Zapytanie ofertowe

NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Firmy handlowe / dystrybutorzy, Wykonawcy, Inne

Al. Jana Pawła II 57, 15-703 Białystok, podlaskie

NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.
Oceń firmę
5,00 / 1 głosów
Dodany 25.03.2016, 10:37
Oferta Opis

POMPY CIEPŁA NIBE – najwyższa jakość, szeroka oferta

Firma NIBE-BIAWAR oferuje kilkadziesiąt modeli pomp ciepła NIBE o zróżnicowanej mocy od 1,5 aż do 160kW, w jednej jednostce i wg danych statystycznych BRG Building Solutions,  jest liderem sprzedaży pomp ciepła w Polsce.

Pompy ciepła
Bogata oferta pomp ciepła NIBE zawiera kilkadziesiąt modeli o zróżnicowanej mocy od 1,5 aż do 160kW


POWIETRZNE POMPY CIEPŁA NIBE – pracują do -25ºC, szybki zwrot inwestycji

Pompa ciepła
Powietrzne pompy ciepła NIBE mają wysoką sprawność.
NIBE oferuje obecnie największy na rynku wybór powietrznych pomp ciepła dostosowanych do pokrycia różnego rodzaju potrzeb grzewczych, niezależnie czy jest to mały domek, blok mieszkalny czy duży budynek z basenem. Urządzenia te jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz spada do -25°C. Oferta powietrznych pomp ciepła NIBE z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W segmencie pomp ciepła typu monoblok, NIBE oferuje aktualnie pompy powietrze/woda o niewiarygodnie wysokim współczynniku sprawności, porównywalnym z pompami gruntowymi. Dla przykładu podam, że SCOP najnowszej pompy ciepła NIBE F2120 wynosi aż 5,1 (najwyższa klasa efektywności A+++ w zestawie ze sterownikiem, zgodnie z ErP, klimat umiarkowany, system niskoparametrowy). W ofercie pomp powietrznych dedykowanych dla budownictwa jednorodzinnego znaleźć można również pompy ciepła typu monoblok z modulowaną mocą grzewczą i wbudowaną funkcją chłodzenia NIBE F2040 o mocy do 8, do 12 i do 16 kW, które z kolei cieszą inwestorów niską ceną (NIBE F2040-8kW kosztuje tylko 18 000zł netto!). Pompy ciepła NIBE F2040 w połączeniu ze sterownikiem SMO 20 i zbiornikiem c.w.u. są świetnym rozwiązaniem również do budynków modernizowanych. Doskonałym rozwiązaniem do nowych budynków są pompy ciepła typu split. Jest to urządzenie typu powietrze/woda składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, które utrzymuje komfort cieplny w budynku przez cały rok, zapewniając jednocześnie ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę użytkową nawet przy temperaturze -20ºC. Powietrzne inwerterowe pompy ciepłą NIBE utrzymują 100% nominalnej wydajności grzewczej nawet przy -15ºC, w związku z czym tylko w kilku najzimniejszych dniach w roku, ich pracę wspomaga wbudowany w jednostce wewnętrznej moduł elektryczny. Efektem tego jest niski koszt ogrzewania domu (<300zł/m-c). NIBE SPLIT spośród innych pomp ciepła wyróżnia elastyczność lokalizacji, prostota instalacji (pompa napełniona jest fabrycznie czynnikiem chłodniczym), a także „kompletność” urządzenia, które może stanowić samodzielne źródło energii cieplnej potrzebnej do ogrzewania budynku i produkcji ciepłej wody użytkowej. System NIBE SPLIT zapewnia tanie ogrzewanie i przygotowywanie c.w.u. (oszczędności do 75% kosztów), a dzięki możliwości rewersu (odwrócenia obiegu) także chłodzenie w okresie letnim.

