Zapytanie ofertowe

KESSEL Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

ul. Karwińska 11, 52-015 Wrocław, dolnośląskie

KESSEL Sp. z o.o.
Oceń firmę
3,63 / 8 głosów
Dodany 23.09.2010, 14:25
Oferta Opis Galeria

Asortyment firmy KESSEL dzieli się umownie na dwie kategorie: instalacje wewnętrzne i sieci zewnętrzne. W skład pierwszej grupy produktów wchodzą: urządzenia przeciwzalewowe, wpusty podwórzowe, piwniczne, podłogowe, łazienkowe i deszczowe, odpływy liniowe, przepompownie i separatory tłuszczu. Na drugą grupę składają się studzienki kanalizacyjne i wodomierzowe, separatory substancji ropopochodnych, przydomowe oczyszczalnie ścieków, urządzenia do wykorzystania wody deszczowej, wpusty parkingowe i odwodnienia liniowe.

Firma KESSEL od ponad 30 lat wprowadza innowacje w zakresie technik odwadniania, łącząc wynikający ze zdobytego doświadczenia techniczny know-how z elegancją i wysoką jakością wykonania. W odpowiedzi na rosnący popyt na elementy łazienkowe o podwyższonej estetyce, firma stworzyła różnorodną gamę kratek łazienkowych i odpływów liniowych o ciekawym wzornictwie, które oferowane są pod wspólną marką KesselDesign.

Obecnie pod marką KesselDesign dostępne są następujące produkty:

  • Odpływ prysznicowy LINEARIS o szerokości wynoszącej jedynie 40 mm, stanowi najwęższy odpływ do kabiny prysznicowej. Pokrywa ze stali nierdzewnej stanowi element dekoracyjny. Dostęp do rewizji jest zamaskowany płytką podłogową i tworzy estetyczną całość z powierzchnią posadzki. Przepustowość odpływu LINEARIS wynosi 24 l/min przy progu 10 mm. Dostępne długości: 750, 850, 950 i 1150 mm.
  • Odpływ prysznicowy LINEARIS Super 60 łączy estetykę z jeszcze większymi parametrami technicznymi. Cechą odróżniająca ten model od wersji standardowej jest przede wszystkim zwiększony przepływ do 72 l/min, dzięki czemu odpływ ten idealnie nadaje się do stosowania w pomieszczeniach z zainstalowanymi deszczownicami i panelami prysznicowymi. Nowością jest także możliwość regulacji wysokości rusztu aż do 20 mm. Dzięki temu Linearis Super 60 dopasowuje się do różnych wysokości wyłożenia posadzki - nawet do kamienia naturalnego. Linearis Super 60 ma możliwość dwustronnego przykrycia odpływu - ze stali nierdzewnej lub do zabudowy płytkami. Długość: 750, 850, 950 i 1150 mm.


Odpływ prysznicowy Linearis Super60 z wklejoną płytką. Odpływ Linearis.

  • Seria odpływów LINEARIS Super60 Individual stworzona z myślą o użytkownikach ceniących indywidualność i znudzonych standardowymi rozwiązaniami we wnętrzu. Do tej grupy należą m.in. odpływy z pokrywą w dekorze Wenge lub Korzeń orzecha. Podobnie jak w przypadku odpływów LINEARIS Super60 przepustowość wynosi 72 l/min z progiem 10 mm. Z reguły nie jest konieczny przeciwspadek w pomieszczeniu, dzięki temu montaż jest szybszy, a przez to także mniej kosztowny. Długość: 750, 850, 950 i 1150 mm.


Linearis Super 60 Wenge. Linearis Super 60 Korzeń orzecha.

  • Innym wariantem w serii odpływów LINEARIS Super60 Individual jest odpływ ze świecącą jednolitym światłem pokrywą wykonaną z niezwykle wytrzymałego, wiązanego akrylem materiału mineralnego o nazwie Corian®. Odpływy zasilane są niskonapięciowymi diodami LED, w związku z tym nie ma konieczności montowania baterii. Włączanie odpływów następują równocześnie z włączeniem oświetlenia pomieszczenia lub za pomocą czujnika ruchu. Dostępne długości to: 750, 850, 950 i 1150 mm.


Linearis Super60 DuPont Corian - podświetlany.

  • W odpływach liniowych z serii Individual możliwe jest również wykonanie pokrywy odpływu według indywidualnego projektu. Do możliwości tych należy umieszczenie we wnętrzu podświetlanego odpływu prysznicowego dowolnych elementów dekoracyjnych, takich jak: kryształki, suche kwiaty czy inne harmonizujące z charakterem łazienki dodatki. Możliwe jest także wygrawerowanie dowolnego napisu bądź grafiki. Dzięki temu nic już nie musi ograniczać fantazji i kreatywności, a koncepcję konsekwentnego i eleganckiego wystroju łazienki można zrealizować w każdym najdrobniejszym szczególe.


