Zintegrowana platforma zarządzania IT

0
Zintegrowana platforma zarządzania IT

Schneider Electric i HP prezentują całościowe rozwiązanie łączące funkcje zarządzania infrastrukturą centrum danych z platformą zarządzania IT.

Schneider ElectricSchneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią, we współpracy z  HP,  stworzył zintegrowaną platformę zarządzania IT. Rozwiązanie umożliwi  administratorom obiektów i specjalistom IT w każdej firmie i instytucji prowadzenie spójnego monitoringu, ułatwiając ich współpracę oraz podnosząc jej wydajność. Zintegrowana platforma oparta jest na rozwiązaniach HP Converged Management Consulting Services i systemie zarządzania infrastrukturą centrum danych (DCIM) StruxureWare™ for Data Centers opracowanym przez Schneider Electric. Dzięki doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy Schneider Electric i HP, obie firmy dysponują idealnym zapleczem, aby zaoferować klientom rozwiązania komunikujące infrastrukturę fizyczną z procesami biznesowymi, umożliwiając tworzenie holistycznych analiz kosztów i poziomu eksploatacji zasobów.

Dzięki współpracy z HP, mogliśmy w sposób holistyczny zająć się problematyką zarządzania procesami, zasobami i operacjami, aby jeszcze bardziej zredukować dystans między obszarem usług teleinformatycznych i systemami w budynkach – mówi Soeren Jensen, wiceprezes, Enterprise Management and Software, Schneider Electric. – Narzędzia, które pozwalają dostarczycielom usług IT na bieżąco monitorować wpływ zmian konfiguracji na ich usługi i koszty operacyjne, są ważnym krokiem na drodze poprawy wydajności energetycznej centrów danych i systemów IT.

StruxureWare for Data Center jest wyposażony w unikalne funkcje szczegółowego monitoringu, raportowania i analizowania pracy infrastruktury centrów danych oraz budynków i instalacji, w których są one zlokalizowane. Dzięki temu stanowi doskonały dodatek dla oprogramowania do zarządzania zasobami HP Asset Manager.
Z połączenia tych dwóch technologii powstało rozwiązanie, które pozwoli klientom poczynić znaczne oszczędności w zakresie kosztów energii, a także wydajniej zarządzać usługami i zasobami IT.

Technologia DCIM pozwala spojrzeć całościowo na centrum danych, a co za tym idzie - podnieść wydajność operacyjną i lepiej zaplanować proces eksploatacji zasobów. Wiele firm i instytucji nie dysponuje obecnie na tyle zaawansowanymi narzędziami, które umożliwiają zarządzanie systemami IT, usługami i budynkami, w związku z czym takie firmy tracą szansę na odniesienie korzyści związanych z wdrożeniem technologii DCIM – komentuje Rick Einhorn, wiceprezes, Technology Services, Datacenter Consulting, HP. – Opracowane przez HP narzędzia Converged Management Consulting Services pomagają klientom w pełni wykorzystać zaawansowane możliwości technologii DCIM Schneider Electric, na której opiera się rozwiązanie StruxureWare, oferując dogłębny wgląd w sfery ITSM, infrastrukturę IT i budynków, a także wspólną platformę koordynującą cele biznesowe z procesem eksploatacji systemów i operacjami w centrum danych.

Schneider Electric i HP dokonają integracji pakietu StruxureWare for Data Centers z narzędziem Universal Configuration Management Database (UCMDB) z oferty HP, co umożliwi przesyłanie i uzgadnianie danych pomiędzy platformami DCIM i ITSM (IT Service Management). Poza tym firma HP wprowadzi usługę mapowania funkcji rozwiązania StruxureWare for Data Centers do swojego pakietu Converged Management Consulting Framework. Dzięki niej konsultanci uzyskają dostęp do informacji przydatnych podczas tworzenia rekomendacji dotyczących wdrażania nowych rozwiązań w centrach danych klientów i doboru optymalnych sposobów integracji systemów ITSM i DCIM w danym środowisku.

Kompletny pakiet całościowych rozwiązań DCIM Schneider Electric umożliwia prowadzenie monitoringu, obsługę, analizowanie i optymalizację pracy systemów zasilania, chłodzenia, bezpieczeństwa i zarządzania energią. StruxureWare for Data Centers jest już w sprzedaży.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Schneider Electric

Polecamy Ci również

Zobacz także