Gruntowe pompy ciepła
Gruntowe pompy ciepła NIBE to „mercedes” wśród tego typu urządzeń dostępnych na rynku.
GRUNTOWE POMPY CIEPŁA NIBE – pewna inwestycja

Typoszereg gruntowych pomp ciepła NIBE, niewątpliwie króluje wśród najlepszych tego typu urządzeń, nie tylko w Polsce. Pompy wyróżniają się wysoką efektywnością, funkcjonalnością, ale przede wszystkim  prostotą instalacji i obsługi. Sterownik pomp ciepła NIBE, sam optymalizuje pracę systemu, co oznacza że pompa ciepła jest niemal urządzeniem „plug and play”.
Cechą charakterystyczną pomp ciepła NIBE jest wyjątkowy, duży, kolorowy i niezwykle intuicyjny panel sterowania. Wyświetlacz pokazuje pełne informacje o statusie pompy ciepła, czasie pracy, wszystkich temperaturach odczytywanych w urządzeniu. Prosty w obsłudze panel nawigacyjny, ułatwia poruszanie się po menu sterownika i zmianę parametrów pracy w celu dostosowania komfortu cieplnego do swoich potrzeb. „Mercedesem” wśród gruntowych pomp ciepła jest niewątpliwie pompa ciepła NIBE F1255. Jest to inteligentne urządzenie, wyposażone w inwerterowo sterowaną sprężarkę i elektroniczne pompy obiegowe z płynną regulacją prędkości. Urządzenie dopasowuje się automatycznie do zmiennego zapotrzebowania na ciepło w ciągu roku, bez skoków poboru energii, co powoduje jeszcze niższe rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę. Zastosowana technologia sprawiła że inwerterowa pompa ciepła NIBE osiąga bardzo wysoki średnioroczny współczynnik sprawności SCOP, który zgodnie z nową normą EN 14825 , przy 0/35 dla klimatu zimnego i mocy obliczeniowej 12 kW, wynosi aż 5,5 !!!, co oznacza że rachunki za ogrzewanie przeciętnego domu mogą wynosić nawet poniżej 150zł miesięcznie.

 

Rekuperatory NIBE
Rekuperator NIBE ERS
REKUPERATORY NIBE – wentylacja z odzyskiem ciepła

Inwestorzy indywidualni, decydując się na rozwiązania energooszczędne, coraz częściej myślą o nich jako o sieci współpracujących urządzeń i wybierają coraz bardziej złożone systemy. Z doświadczeń instalatorów pomp ciepła NIBE wynika, że połowa domów jednorodzinnych z pompami ciepła wyposażona jest także z system wentylacyjny z rekuperacją. Dlatego firma NIBE-BIAWAR wprowadziła do oferty wysokiej klasy rekuperator NIBE ERS, jako rozwiązanie uzupełniające do pomp ciepła NIBE. NIBE ERS to wysokiej klasy rekuperator, wyposażony w przeciwprądowy wymiennik ciepła o sprawności do 96%, energooszczędne wentylatory EC oraz automatyczny bypass. We współpracy z pompami ciepła NIBE, kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła, zapewnia wysoki komfort użytkowania budynku oraz niskie koszty eksploatacji.

 


Kotły
Kotły PELLUX – ekologiczne, w pełni automatyczne kotły c.o.

KOTŁY PELLUX – ekologiczne, w pełni automatyczne kotły c.o.

Głównymi przedstawicielami kotłów c.o. z oferty NIBE-BIAWAR są kotły peletowe, oparte o skandynawską myśl technologiczną oraz wieloletnie doświadczenie tamtejszych konstruktorów.

 W ofercie firmy dostępne są urządzenia o mocach 12 (PELLUX COMPACT), 20 (PELLUX 100 K-PAA 20, PELLUX 200 Touch) i 30 kW (PELLUX 100 K-PAA 30). Dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym oraz bardzo zaawansowanej automatyce, są to urządzenie w pełni automatyczne, niemal bezobsługowe oraz bardzo ekonomiczne. Obsługa kotłów serii PELLUX została zminimalizowana do kontroli i ewentualnego uzupełniania paliwa w zasobniku oraz opróżniania popiołu z szuflady (co klika tygodni).