Linearis Super60 Individual według indywidualnego projektu - przykład CRYSTALLIZED® - Swarovski Elements oraz Linearis Super60 Individual z podświetlanym logo.

  • Odpływ prysznicowy LINEARIS Compact dostępny w ofercie od sierpnia 2010 idealnie nadaje się do remontów istniejących instalacji, ze względu na niską wysokość zabudowy wynoszącą jedynie 80 mm. Pokrywa i rama wykonane są ze stali nierdzewnej, przy czym po odwróceniu pokrywa może zostać wypełniona płytkami. Wyjmowana pokrywa zapewnia łatwe czyszczenie i konserwację odpływu. Przepustowość odpływów LINEARIS Compact wynosi 36 l/min z progiem 10 mm i 42 l/min z progiem 20 mm. Długość: 750, 850, 950, 1050 i 1150 mm.


Linearis Compact - idealny do remontów.

  • Osiem wzorów kratek łazienkowych wykonanych ze stali nierdzewnej i występujących w klasie obciążenia K3 (obciążenie do 300 kg) lub L15 (obciążenie do 1,5 t). Dostępne są zarówno z systemem Lock&lift umożliwiającym równoczesne zamykanie i zdejmowanie kratki, jak i bez tego systemu. Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się specjalny typ nasadki z tworzywa sztucznego z powierzchnią do przyklejania płytek - maskuje odpływ i daje efekt pełnej posadzki. Odpływ odbywa się poprzez boczne szczeliny. Nasadka ma ramę ze stali nierdzewnej oraz system ryglujący, jest odpowiednia dla grubości płytek 10 mm.

Kratki z serii KesselDesign wyróżnione zostały prestiżową nagrodą "red dot design" w kategorii "product design 2010".


Kolekcja kratek łazienkowych Kessel.

zdjęcie 1

Firma KESSEL AG ma swoją siedzibę w Lenting w Bawarii, pośrodku czworokąta ekonomicznego wyznaczanego przez miasta Monachium - Augsburg - Regensburg
- Norymberga. Założył ją Bernhard Kessel w 1963 roku. W międzyczasie firma stała się jednym z wiodących na rynku producentów urządzeń służących do odprowadzania ścieków: zaworów zwrotnych, wpustów, odwodnień liniowych, separatorów, przepompowni, studzienek kanalizacyjnych, przydomowych oczyszczalni ścieków oraz urządzeń do wykorzystania wody deszczowej.
Grupa KESSEL zatrudnia obecnie ponad 500 pracowników. Doświadczenie, kreatywność oraz innowacyjność proponowanych rozwiązań gwarantują wysoką jakość i niezawodność wytwarzanych urządzeń. Większość produktów wykonana jest z przyjaznego środowisku tworzywa sztucznego, którego zastosowanie dodatkowo pozwala redukować koszty związane z transportem i montażem.

Z początkiem roku 2004 na rynku polskim rozpoczęła działalność firma KESSEL Sp. z o.o., która jest wyłącznym przedstawicielem firmy Kessel AG. Siedziba firmy mieści się we Wrocławiu. Obecnie firma zatrudnia 20 pracowników. Obejmując swym zasięgiem teren całego kraju firma zapewnia kompleksowe i fachowe doradztwo techniczno-projektowe, pomoc w doborze urządzeń oraz serwis.

Instalacja odpływowa w łazience odwodnienie w łazience Odwodnienie łazienkowe Oświetlenie podłogowe łazienkowe łazienka aranżacje odwodnienie łazienkowe odpływ łazienkowy Schemat instalacji w łazience Aranżacja łazienki Odwodnienie linniowe w łązience odwodnienie Kessel Odwodnienie liniowe łazienkowe Kessel Listwa - odwodnienie liniowe odwodnienie łazienkowe Odwodnienie łazienkowe Schemat odwodnienie łazienkowe odwodnienie terenu odwodnienie liniowe
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
P.P.H.U. OKNO CENTER

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Armii Krajowej 26

57-200 Ząbkowice Śląskie

dolnośląskie

Nasza działalność poświęcona jest wymianie…

Jäger Direkt

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Boczna 2/32

50-502 Wrocław

dolnośląskie

Produkty niemieckiej marki Jäger Direkt (od 30 lat na rynku w…

Makita Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

Adres

Strażacka 81

43-382 Bielsko - biała

dolnośląskie

Zobacz także