Zapytanie ofertowe

Robert Bosch Sp. z o.o. Buderus

Inne, Producenci / Importerzy

Jutrzenki 105, 02-231 Warszawa, mazowieckie

Robert Bosch Sp. z o.o. Buderus
Oceń firmę
3,71 / 17 głosów
Dodany 23.02.2012, 08:38
Oferta Opis Filmy

kondensacyjny kocioł gazowy - Logamax plus GB072Logamax plus GB072

Logamax plus GB072 to kondensacyjny kocioł gazowy, który wyróżnia się solidną konstrukcją oraz zastosowaniem najnowszych rozwiązań technicznych. W efekcie kocioł jest bardzo oszczędny, łatwy w obsłudze i przyjazny środowisku naturalnemu. Efektywna technika kondensacyjna sprawia, że Logamax plus GB072 ma sprawność nominalną dochodzącą aż do 109%. Uzyskanie tak wysokiej sprawności możliwe jest dzięki procesowi skraplania pary wodnej, zawartej w spalinach.
Zalety urządzenia:

 • wysoki komfort c.w.u.
 • współpraca z nowoczesnymi systemami regulacji
 • niski poziom hałasu
 • mały pobór mocy elektrycznej w stanie gotowości
 • niewielkie wymiary
 • czytelny wyświetlacz LCD i łatwa obsługa

kondensacyjny kocioł wiszący Logamax plus GB162Logamax plus GB162

Kondensacyjny kocioł wiszący Logamax plus GB162 to maksymalna moc na najmniejszej przestrzeni.  Wydajność 100 kW jest istotnym osiągnięciem w dziedzinie wiszących, gazowych kotłów kondensacyjnych. Urządzenie idealnie nadaje się do domów wielorodzinnych, a w układzie kaskadowym także do większych obiektów mieszkalnych.
Zalety urządzenia:

 • wysoka sprawność nawet do 110,5%, dzięki technologiom ALU plus, FLOW plus, EMS i ETA plus
 • szeroki wybór systemów regulacji
 • łatwe podłączenie do instalacji słonecznej
 • kompaktowe wymiary
 • solidna konstrukcja
 • łatwa obsługa

stalowy kocioł na paliwa stałe - Logano S112Logano S112

Logano S112 to stalowy kocioł na paliwa stałe przeznaczony do pracy w systemach grzewczych układu otwartego i dzięki standardowo wbudowanej wężownicy schładzającej, także w układach zamkniętych. Dzięki wbudowanej automatyce sterującej pracą wentylatora wyciągowego, a także pomp obiegowych, eksploatacja instalacji grzewczej jest wyjątkowo prosta. Na komfort obsługi wpływają również drzwiczki górne umieszczone pod kątem 45°, ułatwiające załadunek paliwa oraz obrotowy ruszt umożliwiający proste i szybkie przerusztowanie.
Zalety urządzenia:

 • wentylator wyciągowy w wyposażeniu standardowym zapewnia większą tolerancję na niski ciąg kominowy
 • załadunek pod kątem od frontu, to łatwość i bezpieczeństwo obsługi
 • trójciągowy wymiennik kotła oraz ceramiczna komora dopalania gazów wpływają na obniżenie temperatury spalin a tym samym zwiększenie średniorocznej sprawności
 • dolne spalanie umożliwia kontrolę mocy kotła, dzięki czemu czas pracy na jednym załadunku paliwa trwa dłużej niż w kotłach ze spalaniem górnym

Pompa ciepła - Logatherm WPS K-1Logatherm WPS K-1

Pompy ciepła serii WPS K-1 pozyskują energię cieplną z gruntu. W urządzeniu z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. 185 litrów, położono szczególny nacisk na zwiększenie efektywności oraz ograniczenie emisji hałasu. Poprzez zainstalowanie energooszczędnych pomp obiegowych górnego i dolnego źródła współczynnik efektywności grzewczej COP wynosi nawet 4,8. Zastosowanie nowego czynnika chłodniczego oraz nowej sprężarki pozwoliło na zwiększenie wydajności. Głośność pompy ciepła została obniżona do 32 dB, dzięki dodatkowej izolacji akustycznej. Urządzenia są wyposażone w nowy sterownik HMC 10-1 dający wiele możliwości kontroli m.in. sterowanie kilkoma obiegami grzewczymi lub chłodzeniem pasywnym. Moce grzewcze: 6, 8 i 10 kW.
Zalety urządzenia:

