Zapytanie ofertowe

Aquatherm Polska - Jacek Ligaszewski

Producenci / Importerzy

ul. Puławska 538, 02-884 Warszawa, mazowieckie

Aquatherm Polska - Jacek Ligaszewski
Oceń firmę
3,79 / 14 głosów
Dodany 29.09.2009, 11:21
Oferta Opis

Złączki siodełkowe fusiothermR
System rur i złączek z polipropylenu PP-R(80) dla instalacji wody zimnej, ciepłej oraz centralnego ogrzewania.
Ten rodzaj złączek umożliwia wykonanie odgałęzień bezpośrednio na rurach. Wystarczy nawiercić
w ściance rury otwór o określonej średnicy a następnie, przy użyciu zgrzewarki ze specjalnymi nakładkami, wgrzać złączkę siodełkową, która już po chwili staje się dodatkowym odgałęzieniem.
Połączenia siodełkowe można wykonywać na rurach PN 16, 20 i Stabi o średnicach 40-160 mm przy średnicach odgałęzień 20-63 mm (art. nr 15156-15216). Dostępne są również złączki siodełkowe z gwintami ˝1/2"; 3/4"; i 1"(gwint wewnętrzny), przydatne do bezpośredniego podłączenia armatury.
Idealnie nadają się do konstruowania rozdzielaczy np.w kotłowniach i rozdzielniach ciepła. Są niezastąpione w wykonywaniu odgałęzień na rurociągach (piony, poziomy) istniejących instalacji,
a także w sytuacjach awaryjnych. Zastosowanie złączek siodełkowych pozwala na skrócenie czasu montażu i jednocześnie znacznie obniża koszty materiału, zwłaszcza przy dużych średnicach rurociągów.

Zielona krzyżówka
Prowadzenie instalacji w szlichcie podłogowej wiąże się koniecznością zachowania minimalnej wysokości układania rur. Krzyżowanie się rurociągów grozi "wyjściem" ponad posadzkę. Rozwiązaniem są zielone krzyżówki, które dzięki swojej konstrukcji eliminują to niebezpieczeństwo. Pozwalają wyeliminować konieczność stosowania trójników, kolan i mijanek. Dzięki swojej konstrukcji pozwalają bezkolizyjnie podłączyć również cyrkulację ciepłej wody.

Podwójne kolana
Rozwiązaniem dla podłączenia grzejników płytowych typu V są z pewnością podwójne białe kolana fusiotherm. Ta zintegrowana kształtka jest fabrycznie zaślepiona co umożliwia wykonanie próby instalacji bez grzejników. Stabilizowany rozstaw podejść 50 mm umożliwią precyzyjne podłączenie bloków zaworowych zarówno prostych jak i kątowych. Biały kolor podwójnych białych kolan jest też atutem estetycznym.

Elektrozłączki
Do ich montażu używamy elektronicznie sterowanego przyrządu, który "czyta" opór drutu oporowego, skrytego w złączce i dobiera czas podawania napięcia. Brak konieczności zapewnienia miejsca montażowego (jak w przypadku zgrzewarki) i fakt, że złączkę można nasunąć na rurę bez wcześniejszego nagrzania, sprawiają że jej zastosowanie w miejscach trudno dostępnych jest niezastąpione.

Zestaw naprawczy
W przypadku uszkodzenia ścianki rury w wyniku przewiercenia mamy możliwość mało inwazyjnej naprawy. Nakładki grzewcze montujemy na zgrzewarce aquatherm i przy jednoczesnym nagrzaniu pręta polipropylenowego (7 lub 11 mm) i wewnętrznej powierzchni otworu, "kołkujemy" otwór. Przy większych uszkodzeniach zawsze możemy zastosować elektrozłączkę.

Rury Stabi Glass - stabilizowane włóknem szklanym
Rury wielowarstwowe Stabi Glass mają większą wytrzymałość oraz pięciokrotnie mniejszą wydłużalność cieplną (0,035 mm/mK) niż rury polipropylenowe jednorodne (0,15 mm/mK). Ta właściwość, a także większa sztywność rur pozwala na zmniejszenie liczby podpór rurociągów. W znacznym stopniu także eliminuje konieczność stosowania kłopotliwych kompensatorów. Nie bez znaczenia dla zastosowania rur Stabi Glass jest również brak konieczności zdejmowania folii aluminiowej z końcówek rur. Ułatwia to montaż instalacji, szczególnie gdy mamy do czynienia z rurociągami większych średnic.

Firestop
System rur i elementów łączących przeznaczonych do budowy instalacji tryskaczowych w budynkach o małym i średnim stopniu zagrożenia pożarowego. Podstawę systemu stanowią wielowarstwowa, wzmocniona włóknem szklanym rura polipropylenowa oraz kształtki z PP-R(80)FS o klasie palności B1 (tworzywo trudno palne). Dotychczas stosowane w instalacjach sanitarnych i grzewczych polipropyleny są klasyfikowane jako normalnie zapalne, klasy B2.

