
Słoneczny system ogrzewania może być szczególnie atrakcyjny w wielu sytuacjach, zarówno od strony praktycznej jak i finansowej. Jeżeli na przykład planujesz renowację dachu i/lub wymianę systemu ogrzewania prawdopodobnie okaże się, iż kolektory słoneczne są nie tylko prostym rozwiązaniem, lecz przyczynią się również do znacznych oszczędności. Instalacja słonecznego systemu ogrzewania jest nawet bardziej atrakcyjna w przypadku budowy nowego domu, gdyż można w taki sposób zaplanować orientację i kąt nachylenia połaci dachowej oraz dostawę energii, aby jak największą jej część pozyskiwać ze słońca.

Kolektory atrakcyjne wizualnie i funkcjonalnie
Wzornictwo kolektorów słonecznych VELUX w doskonały sposób pasuje do nowo powstających budynków. Jest idealnie zintegrowane z materiałem pokryciowym dachu i wprowadza harmonijne połączenie tradycyjnej architektury z nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie energii odnawialnej. Wszystkie przewody, mocowania i połączenia są starannie ukryte w konstrukcji zapewniając niezakłóconą linię dachu. Wybór kolektorów słonecznych VELUX zapewnia prawdziwe i jedyne na rynku europejskim wzornictwo systemów słonecznych zintegrowane z dachem. VELUX posiada ponad 60 lat doświadczeń związanych z integracją produktów z dachem, co gwarantuje najlepsze rozwiązania techniczne systemów słonecznych bez konieczności poświęcania wzornictwa na rzecz funkcjonalności. Kolektory montowane są przy użyciu standardowych kołnierzy uszczelniających VELUX, są dostępne w czterech rozmiarach, co daje możliwość łączenia ich w zestawy z oknami do poddaszy zapewniając atrakcyjną wizualnie architekturę dachu.

Kolektory słoneczne VELUX - Wyjątkowa trwałość, wysoka sprawność i prosta instalacja
Kolektory słoneczne VELUX wykonane są z wysokiej jakości materiałów, ze szczególnym naciskiem na wzornictwo, wysoką sprawność, łatwą instalację i wyjątkową trwałość. Kolektor słoneczny VELUX jest rezultatem wielu lat rozwoju, wymagających testów i zebranych doświadczeń, które pozwoliły na wybór idealnych materiałów dla zintegrowanych systemów dachowych. Kolektory słoneczne VELUX posiadają certyfikat Solar Keymark, który oznacza, że kolektory VELUX produkowane są zgodnie z wymaganiami norm europejskich, posiadają również certyfikat CEN. Oznacza to, że dany system słoneczny spełnia europejskie standardy dotyczące jakości oraz informacji o produkcie, a także jest zgodny z przepisami pozwalającymi na uzyskanie dofinansowania w większości krajów europejskich.

Obudowa kolektora
wykonana jest z aluminium i wypełniona jest grubą warstwą izolacji z wełny mineralnej o dużej gęstości, dającą nieporównywalne parametry i żywotność. Miedziany absorber wraz z wysoce selektywnym pokryciem powierzchni daje kolektorowi VELUX nadzwyczajnie wysoką sprawność. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii laserowej, płyta absorbera połączona jest z rurkami kolektora niewidocznymi spawami. Specjalne transparentne (przezroczyste) szkło kolektora charakteryzuje się bardzo wysoką przepuszczalnością światła, co powoduje, że kolektory słoneczne VELUX są jednymi z najbardziej wydajnych na rynku. Kolektory są estetycznie wykończone i zabezpieczone nie wymagającym konserwacji systemem aluminiowych oblachowań VELUX.

Instalacja kilku kolektorów VELUX obok siebie (w odległości 100 mm) jest niezwykle prosta: łączy się je przy użyciu dostarczonych w komplecie elastycznych przewodów ZFR. Kolektory słoneczne instaluje się tak samo jak okna do poddaszy VELUX przy użyciu standardowych kołnierzy uszczelniających, co gwarantuje szczelne połączenie z dachem. Kołnierze pozwalają również na idealną integrację okien do poddaszy z kolektorami słonecznymi VELUX w zestawach kombi. Kolektory można zainstalować na dachach o nachyleniu od 15-90°. Dla zapewnienia najlepszej wydajności kolektory słoneczne powinny być jednak zainstalowane na niezacienionym dachu o kącie nachylenia 30-60°, skierowanym w kierunku południowym. Instalacji kolektorów słonecznych na dachu powinien dokonać dekarz.