 • oszczędna eksploatacja dzięki wykorzystaniu gruntu jako źródła ciepła oraz wysokiemu współczynnikowi COP sięgającemu wartości 4,8 co oznacza, że pompa pracuje ze sprawnością 480%
 • wbudowane energooszczędne pompy obiegowe dolnego i górnego źródła oraz zawór przełączający trójdrogowy
 • oszczędność miejsca - niewielkie wymiary urządzenia
 • prosty i przyjazny w obsłudze regulator graficzny z wieloma funkcjami
 • cicha praca, dzięki izolacji akustycznej oraz drgań 
 • bogate wyposażenie – brak kosztów dodatkowych akcesoriów

   aplikacja EasyControlAplikacja EasyControl


Mobilna regulacja systemem grzewczym z dowolnego miejsca za pomocą smartfona lub tabletu.
Zalety rozwiązania:       

 • aplikacja EasyControl zapewnia dostęp do systemu grzewczego z pełną kontrolą jego pracy za pomocą urządzeń mobilnych takich jak smartfon lub tablet z systemem iOS lub Android,
 • przyjazna i intuicyjna obsługa na ekranie dotykowym,
 • stały dostęp do ustawień parametrów systemu grzewczego − jeszcze więcej informacji i komfortu,
 • łatwa i zdalna kontrola, obsługa oraz regulacja instalacji grzewczej pozwalają na dodatkowe oszczędności w kosztach ogrzewania,
 • współpraca ze wszystkimi kotłami marki Buderus wyposażonymi w system regulacyjny Logamatic EMS z regulatorem RC35,
 • bezpieczeństwo użytkowania - dostęp do systemu grzewczego chroniony hasłem,
 • aplikacja w języku polskim dostępna jest bezpłatnie na App StoreSM oraz Google Play,
 • do jej funkcjonowania wystarczy jedynie smartfon lub tablet, połączenie z internetem oraz moduł Logamatic web KM200.

NOWOŚCI W OFERCIE

centrala wentylacyjna Logavent HRV2Logavent HRV2

Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, która zapewnia w budynku świeże i czyste powietrze przez całą dobę. Dzięki skutecznym filtrom oczyszcza je również z pyłków i kurzu. Nowy system marki Buderus pomaga także oszczędzać: jego częścią jest wydajny wymiennik ciepła, który w zimie przekazuje ciepło z powietrza odprowadzanego do powietrza doprowadzanego bez mieszania tych dwóch strumieni. Dzięki temu nawet 90% ciepła wraca do pomieszczeń wraz ze świeżym powietrzem, co pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania. Natomiast w letnie noce, gdy temperatura wewnątrz pomieszczeń jest wyraźniej wyższa od temperatury na zewnątrz, system zapewnia dopływ przyjemnego, chłodniejszego powietrza do budynku dzięki załączającemu się automatycznie obejściu (by-pass).
Urządzenia Logavent marki Buderus są dostępne w trzech wariantach:

 • HRV2-140 dla domów szeregowych, oferujący nominalną wydajność przepływu do 140 metrów sześciennych na godzinę (m³/h);
 • HRV2-230 dla domów jednorodzinnych oferujący nominalną wydajność przepływu 230 m³/h;
 • HRV2-350 dla większych domów jednorodzinnych oferujący nominalną wydajność przepływu do 350 m³/h.