Ponadto system jest całkowicie odporny na korozję, dzięki temu nie ma możliwości zapychania się tryskaczy. Dla wielu obiektów, szczególnie o konstrukcji szkieletowej nie bez znaczenia jest też kwestia małego ciężaru rurociągów Firestop, które w porównaniu ze stalowymi są prawie 3-krotnie lżejsze.

Firma aquatherm - Polska Jacek Ligaszewski działa w Polsce od maja 1991. Jest przedstawicielem niemieckich zakładów aquatherm GmbH (Attendorn). Zajmuje się dystrybucją systemów instalacyjnych (wodociągowych i grzewczych) z polipropylenu PP-R (fusiothermR i climathermR) oraz kompletnego systemu wodnego niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego (aquathermR).
Otrzymany w 1993 roku Złoty Instalator za system instalacji z rur i łączników z polipropylenu, przyczynił się w istotnym stopniu do podjęcia decyzji o uruchomieniu (w sierpniu 1995 roku) produkcji elementów systemu fusiothermR, obejmującym kształtki w średnicach 16, 20, 25 mm.
Firma jako jedna z pierwszych w imponujący sposób rozwinęła działalność nie tylko na polu handlowym, lecz także w zakresie szkoleń (Złoty Instalator "za wysoki poziom szkolenia projektantów i monterów", wrzesień 1994), a także pomocy placówkom oświatowym oraz współpracy z instytucjami naukowymi. Szkolenia prowadzone są w ramach Centrum Szkolenia Zawodowego Aquatherm - Polska wpisanego w rejestr Ministerstwa Edukacji Narodowej Nr 441/K/92.
Dynamiczny rozwój firmy i budowa sieci sprzedaży uhonorowana została w 1999 roku, trzecim z kolei, Złotym Instalatorem - za nowoczesne rozwiązania w organizacji handlu branży instalacyjnej.
Kolejne lata to praca nad wdrożeniem nowych produktów, wśród których na szczególną uwagę zasługuje unikalna rura Stabi Glass (2000), złączki siodełkowe, oraz rozszerzenie asortymentu rur i kształtek o kolejne średnice 110, 125 i 160 mm. Przyjęty przez firmę kierunek rozwoju umożliwia teraz realizację obiektów wymagających zastosowania sprawdzonego systemu instalacyjnego oferującego duże zakresy średnic.
W roku 2002 firma aquatherm - Polska, jako pierwsza, uzyskała na oferowane systemy certyfikat Polskiego Rejestru Statków, rozszerzając zakres stosowania swoich produktów o instalacje w przemyśle stoczniowym.
Równolegle z wprowadzeniem do sprzedaży nowych, zaawansowanych technicznie produktów firma rozszerzyła ofertę o ogrzewanie podłogowe dla podłóg sportowych z posadzką sportową w obiektach takich jak: hale sportowe, sale gimnastyczne oraz ogrzewanie (odśnieżanie) murawy boiska sportowego. Rok 2007 zaowocował zupełnie unikalnym na rynku systemem instalacyjnym Firestop, przeznaczonym do instalacji tryskaczowych p.poż.

Działalność firmy aquatherm - Polska jest wysoko oceniana przez odbiorców oferowanych produktów. Przejawem tego są liczne nagrody i wyróżnienia.
Firma stale opracowuje nowe rozwiązania techniczne w dziedzinie instalacji sanitarnych z polipropylenu PP-R(80). Posiada najbogatszą ofertę rynkową wśród dostępnych systemów instalacyjnych z polipropylenu PP-R(80) o szerokiej gamie zastosowań w branży.

Oferowane systemy:
Fusiotherm

System rur i złączek z polipropylenu PP-R(80) dla instalacji wody zimnej, ciepłej, centralnego ogrzewania.
Climatherm
Rury do instalacji klimatyzacyjnych, technologicznych, grzewczych oraz do ogrzewania hal sportowych i boisk piłkarskich.
Climasystem
Rastry z PP-R(80) do ogrzewania ściennego lub chłodzenia sufitowego.
Aquatherm
System wodnego ogrzewania podłogowego
SHT
Rury w zwoju i złączki dla instalacji wody zimnej, ciepłej, instalacji grzewczych
Firestop
System instalacji przeciwpożarowej - tryskaczowej

Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
EKO-SYSTEMY Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Poleczki 13

02-822 Warszawa

mazowieckie

Producent przydomowych oczyszczalni ścieków (biologicznych i…

Lindab Sp. z o.o.

Producenci / Importerzy

Adres Opis

Sochaczewska144

05-850 Weruchów

mazowieckie

Producent materiałów dla budownictwa ze stali . W ofercie firmy…

Solis Sp. z o. o.

Producenci / Importerzy

Adres

Farysa 61

01-971 Warszawa

mazowieckie

Zobacz także