 Tegorocznymi nowościami są przede wszystkim PELLUX COMPACT o mocy 12 kW, który charakteryzuje się nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi oraz nowoczesnym i eleganckim designem. Kompaktowy kształt i niewielkie wymiary kotła z dedykowanym zasobnikiem ZP200, sprawiają, że idealnie wpasowuje się w małe kotłownie tworząc nowoczesny i inteligentny system ogrzewania. PELLUX COMPACT (podobnie jak pozostałe kotły z oferty) posiada wbudowany mechanizm czyszczenia wymiennika kotła i rusztu palnika, a także inne funkcje znane z kotła PELLUX 100.

Drugą tegoroczną nowością jest kocioł PELLUX 200 Touch. Konstrukcja wymiennika kotła oparta jest na jego sprawdzonym poprzedniku – PELLUX 200, a dzięki dodatkowym usprawnieniom, urządzenie jest jeszcze bardziej ekonomiczne i prostsze w obsłudze (klasa 5 wg PN-EN 303-5:2012). PELLUX 200 Touch, wyposażono w duży, czytelny i dotykowy wyświetlacz, który pozwala na proste i intuicyjne wprowadzanie zmian w pracy kotła i funkcjonowaniu instalacji grzewczej. Kocioł w standardzie posiada m.in. wbudo­waną pompę obiegową c.w.u., system automatycz­nego czyszczenia rusztu i wymiennika kotła oraz automatyczny system sterowania po­godowego, obsługujący czujniki tempera­tury zewnętrznej oraz czujniki temperatury wody grzewczej.

OGRZEWACZE, ZASOBNIKI, WYMIENNIKI, BUFORY
Podgrzewacze wody BIAWAR to urządzenia z klasą !

OGRZEWACZE, ZASOBNIKI, WYMIENNIKI, BUFORY – wysoka jakość i dobra cena

Firma NIBE-BIAWAR, oprócz oferty pomp ciepła, systemów solarnych i kotłów stałopalnych, to przede wszystkim producent urządzeń służących do przygotowania c.w.u., jak i różnego rodzaju zbiorników buforowych c.o. w szerokiej gamie konfiguracji i dostępnych pojemności. Szeroki wachlarz typów urządzeń oraz pojemności od niemal 5 do 1000 l, powoduje iż urządzenia te z powodzeniem mogą być stosowane zarówno w domach jedno i wielorodzinnych jak i w dużych zakładach przemysłowych, szkołach czy hotelach. 

Marka BIAWAR od niemal 50 lat zawsze stawia na jakość i zadowolenie klientów. Znakomita większość naszych urządzeń nie tylko spełnia wymogi Dyrektywy ErP roku 2015, ale także te, które będą obowiązywać po roku 2017.

Np. wśród oferowanych przez BIAWAR zasobników ciepłej wody użytkowej na wyróżnienie zasługują zasobniki QUATTRO o pojemności 100 lub 150 litrów, jedyne w klasie energetycznej A! Wśród urządzeń elektrycznych najwyższą klasą efektywności energetycznej A mogą poszczycić się podgrzewacze przepływowe, a także te o pojemności do 15 litrów.

Ogrzewacze z pompą ciepła
Ogrzewacze z pompą ciepła to ekonomiczny sposób na ciepłą wodę i wentylację pomieszczeń.
OGRZEWACZE Z POMPĄ CIEPŁA F130 i OW-PC- tanie źródło ciepłej wody