Obliczona sprawność odzysku ciepła (EN 13141-7) wynosi we wszystkich modelach ok. 90%. Wszystkie przyłącza wentylacyjne są wyprowadzone do góry, co ułatwia projektowanie oraz podłączenie urządzeń do systemu dystrybucji powietrza w budynku. Zasysanie powietrza z zewnętrz i oddawanie powietrza może odbywać się - do wyboru - przez przyłącza po prawej lub po lewej stronie obudowy.
Centrala wentylacyjna Logavent jest standardowo wyposażona w nagrzewnicę wstępną zabezpieczającą pracę wymiennika ciepła przed zamarznięciem, nawet przy ujemnych temperaturach powietrza na zewnątrz. Logavent HRV2 można w łatwo ustawić i dostosować do własnych preferencji. Sterowanie centrali wentylacyjnej może odbywać się na trzy sposoby. Pierwszą opcją jest regulator wbudowany w urządzenie, który zapewnia ustawienie najważniejszych funkcji urządzenia. Szerszy zakres ustawień dostępny jest za pomocą bezprzewodowego pilota RCV, oferowanego w wyposażeniu dodatkowym. Do sterowania możemy też wykorzystać bezpłatny program komputerowy Configuration Tool umieszczony na stronie internetowej Buderus. Po podłączeniu komputera do urządzenia można za jego pomocą skonfigurować programy czasowe, dokonać regulacji wielu ustawień, ale też - śledzić historię zmian wszystkich mierzonych parametrów na zainstalowanych czujnikach (np. temperatur). Configuration Tool oferuje również poziom dostępu dla Instalatora, co ułatwia kalibrację urządzenia po jego zainstalowaniu.

kompaktowa pompa ciepła powietrz-woda Logatherm WPL ARLogatherm WPL AR

Kompaktowe pompy ciepła powietrze-woda do instalacji na zewnątrz budynku w zakresie mocy od 6-14 kW. Wysoka sprawność urządzenia zapewniona jest dzięki modulowanej pracy sprężarki i wentylatora oraz nowoczesnemu układowi chłodniczemu i sterowania. Cała instalacja składa się z części zewnętrznej (pompy ciepła) oraz części wewnętrznej. Część wewnętrzna dostępna jest w 4 wersjach do wyboru:

 • z wbudowanym 184 litrowym zasobnikiem c.w.u. z weżownicą solarną
 • z wbudowanym 190 litrowym zasobnikiem c.w.u bez wężownicy
 • w wersji naściennej do samodzielnej pracy 
 • w wersji naściennej do współpracy z innym urządzeniem grzewczym.

Pompy ciepła przeznaczone są do budynków mieszkalnych lub niewielkich obiektów komercyjnych. Urządzenie posiada regulator HMC 300 z wyświetlaczem kontrolującym ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę.

kocioł na paliwa stałe Logano S131Logano S131

Nowy kocioł na paliwo stałe, który wyposażono w komorę załadunkową o objętości aż 41 litrów, co sprawia, że częste wizyty w kotłowni stają się przeszłością. Konstrukcja stalowego kotła Logano S131 została przemyślana pod każdym względem – przy jego budowie uwzględniono potrzeby użytkowników oraz sugestie instalatorów i serwisantów. Kompaktowe wymiary i brak wyczystek z boku kotła sprawiają, że można go łatwo ustawić w większości pomieszczeń, dzięki czemu idealnie nadaje się do modernizacji kotłowni. Duża komora załadunkowa o objętości 41 litrów, umożliwiająca spalanie węgla kamiennego lub szczap drewna o długości nawet 450 mm, znacząco redukuje liczbę koniecznych wizyt w kotłowni. Użytkownicy docenią też klapę ułatwiającą załadunek paliwa, na której można np. oprzeć wiadro z węglem. Na wygodę użytkowania nowego kotła marki Buderus wpływa również udoskonalona konstrukcja wymiennika, która pozwala na jego swobodne czyszczenie od przodu. Konstruktorzy Logano S131 zadbali o to, by do minimum ograniczyć ilość dymu wydostającego się z niego do pomieszczenia między innymi podczas załadunku kolejnej porcji paliwa. Po otwarciu drzwiczek uchyla się więc specjalna przeciwdymowa klapa zapobiegająca wydobywaniu się spalin. Nowy kocioł stałopalny Buderus przeznaczony jest do pracy w systemach grzewczych układu otwartego i - dzięki akcesoryjnej wężownicy - także w układach zamkniętych. Może więc współpracować np. z gazowym kotłem kondensacyjnym bez konieczności stosowania kosztownych wymienników ciepła i dodatkowych pomp obiegowych.

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie. Buderus to marka gwarantująca jakość, trwałość, niezawodność i doświadczenie.

