Zestawy solarne

Zestawy solarne

Helio Set i Helio Concept to najnowsze systemy solarne Saunier Duval. Są to kompletne zestawy z kolektorami płaskimi i zasobnikami ciepłej wody oraz gamą akcesoriów, przeznaczone do współpracy z kotłami gazowymi jedno- lub dwufunkcyjnymi.

Zalety rozwiązań

  • Oszczędność energii: przygotowanie ciepłej wody użytkowej z wykorzystaniem energii słonecznej – zaspokojenie do 60% zapotrzebowania w ciągu roku, a latem – nawet do 100%.
  • Komfort: doskonałe parametry; wysoka absorpcja promieniowania słonecznego; wygoda obsługi.
  • Wygoda montażu i konserwacji: kompleksowe wyposażenie, wyjątkowo prosta instalacja; zintegrowany system solarny z łatwym dostępem do elementów składowych; niewielkie wymogi konserwacyjne.
  • Optymalny dobór: możliwość współpracy z kotłami jedno- lub dwufunkcyjnymi, gama zasobników o różnych pojemnościach, systemy bezciśnieniowe i ciśnieniowe.
  • Ochrona środowiska: ograniczenie emisji szkodliwych substancji dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej.

zestaw solarny Helio Set 150       zestaw solarny Helio Concept 300 C

Helio Set to przykład innowacyjnych rozwiązań w zakresie wykorzystywania energii słonecznej. Jest to system ze swobodnym powrotem czynnika grzewczego, działający bezciśnieniowo - polecanu dla mniejszych instalacji, w których jest możliwość prowadzenia przewodów ze spadkiem. Jest niezawodny - nie ma niebezpieczeństwa przegrzania czynnika grzewczego. Jest też łatwy w montażu i konserwacji, ponieważ elementy niezbędne do funkcjonowania instalacji znajdują się w zasobniku, a wężownica solarna jest fabrycznie napełniona czynnikiem grzewczym. System jest dostępny w dwóch wersjach: Helio Set 150 z zasobnikiem 150 l i kolektorem, do współpracy z kotłami dwufunkcyjnymi z zasobnikiem warstwowym, oraz Helio Set 250 C z zasobnikiem 252 l i dwoma kolektorami, do współpracy z kotłami jednofunkcyjnymi.

Helio Concept to oszczędny i ekologiczny system ciśnieniowy, zapewniający nadzwyczajny komfort ciepłej wody. Może być montowany w wielu różnych konfiguracjach. System jest dostępny w dwóch wersjach: Helio Concept 300 C z zasobnikiem 300 l, dwoma kolektorami oraz wyposażeniem, do współpracy z kotłami jednofunkcyjnymi, oraz Helio Concept w wersji bez zasobnika, który może być dowolnie konfigurowany, zależnie od wybranego zasobnika.

Oceń artykuł
4,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Gaspol S.A.

Polecamy Ci również

Zobacz także