Zbiornik ciepłej wody użytkowej VELUX
Zbiorniki VELUX są wykonane z blachy stalowej. Wszystkie elementy, które mogą mieć kontakt z wodą, są zabezpieczone przed korozją, bakteriami i osadzaniu się kamienia wapiennego dzięki zastosowaniu bezpiecznej dla środowiska powłoki emaliowanej. Zbiorniki są dostarczane z piankową izolacją niezawierającą CFC chlorofluorowęglowodoru, która ogranicza straty ciepła do minimum i tym samym zapewnia optymalne magazynowanie energii słonecznej. Specjalnie zaprojektowany system sterowania kontroluje pracę pompy zapewniając maksymalny pobór energii słonecznej z kolektorów. Zbiorniki VELUX mogą być łatwo podłączone do istniejącej instalacji grzewczej.

Cechy zbiorników solarnych VELUX

 • Wysoka efektywność systemu i eleganckie wzornictwo.
 • Optymalne uwarstwienie temperatury wody w zbiorniku.
 • Łatwa instalacja ze względu na zainstalowaną wcześniej grupę pompowo-sterującą.
 • Łatwe obsługa panelu sterującego ze względu na zoptymalizowane ustawienia fabryczne.

VELUX oferuje również elastyczne przewody ZFM służące do połączenia kolektora ze zbiornikiem. Doskonale izolowane i wykonane ze stali nierdzewnej przewody minimalizują straty ciepła. Ze względu na różne odległości pomiędzy kolektorem i zbiornikiem przewody oferowane są w różnych długościach.

Korzyści dla użytkowników systemów solarnych VELUX:

 • Kompatybilny ze wszystkimi typami pieców grzewczych.
 • Zapewnia największą wydajność w korzystaniu z energii słonecznej.
 • Idealne rozwiązanie wykorzystania energii odnawialnej dla nowopowstających budynków i w przypadku renowacji.
 • Wspomagają programy rządowe i właścicieli budynków w zwiększeniu udziału w zużyciu energii odnawialnej.
 • Kompletne zestawy systemów solarnych ułatwiają planowanie, wymiarowanie i zamówienie właściwego rozwiązania.
 • System solarny VELUX może pokryć do 70% zapotrzebowania na energię do podgrzania ciepłej wody użytkowej.
 • Dzięki użyciu standardowych kołnierzy uszczelniających kolektory słoneczne VELUX są zintegrowane z dachem i tworzą harmonijne połączenie z tradycyjną architekturą.
 • Dzięki użyciu najwyższej jakości materiałów i najnowocześniejszych technologii systemy podgrzewania ciepłej wody użytkowej i centralnego ogrzewania VELUX charakteryzują się wyjątkową trwałością.
 • Unikalną cechą systemu jest możliwość instalacji kolektorów słonecznych w połączeniu z oknami do poddaszy VELUX.

W skład zestawu kolektorów słonecznych VELUX wchodzą:

 • Kolektory słoneczne
 • Kołnierze uszczelniające do pokryć profilowanych
 • Połączenia pomiędzy kolektorami
 • Zbiornik
 • Grupa pompowo-sterująca
 • Zawór mieszający termostatyczny
 • Przeponowe naczynie wyrównawcze
 • Separator powietrza
 • Glikol do napełnienia instalacji