Buderus zapewnia kompleksową ofertę systemów grzewczych o mocy od 2,5 kW do 1 850 kW; stojące, wiszące, konwencjonalne i kondensacyjne kotły grzewcze na olej, gaz oraz paliwa stałe,  podgrzewacze przepływowe dużej mocy, klimatyzację, rekuperację oraz systemy wykorzystujące energię odnawialną: kolektory słoneczne i pompy ciepła.
Buderus ma w swojej ofercie także systemy regulacji, rozbudowaną paletę grzejników oraz kompletne wyposażenie kotłowni.
Buderus ma własne oddziały handlowe w całej Polsce.
System sprzedaży opiera się na sieci Autoryzowanych Partnerów Handlowych i zapewnia kompleksową obsługę techniczną w zakresie wykonawstwa instalacji, montażu urządzeń i obsługi serwisowej. Autoryzowane firmy są systematycznie szkolone przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników zarówno w zakresie sprzedaży, jak i serwisu urządzeń grzewczych.

System szkoleniowy zapewnia profesjonalne szkolenia teoretyczne i praktyczne. Uczestnicy szkoleń mogą doskonalić swe umiejętności, sprawdzając w praktyce obsługę i działanie urządzeń oraz osprzętu i automatyki. W ten sposób możliwe staje się dogłębne przyswojenie np. zasad pierwszego rozruchu kotła, łączenia automatyki, czy doboru urządzeń i osprzętu.
Dodatkowo podczas szkoleń wykorzystywane są techniki multimedialne, filmy, animacje, co uatrakcyjnia przekaz informacji oraz czyni je bardziej przystępnymi. Szkolenia oraz warsztaty praktyczne prowadzone są w czterech Centrach Szkoleniowych Buderus w: Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Czeladzi. Szkolenia autoryzacyjne są organizowane dla firm handlowych, instalacyjnych, serwisowych oraz projektowych.


Oferta

Buderus oferuje innowacyjne i kompleksowe rozwiązania grzewcze.
Oferta handlowa Buderusa obejmuje bardzo szerokie spektrum urządzeń. Do najważniejszych  kategorii produktowych należą:

 • Kotły gazowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
 • Kotły na paliwa stałe: z załadunkiem ręcznym lub podajnikiem automatycznym
 • Kotły olejowe: kondensacyjne oraz konwencjonalne
 • Kotły średniej i dużej mocy: żeliwne i stalowe
 • Gazowe przepływowe podgrzewacze c.w.u. dużej mocy
 • Kolektory słoneczne: płaskie oraz próżniowe a także pakiety solarne
 • Pompy ciepła: powietrzne, gruntowe oraz do przygotowania c.w.u.
 • Klimatyzacja
 • Rekuperacja
 • Grzejniki
 •  Zbiorniki: zasobniki c.w.u., podgrzewacze c.w.u., bufory c.o.
 • Bloki energetyczne
 • Systemy regulacji i zdalnego sterowania
 • Osprzęt do instalacji grzewczych

Nagrody i wyróżnienia:

 • Dobra Marka 2014 i 2015 – tytuł przyznany przez Redakcję Forum Biznesu oraz Redakcję Biznes Trendy w kategorii Urządzenia i Systemy Grzewcze
 • Lider Instalacji – nagroda przyznana przez redakcję Rynku Instalacyjnego w 2014 roku w kategorii „Odnawialne źródła energii – Technologie i produkty” za płaskie kolektory słoneczne Logasol SKS 4.0
 • Konsumencki Lider Jakości 2013 za grzejniki Logatrend
 •  Odkrycie Roku 2013 za grzejniki Logatrend 
 • Złoty Instalator 2013   za aplikację mobilną EasyControl z modułem komunikacyjnym Logamatic web KM200
 • Produkt Przyjazny dla Mojego Domu 2014 za kocioł kondensacyjny Logamax plus GB072
 • Wyróżnienie Budowlana Marka Roku 2013 w kategorii "Kotły grzewcze"
 • System Instalacyjny 2012 za pompy ciepła Logatherm
 • Złoty Instalator 2012 za gazowy kondensacyjny przepływowy podgrzewacz c.w.u. do zastosowań komercyjnych LOGAMAX PLUS DB213
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
Adres Opis

30a

09-540 Szkarada

mazowieckie

Pogotowia Energetyczne

Adres Opis

3 Maja 53

08-110 Siedlce

mazowieckie

Elektronarzędzia

Adres Opis

Kowieńska 7/41

03-438 Warszawa

mazowieckie

Alarmowe Systemy

Zobacz także