Energia potrzebna do przygotowania ciepłej wody użytkowej, w typowym budynku mieszkalnym w Polsce, stanowi około 15% energii zużywanej w tym budynku. Dlatego szukamy alternatywnych i ekonomicznych źródeł energii, które mogą wyraźnie poprawić ten bilans. Do takich właśnie urządzeń należą elektryczne podgrzewacze wody z pompą ciepła. Podgrzewacz wody z pompą ciepła BIAWAR pobiera powietrze zewnętrzne, powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje lub powietrze z sąsiednich pomieszczeń i wykorzystuje je do produkcji ciepłej wody użytkowej, w zintegrowanym lub zewnętrznym zbiorniku c.w.u. Idealnym źródłem powietrza, potrzebnego do działania podgrzewacza wody z pompa ciepła, są pomieszczenia, w których występuje tzw. ciepło odpadowe, np. pralnie lub suszarnie. Jednym z efektów pracy tego typu urządzeń, jest obniżenie temperatury powietrza, przepływającego przez podgrzewacz. Takie darmowe schłodzone powietrze można wykorzystywać w pomieszczeniach typu spiżarnie lub schowki. Istotną zaletą podgrzewaczy z pompą ciepła jest fakt, że na 1,8 kW energii uzyskiwanej z urządzenia, tylko 0,41 kW to energia elektryczna, reszta to darmowa energia zakumulowana w otaczającym nas powietrzu. W związku z tym, że efektywność energetyczna urządzenia wynosi aż 4,38 (COP pompy ciepła typu OW-PC, przy A15/W45, wg EN 255-3), pobór energii elektrycznej do produkcji ciepłej wody użytkowej przez OW-PC, stanowi jedynie 28% całkowitego zużycia energii przez elektryczny ogrzewacz wody.

NIBE-BIAWAR to największy w Polsce producent zaawansowanych technologicznie rozwiązań grzewczych do domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, obiektów przemysłowych i usługowych. Rozwijamy energooszczędne produkty, które w znacznym stopniu wykorzystują odnawialne źródła energii. W ofercie firmy znajdują się najwyższej klasy pompy ciepła, kotły peletowe, podgrzewacze i zasobniki ciepłej wody użytkowej. Firma NIBE-BIAWAR prowadzi działalność w sposób zgodny z ideą Zrównoważonego Rozwoju, będącej połączeniem rentowności i społecznej odpowiedzialności biznesu.

 

zdjęcie 1Już od 45 lat produkty marki BIAWAR zapewniają komfort korzystania z ciepłej wody milionom ludzi w Polsce i poza jej granicami. Od 2000 roku głównym udziałowcem Spółki jest szwedzki koncern NIBE AB - jeden z największych producentów pomp ciepła w Europie. Dzięki dostępowi do najnowszej technologii, rozwinięciu parku maszynowego oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od początku XXI wieku firma dynamicznie zdobywa coraz to nowe rynki zbytu i wprowadza do oferty nowe urządzenia.

zdjęcie 2Szwedzki koncern NIBE AB zajmuje się ogrzewaniem od 1952 roku, a pompami ciepła od ponad 30 lat. Obecnie jest jednym z największych producentów pomp ciepła w Europie. Rok do roku celem NIBE jest bicie własnych „rekordów ciepła”, czyli dążenie do opracowania urządzeń, o coraz wyższej efektywności w ogrzewaniu domu i wody. Pompy ciepła marki NIBE dołączyły do szerokiej oferty NIBE-BIAWAR w 2000 roku. Niedługo po tym firma NIBE-BIAWAR została liderem w sprzedaży pomp ciepła w Polsce i utrzymuje tę pozycję do dziś! W przeciągu 15 lat firma NIBE-BIAWAR dostarczyła swoim klientom ponad 6000 szt. pomp ciepła NIBE, a w ostatnich kilku latach nawet co siódma gruntowa pompa ciepła zainstalowana w Polsce to urządzenie marki NIBE.

 

 

Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
YOODA

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres Opis

ul. Produkcyjna 2

16-010 Wasilków

podlaskie

Napędy i piloty marki YOODA to produkty dedykowane użytkownikom,…

Asko sp. z o. o.

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres

Kolejowa 19 A

15 - 7 Białystok

podlaskie

Aquapodlasie

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres Opis

Krucza 28/7

16-010 Wasilków

podlaskie

Zajmujemy się doborem i montażem urządzeń do uzdatniania wody.…

Zobacz także