Zestaw podtynkowy

Podtynkowy zestaw instalacyjny Oras Insta stanowi samonośną konstrukcję do zabudowy lekkiej, wyposażoną w profesjonalny system spłukujący. Pozwala na łatwe i szybkie wykonanie estetycznie wyglądającej i trwałej instalacji wodno - ściekowej, obsługującej WC, pisuar, umywalkę lub bidet.

zestaw podtynkowy - schematZestaw instalacyjny Insta umożliwia wykonanie instalacji podtynkowej - widoczna jest tylko ceramika i przycisk spłukujący. Zastosowanie zestawu pozwala na staranne wykonanie całej instalacji. Zestaw dla WC składa się z dwóch podstawowych elementów:

  • część nośna (konstrukcyjna), czyli stelaż. Jest to wytrzymała stalowa konstrukcja w formie ramy, na której rozmieszcza się elementy zestawu spłukującego. Stelaż może być mocowany do ściany i podłogi. Można też regulować wysokość ramki nośnej;
  • część funkcjonalna, czyli system spłukujący. W jego skład wchodzi zbiornik dziesięciolitrowy wraz z kompletem odpowiednich przyłączy. System jest szczelny dzięki podłączeniu typu "rura w rurze" oraz złączu, które odbiera wodę z ewentualnych nieszczelności na połączeniu.System spłukujący można uruchamiać dotykowo (zainstalowana jest funkcja oszczędności wody do spłukiwania)  lub bezdotykowo (rozwiązanie to polecane jest do instalacji wykonywanych w miejscach publicznych).

zestaw podtynkowy w łaziencePrzycisk do spłukiwania ręcznego ma formę mosiężnej, chromowanej płytki z dwoma przyciskami, które umożliwiają spłukiwanie o różnej mocy: mały oznacza spłukiwanie trzema litrami wody, duży - sześcioma (ustawienie fabryczne) lub dziewięcioma. Przycisk może być wykonany także w bardziej wyszukanej formie.
Do spłukiwania bezdotykowego służy płytka (podobna do rozwiązania dla spłukiwania ręcznego) wyposażona w sensor i jeden przycisk. W tym modelu można wybrać jeden z dwóch zasięgów spłukiwania. Płytka jest zasilana baterią zasilającą 6 V lub napięciem 12 V.  Bez demontażu całego zestawu można wymienić zestaw ręczny na bezdotykowy.
Bardzo podobne rozwiązania zastosowano w zestawie instalacyjnym dla pisuaru, przy czym zawór spłukujący występuje tylko w wersji bezdotykowej. Wiąże się to z zastosowaniem pisuaru w miejscach publicznych, gdzie konieczna jest wandaloodporność i wytrzymałość na wielokrotne użytkowanie.

Po zamontowaniu zestaw jest zabudowywany lekką ścianką (np. kartonowo - gipsową), co pozwala uzyskać elegancki wygląd wnętrza (przykładowe rozwiązanie pokazano na zdjęciu).

Wszystkie zastawy instalacyjne (do WC, pisuaru, bidetu i umywalki) mają uniwersalne wymiary i pasują do wszystkich rodzajów ceramiki sanitarnej. Posiadają aprobaty techniczne i są znakowane znakiem budowlanym "B". Wszystkie stelaże cechuje duża łatwość montażu. Instalator przystępując do pracy ma bowiem do dyspozycji wszystkie niezbędne do montażu części, które znajdują się w komplecie w opakowaniu na stelaż.

bateria do spłukiwania ręcznego  bateria bezdotykowa  zawór do umywalki

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Oras

Polecamy Ci również

Zobacz także