Złote Instalatory 2007

Wydawnictwo Instalator Polski sp. z o.o. oraz  Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji  przyznały prestiżowe nagrody Złotego Instalatora.

Złoty Instalotor

Hasło przewodnie jesiennej edycji konkursu to: Oszczędność energii i zużycia mediów w instalacjach oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Produkty Nagrodzone w konkursie ZŁOTY INSTALATOR 2007:

1. Kurtyna powietrzna z nagrzewnicą wodną DEFENDER XW (producent: EUROHEAT sp. z o.o.)
Kurtyna powietrzna DEFENDER charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem oraz szerokim zastosowaniem. Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach: z nagrzewnicą wodną – DEFENDER XW (8-20 kW)  oraz nagrzewnicą elektryczną – DEFENDER XE (3-10 kW).

Uniwersalny moduł (1m) przystosowany jest do montażu w pionie i poziomie. Zasięg strumienia powietrza do 3,5 m pozwala na zabezpieczenie zarówno tradycyjnych wejść do budynku, jak i dużych bram wjazdowych.

2. System ALTHERMA
(producent: DAIKIN Airconditioning Poland sp. z o.o).
System grzewczo-chłodniczy Altherma oparty jest na technologii pompy ciepła. To ekonomiczna alternatywa dla kotłów paliwowych, posiadająca również opcję chłodzenia i wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Dzięki swym parametrom sprawności energetycznej jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na zmniejszenie zużycia energii i emisji CO2.
Znacząca sprawność energetyczna Althermy wynika z wyjątkowego połączenia wydajnej sprężarki Daikin sterowanej inwerterowo oraz funkcji zmiennej nastawy temperatury, dzięki której system może precyzyjnie dostosować swoją moc do rzeczywistego zapotrzebowania grzewczego budynku.

system grzewczo-chłodniczy

3. kotłownia kondensacyjnaKondensacyjne kotłownie kaskadowe serii Vitomoduł bazujące na kotłach Vitodens(producent: VIESSMANN sp. z o.o.)
Vitomoduł to gotowa do montażu konstrukcja kaskadowej kotłowni. Dostarczana jest jako w pełni kompletny zestaw, składający się z 2 do 4 wysokowydajnych, kondensacyjnych kotłów z rodziny Vitodens, a także pełnego rozdzielacza obiegów grzewczych oraz opatentowanego systemu spalin.
Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji mocy (od 11 do 264 kW) urządzenie Vitomoduł osiąga wysoką sprawność. Ponadto, łącząc zalety ekonomiczne kotłów Vitodens z systemem odzyskiwania ciepła z pary zawartej w spalinach, otrzymuje się bardzo oszczędną konstrukcję.

system grzewczo-wentylacyjny z pompą ciepła4. System grzewczo-wentylacyjny z pompą ciepła FIGHTER 1250 i modułem FLM (producent: NIBE-BIAWAR sp. z o.o.)
Dzięki technologii inwerterowej Fighter 1250 dostosowuje wydajność pompy ciepła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło budynku. Kiedy wymagamy więcej ciepła lub więcej ciepłej wody, rośnie częstotliwość prądu dostarczanego do sprężarki (Hz) i wydajność wzrasta. Gdy zapotrzebowanie maleje, zmniejsza się częstotliwość prądudostarczanego do sprężarki (Hz), pompa ciepła obniża swą moc wyjściową. W zasadzie oznacza to, że w momencie, gdy zapotrzebowanie na ciepło w budynku przekroczy 4,5 kW pompa ciepła włączy się i może praco-
wać aż do wiosny, gdy zapotrzebowanie na ciepło budynku spadnie poniżej 4,5 kW. Nie oznacza to wyższych rachunków za prąd. Wręcz przeciwnie – koszty ogrzewania są zdecydowanie niższe.

5. Ekologiczny kocioł na zgazowanie drewna typu ORLAN
(producent: EKO-VIMAR ORLAŃSKI)
Kotły Orlan to urządzenia wykorzystujące proces zgazowania drewna. Technologia ta pozwala na efektywne i czyste wykorzystanie drewna jako odnawialnego i czystego paliwa. Przeznaczone są do ogrzewania różnego rodzaju pomieszczeń. Najczęściej używane są w domach jednorodzinnych, suszarniach, halach produkcyjnych i warsztatach.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Instalator Polski

Polecamy Ci również

Zobacz także