Zrównoważony rozwój – Schneider Electric nagrodzony

Zrównoważony rozwój – Schneider Electric nagrodzony

Już trzeci rok z rzędu Schneider Electric został wyróżniony w rankingu Corporate Knights, jako jedno ze 100 najbardziej zaawansowanych przedsiębiorstw w obszarze zrównoważonego rozwoju.

ranking Global 100 Most Sustainable Corporations in the WorldRanking na rok 2014 został zaprezentowany podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, w Szwajcarii. Schneider Electric znalazł się na 10 miejscu w rankingu ogólnym oraz zajął pierwszą pozycję wśród firm z sektora przemysłowego i dóbr produkcyjnych.
Ranking Global 100 Most Sustainable Corporations in the World, opracowany przez kanadyjski magazyn Corporate Knights, poświęcony jest tematyce zrównoważonego kapitalizmu. Powstaje w oparciu o szereg kryteriów zrównoważonego rozwoju, dostosowanych do poszczególnych branż. Dane wykorzystane podczas przygotowywania list pochodzą przede wszystkim z sieci Bloomberg oraz bezpośrednich kontaktów z firmami wybranymi spośród globalnych przedsiębiorstw dysponujących największym kapitałem, które zaklasyfikowały się do rankingu.
– To już kolejny rok, w którym Schneider Electric pnie się w górę w rankingu Global 100 Most Sustainable Corporations – mówi Jean-Pascal Tricoire, Przewodniczący Rady Nadzorczej i Dyrektor Generalny, Schneider Electric. – Wejście do pierwszej dziesiątki tegorocznego rankingu i uzyskanie pozycji lidera w naszej branży, motywuje nas do jeszcze większego zaangażowania w działania służące zrównoważonemu rozwojowi. – dodał Jean-Pascal Tricoire.

Od 2005 r. Schneider Electric co kwartał publikuje wyniki ewaluacji realizowanych przy pomocy systemu Planet & Society Barometer. Ewaluacja opiera się na 14 wskaźnikach, odnoszących się do trzech głównych obszarów strategii zróżnicowanego rozwoju firmy: gospodarka, środowisko i społeczeństwo. Dzięki temu narzędziu, Schneider Electric jest w stanie dokonywać regularnej oceny swoich działań w zakresie zrównoważonego rozwoju i informować o nich wszystkie zainteresowane strony.

Należy też dodać, Schneider Electric aktywnie realizuje strategię dotyczącą najważniejszych rankingów zrównoważonego rozwoju, takich jak CDP Catbon Disclosure Project, DJSI (Dow Jones Sustainability Index) i coroczna lista Corporate Knights.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Schneider Electric

Zdjęcia: global100.org

Polecamy Ci również

Zobacz także