Wszechstronny grzejnik o klasycznej formie [ZDJĘCIA]

3
Stalowy grzejnik żeberkowy
Grzejnik we wnętrzu pełni nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną.

Klasyka jest ponadczasowa, a to wielka zaleta podczas aranżacji wnętrz, szczególnie jeśli chodzi o ich trwałe elementy. A do takich należą grzejniki.

Wybierając grzejnik powinniśmy zwrócić uwagę na jego trwałość i moc, ale równie duże znaczenie ma wzornictwo. Grzejnik to stały element wnętrza, najczęściej też jest dobrze widoczny (aby optymalnie wykorzystać ciepło, grzejnika nie powinno się niczym zasłaniać). Oferta grzejników jest obecnie bardzo bogata, więc jest w czym wybierać. Warto jednak zwrócić uwagę na rozwiązania, które łączą klasykę z nowoczesną technikę i dają możliwość wszechstronnego i wygodnego zastosowania. Przykładem takiego grzejnika jest Zehnder Charleston.

Wszechstronność wymiarów i kształtów, ponadczasowa stylistyka oraz szeroka możliwość zastosowania sprawiają, że grzejniki Charleston to wymarzony produkt dla architektów wnętrz, pozwalający zrealizować im najśmielsze wizje.
Zaprojektuj wnętrze z grzejnikiem Charleston i wygraj 10 tys. zł!

Klasyczna forma w nowoczesnej wersji

Grzejnik o klasycznej, żeberkowej formie pasuje stylistycznie do pomieszczeń o bardzo różnym charakterze. Tym bardziej, że łagodne przejścia pomiędzy poszczególnymi żeberkami nie tylko zapewniają harmonijny efekt wizualny, lecz także zapobiegają gromadzeniu się brudu (czyszczenie ułatwia też rozstaw żeberek). Trwałość grzejników gwarantuje staranny, wieloetapowy proces obróbki laserowej oraz drobiazgowa kontrola szczelności.

Wszechstronność zastosowania grzejnika

Czasy, kiedy grzejnik po prostu zajmował kawałek ściany pod oknem, odchodzą w niepamięć. Dlatego obecnie projektowane grzejniki wyróżniają się również kształtem – mogą być łukowato wygięte (i to kilkakrotnie), albo załamane pod dowolnym kątem. Takie grzejniki pomagają kształtować przestrzeń. Mogą także pełnić dodatkowe funkcje. Grzejniki jako ścianki działowe, czy wygodne ławeczki do siedzenia, to tylko przykłady ich kreatywnego wykorzystania.
Jednak względy estetyczne to nie wszystko – grzejniki są równie wszechstronne jeśli chodzi o współpracę z różnymi źródłami zasilania. Znajdują zastosowanie w nowoczesnych instalacjach niskotemperaturowych, pracują w układach z pompą ciepła czy kotłem kondensacyjnym.

Montaż i wymiana grzejnika

Ograniczeniem w zastosowaniu grzejnika nie powinna być też techniczna możliwość jego podłączenia. Dlatego grzejniki Charleston umożliwiają podłączenie jednostronne, naprzemienne boczne (z lewej i prawej strony), górne i dolne boczne oraz dolne środkowe z rozstawem 50 mm, również z zaworem zintegrowanym. Dostępne są także rozwiązania stworzone z myślą o wymianie starych grzejników dowolnego typu (są to grzejniki o rozstawie w osiach równym 500 mm, a więc typowym dla złącz grzejników poprzedniej generacji). Dlatego taki grzejnik równie łatwo zamontować w nowym budownictwie, jak i znacznie starszych obiektach.

Zróżnicowane wymiary i kształty grzejników

Rozmiar grzejnika zależy m.in. od wielkości pomieszczenia, które ma ogrzewać. Dlatego ważne jest, aby grzejniki były dostępne w zróżnicowanych wymiarach. W przypadku grzejników Charleston jest to już od 19 cm wysokości do 3 m (a na zamówienie – nawet 6 m). Grzejniki te występują również w 5 wariantach głębokości (od 2 pionowych żeber w członie, do sześciu).

Stalowy grzejnik dekoracyjny

Grzejnik o prostej, klasycznej formie sprawdzi się zarówno w nowoczesnej, jak i bardziej klasycznej aranżacji.

Zehnder
Kolorowy grzejnik

Grzejnik to ważny element wnętrza. Grzejnik w wyrazistym kolorze to przyciągający uwagę akcent dekoracyjny.

Zehnder
Grzejnik wygięty w łuk

Grzejnik wygięty w łuk lub zagięty pod kątem daje wielkie możliwości kształtowania przestrzeni.

Zehnder
Biały grzejnik do pokoju

Biały grzejnik żeberkowy to klasyczne i ponadczasowe rozwiązanie.

Zehnder
Grzejnik w łazience

Grzejnik może być bardzo efektownym dopełnieniem wystroju salonu kąpielowego.

Zehnder

 

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także