OKNA DO PODDASZY
Dostosowanie optymalnego układu okien do poddaszy do warunków technicznych budynku, wymaga możliwości dokonywania wyborów pomiędzy różnymi sposobami obsługi okien. VELUX posiada w swojej ofercie bardzo szeroką gamę okien do poddaszy oraz innych produktów, które przeznaczone są do instalacji na poddaszu. Wśród nich są między innymi okna obrotowe, okna uchylno-obrotowe, okna obrotowe z wbudowanym systemem elektrycznym, okna służące jako wyjście ewakuacyjne, balkon dachowy, elementy doświetlające, okna fasadowe i ci, jest kolankowe. Okna do poddaszy VELUX wykonane są z najwyższej jakości drewna sosnowego, klejonego warstwowo, ciśnieniowo impregnowanego, dwukrotnie lakierowanego. Okno GGU, przeznaczone do pomieszczeń o podwyższonej wilgotnośwykonane z drewna porytego warstwą poliuretanu pomalowanego na biało. Wszystkie okna VELUX wyposażone są w urządzenia umożliwiające nawiew świeżego powietrza przy zamkniętym oknie: moduł wentylacyjny w skrzydle lub klapę wentylacyjną zintegrowana z uchwytem otwierającym. Wbudowany filtr zapobiega dostawaniu się do pomieszczenia pyłu i kurzu z zewnątrz. W oknach stosuje się specjalne energooszczędne pakiety szybowe, które gwarantują bardzo dobrą szczelność i termoizolacyjność okna. Okna VELUX można otwierać na wszystkie możliwe sposoby. W większości okien VELUX uchwyt otwierający znajduje się w górnej części skrzydła (okna obrotowe GGL, GZL, GGU). Jest to najbardziej funkcjonalny sposób otwierania, który umożliwia ustawienie mebli bezpośrednio pod oknem. W sytuacji, gdy okno ze względów konstrukcyjnych jest zainstalowane znacznie wyżej wówczas wygodniejsze jest otwieranie okna przy pomocy klamki umiejscowionej w dolnej części skrzydła. Okna o podwójnym systemie otwierania są otwieranie obrotowo od góry lub uchylnie przy pomocy klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła (okna uchylno-obrotowe GHL, GPL).

Więcej informacji o produktach VELUX na stronie internetowej www.velux.pl.

VELUX na świecie
Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, które dostarczają produkty, VELUX stwarza lepsze warunki mieszkalne. Oferta VELUX zawiera szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu. Producent oferuje również różne rodzaje rolet, żaluzji, rolet zewnętrznych, produktów izolacyjnych oraz do zdalnego sterowania, a także panele solarne przeznaczone do montażu na dachu. W 1942 roku na podstawie rysunków konstruktora Villuma Kann Rasmussena powstało pierwsze okno do poddaszy, które zostało zainstalowane w duńskiej szkole, gdzie na poddaszu powstały sale lekcyjne. W tym samym roku marka VELUX została oficjalnie zarejestrowana. Obecnie VELUX posiada swoje fabryki w 10 krajach, a przedstawicielstwa handlowe w blisko 40 krajach. Jest jedną z najsilniejszych marek na światowym rynku materiałów budowlanych, a produkty są sprzedawane niemal na całym świecie. W Grupie VELUX zatrudnionych jest ponad 9 tys. osób, a jej właścicielem jest VKR Holding, który jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością w całości należącą do fundacji i rodziny. W 2005 roku Grupa VELUX osiągnęła obroty w wysokości 7 360 milionów złotych (przelicznik z duńskich koron na podstawie kursów walutowych NBP z dnia 31.12.2005r). Więcej informacji na stronie www.velux.com.


VELUX w Polsce

Firma VELUX Polska, będąca częścią Grupy VELUX, jest w obecna na polskim rynku od 1989 roku. Biuro handlowe VELUX Polska funkcjonuje od 1990 roku. Pierwszą fabrykę w Gnieźnie otwarto w 1998 roku, a kolejna powstała w 2003 roku w Namysłowie. Inwestycje VELUX poczynione na polskim rynku w 2005 roku osiągnęły wartość w przybliżeniu równą 274 milionów złotych. Wszystkie fabryki w Polsce otrzymały certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 zgodności produkcji z zasadami ekologii jak również OHSAS 18001 z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Zatrudnienie w Polsce systematycznie rośnie, pod koniec 2005 roku liczba pracowników VELUX w Polsce wynosiła 798 osób.

Dach stromy z oknami dachowymi Velux
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
Multiaudio

Producenci / Importerzy

Adres

Ku wiśle 7

00-716 Warszawa

mazowieckie

Profix Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Dobra 3

05-152 Łomna Las/ Czosnów

mazowieckie

Profix jest dystrybutorem narzędzi ręcznych i elektronarzędzi dla…

Ei Electronics

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Emili plater 53

00-113 Warszawa

mazowieckie

producent czujników dymu i czadu

Zobacz także