Zbieracz deszczówki

Coraz większym problemem staje się pozyskiwanie wody pitnej, dlatego stosuje się różne formy jej oszczędzania. Jedną z tych form jest odzyskiwanie deszczówki.

Woda pitna, która odpowiada aktualnym przepisom ustawowym, w wielu przypadkach produkowana jest z dużym nakładem środków technicznych i energii. W sprzeczności z tym stoi jej użycie w dziedzinach, gdzie można zastosować wodę gorszej jakości (na przykład do podlewania ogródka). Do zbierania wody deszczowej firma Rheinzink opracowała zbieracz deszczówki z szybkozłączką. Osadnik zbieracza jest tak skonstruowany, że zbiera przynajmniej 60% wody opadowej i doprowadza ją do szybkozłączki z zaworem. Pozostała ilość wody z większymi zanieczyszczeniami (na przykład liście), spływa do rury spustowej.

Do szybkozłączki można przyłączyć węże ogrodowe o średnicy 1/2 cala. Zbiornik na deszczówkę nie musi więc stać bezpośrednio pod rurą spustową. Przy montażu zgodnym z instrukcją zbiornik jest zabezpieczony przed przelewaniem się wody. Jeżeli przez dłuższy czas woda deszczowa nie jest potrzebna, można wąż usunąć. Wówczas zawór na szybkozłączce uniemożliwia dalszy wypływ wody. Zbieracz deszczówki można podłączyć w istniejący system rur spustowych bez lutowania za pomocą przedłużonej nasuwanej mufy. Zbieracz deszczówki z szybkozłączką wyprodukowany jest z wysokiej jakości materiału, który odpowiada najwyższym wymaganiom ekologicznym.

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Rheinzink

Polecamy Ci również

Zobacz także