Zarządzanie firmą budowlaną przez internet

Zarządzanie firmą budowlaną przez internet

Realizacja inwestycji budowlanych to skomplikowany i kosztowny proces, który warto wesprzeć nowoczesnymi rozwiązaniami. Efektywne zarządzanie przedsięwzięciami, zaopatrzeniem oraz zasobami i kontaktami, ułatwiają programy przeznaczone specjalnie dla branży budowlanej.

zarządzanie firmą budowlaną przez internetStopień komplikacji procesu biznesowego w branży budowlanej jest nieporównywalny z innymi dziedzinami. Jednoczesna realizacja kilku budów powoduje ilość zdarzeń i zadań, które mają wpływ na zachowanie harmonogramu oraz koszty przedsięwzięcia. Każda budowa wiąże się z zaangażowaniem zasobów ludzkich i sprzętowych, a także koniecznością organizacji złożonego procesu zaopatrzeniowego, dokumentacyjnego oraz dokonywania wielu bieżących ustaleń. Zarządzanie budową, szczególnie w okresach destabilizacji rynku, wymaga nieustannych poszukiwań możliwości najbardziej efektywnego wykorzystania zasobów, obniżania kosztów zaopatrzenia , a także właściwego zaplanowania prac. Brak odpowiedniego zarządzania kosztami, szczególnie przy spadku marż na rynku, może wpłynąć negatywnie na opłacalność inwestycji, a w konsekwencji – na sytuację finansową firmy. Jak wskazują analizy branży budowlanej, dobre planowanie działań na wszystkich etapach realizacji inwestycji, pozwala obniżyć jej koszty nawet o 25%. W tej sytuacji wprowadzenie nowoczesnego systemu informatycznego może okazać się bardzo ważne dla uzyskania stabilnej pozycji na rynku i tworzenia wizerunku profesjonalnego partnera biznesowego.

Stworzyliśmy innowacyjne, a jednocześnie proste w użytkowaniu narzędzie, które znacząco usprawnia zarządzanie inwestycjami budowlanymi. mBudowy to program, dzięki któremu obsługa każdego z aspektów działalności budowlanej - od negocjacji, poprzez realizację inwestycji, po świadczenie gwarancji – odbywa się poprzez Internet. Dostęp do profesjonalnych narzędzi umożliwia sprawne planowanie i efektywne zarządzanie wieloma inwestycjami budowlanymi, wspierając m.in. dysponowanie zasobami, optymalizację zaopatrzenia, kontrolę przebiegu prac i ich kosztów oraz współpracę wszystkich osób, firm i instytucji, zaangażowanych w przedsięwzięcie - mówi Krzysztof Wołowski z firmy BKK.

Jedną z zalet systemy mBudowy jest możliwość korzystania z niego w chmurze, co zapewnia szybki i bezpieczny dostęp do wszystkich informacji on-line, z dowolnego miejsca, przez całą dobę. Program jest gotowy do natychmiastowego użycia i nie wymaga żadnych kosztownych wdrożeń, inwestycji sprzętowych, czy konieczności angażowania własnej obsługi informatycznej. Firma nie ponosi także kosztów zakupu licencji, a użytkowanie programu rozliczane jest jako miesięczny abonament – opłata za jeden moduł wynosi od 25 zł miesięcznie. Dodatkowo każda firma otrzymuje możliwość bezpłatnego korzystania z systemu przez okres od 1 do 2 miesięcy, przy pełnym wsparciu doradców firmy BKK.

Więcej na: mojebudowy.pl

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: BKK

Polecamy Ci również

Zobacz także