NIKOL JAN NIKOŁAJUK - REKUPERATORY WENTYLACJA

Inne

Sobolewska 5, 15-509 Białystok, podlaskie

Oceń firmę
3,60 / 10 głosów
Dodany 23.02.2012, 08:19
Opis
Firma powstała w 1983 roku, obecnie produkuje nowoczesne centrale wentylacyjne NIKOL oparte na własnej konstrukcji i produkcji przeciwprądowym spiralnym rekuperatorze nowego typu. Specjalna konstrukcja wymiennika wykonanego z aluminium posiada nawet kilkukrotnie większą powierzchnię czynną wymiany ciepła w stosunku do wymienników krzyżowych czy przeciwprądowych, przy czym nie ma mieszania się strumieni powietrza świeżego i usuwanego. Dużą zaletą oprócz efektywności odzysku ciepła od około 80 nawet do około 96% jest bardzo duża odporność na szronienie się centrali podczas mrozów, pomimo braku wstępnej nagrzewnicy (która zwiększałaby znacznie pobór energii elektrycznej). Konstrukcja rekuperatorów NIKOL oparta jest na najnowocześniejszych technologiach i zawiera unikatową konstrukcję "bypass". Również jako pierwsi w kraju wykorzystaliśmy w budowie central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła wentylatory z elektroniczną komutacją, o płynnej regulacji obrotów, ciche i energooszczędne.
Centrala wentylacyjna NIKOL w 2005 roku została nagrodzona przez Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa na targach "Murator Expo 2005" nagrodę Złoty Kask, oraz w roku 2008 na targach TARBUD 2008 we Wrocławiu Wyróżnienie. Kolejną nagrodą jest Złoty Kask oraz Wyróżnienie na X Targach Budowlanych Murator EXPO Budowa Remont Dom Warszawa 2008. W 2010 roku rekuperator NIKOL otrzymał Złoty Medal MUREXPO na targach w Warszawie.

Nasze centrale wentylacyjne NIKOL są niezawodne i doskonale sprawdzają się w różnych warunkach klimatycznych. System wentylacji kontrolowanej, to oszczędności w wydatkach na domowe ogrzewanie. Według naszych wyliczeń, możecie Państwo zaoszczędzić do 40% kosztów ogrzewania.

Wybierając naszą centralę wentylacyjną NIKOL, wyrób krajowego producenta decydują się Państwo na produkt, który gwarantuje satysfakcję i komfort oddychania naturalnym świeżym i przefiltrowanym powietrzem w pomieszczeniach, w których przebywacie na co dzień.
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
Adres Opis

Ogrodowa 19/1

15-027 Białystok

podlaskie

Sanitarne Artykuły - Detal

Adres Opis

Artyleryjska 8

15-875 Białystok

podlaskie

Automatyka Przemysłowa

Adres Opis

Kombatantów 7a

15-110 Białystok

podlaskie

Bramy, Ogrodzenia, Kraty

Zobacz także