Klasyka jest ponadczasowa, a to wielka zaleta podczas aranżacji wnętrz, szczególnie jeśli chodzi o ich trwałe elementy. A do takich należą grzejniki.
Wybierając grzejnik powinniśmy zwrócić uwagę na jego trwałość i moc, ale równie duże znaczenie ma wzornictwo. Grzejnik to stały element wnętrza, najczęściej też jest dobrze widoczny (aby optymalnie wykorzystać ciepło, grzejnika nie powinno się niczym zasłaniać). Oferta grzejników jest obecnie bardzo bogata, więc jest w czym wybierać. Warto jednak zwrócić uwagę na rozwiązania, które łączą klasykę z nowoczesną technikę i dają możliwość wszechstronnego i wygodnego zastosowania. Przykładem takiego grzejnika jest Zehnder Charleston.
Wszechstronność wymiarów i kształtów, ponadczasowa stylistyka oraz szeroka możliwość zastosowania sprawiają, że grzejniki Charleston to wymarzony produkt dla architektów wnętrz, pozwalający zrealizować im najśmielsze wizje.
Zaprojektuj wnętrze z grzejnikiem Charleston i wygraj 10 tys. zł!
Klasyczna forma w nowoczesnej wersji
Grzejnik o klasycznej, żeberkowej formie pasuje stylistycznie do pomieszczeń o bardzo różnym charakterze. Tym bardziej, że łagodne przejścia pomiędzy poszczególnymi żeberkami nie tylko zapewniają harmonijny efekt wizualny, lecz także zapobiegają gromadzeniu się brudu (czyszczenie ułatwia też rozstaw żeberek). Trwałość grzejników gwarantuje staranny, wieloetapowy proces obróbki laserowej oraz drobiazgowa kontrola szczelności.
Wszechstronność zastosowania grzejnika
Czasy, kiedy grzejnik po prostu zajmował kawałek ściany pod oknem, odchodzą w niepamięć. Dlatego obecnie projektowane grzejniki wyróżniają się również kształtem – mogą być łukowato wygięte (i to kilkakrotnie), albo załamane pod dowolnym kątem. Takie grzejniki pomagają kształtować przestrzeń. Mogą także pełnić dodatkowe funkcje. Grzejniki jako ścianki działowe, czy wygodne ławeczki do siedzenia, to tylko przykłady ich kreatywnego wykorzystania.
Jednak względy estetyczne to nie wszystko – grzejniki są równie wszechstronne jeśli chodzi o współpracę z różnymi źródłami zasilania. Znajdują zastosowanie w nowoczesnych instalacjach niskotemperaturowych, pracują w układach z pompą ciepła czy kotłem kondensacyjnym.
Montaż i wymiana grzejnika
Ograniczeniem w zastosowaniu grzejnika nie powinna być też techniczna możliwość jego podłączenia. Dlatego grzejniki Charleston umożliwiają podłączenie jednostronne, naprzemienne boczne (z lewej i prawej strony), górne i dolne boczne oraz dolne środkowe z rozstawem 50 mm, również z zaworem zintegrowanym. Dostępne są także rozwiązania stworzone z myślą o wymianie starych grzejników dowolnego typu (są to grzejniki o rozstawie w osiach równym 500 mm, a więc typowym dla złącz grzejników poprzedniej generacji). Dlatego taki grzejnik równie łatwo zamontować w nowym budownictwie, jak i znacznie starszych obiektach.
Zróżnicowane wymiary i kształty grzejników
Rozmiar grzejnika zależy m.in. od wielkości pomieszczenia, które ma ogrzewać. Dlatego ważne jest, aby grzejniki były dostępne w zróżnicowanych wymiarach. W przypadku grzejników Charleston jest to już od 19 cm wysokości do 3 m (a na zamówienie – nawet 6 m). Grzejniki te występują również w 5 wariantach głębokości (od 2 pionowych żeber w członie, do sześciu).

Grzejnik o prostej, klasycznej formie sprawdzi się zarówno w nowoczesnej, jak i bardziej klasycznej aranżacji.
Zehnder
Grzejnik to ważny element wnętrza. Grzejnik w wyrazistym kolorze to przyciągający uwagę akcent dekoracyjny.
Zehnder
Grzejnik wygięty w łuk lub zagięty pod kątem daje wielkie możliwości kształtowania przestrzeni.
Zehnder
Biały grzejnik żeberkowy to klasyczne i ponadczasowe rozwiązanie.
Zehnder
Grzejnik może być bardzo efektownym dopełnieniem wystroju salonu kąpielowego.
Zehnder
maciejos
Pamiętam pierwsze grzejniki pomalowane na srebrno albo biało. Pod oknem, ciężkie i niebezpieczne dla dziecka. Zawsze drżałam żeby się nie nie dotknęło i nie poparzyło, czy nie uderzyło głową o żeberka. Na szczęście przeszły już do lamusa. Wymieniłam je na grzejniki z viverto http://viverto.pl/grzejniki,162,0.html Mają szeroką gamę ofert, miałam z czego wybrać. Praktyczne, estetyczne i to co dla mnie ważne bezpieczne.
Krystian_Tarnowski
Pamiętam pierwsze grzejniki pomalowane na srebrno albo biało. Pod oknem, ciężkie i niebezpieczne dla dziecka. Zawsze drżałam żeby się nie nie dotknęło i nie poparzyło, czy nie uderzyło głową o żeberka. Na szczęście przeszły już do lamusa. Wymieniłam je na grzejniki z http://pl/grzejniki,162,0.html Mają szeroką gamę ofert, miałam z czego wybrać. Praktyczne, estetyczne i to co dla mnie ważne bezpieczne.
te raz jest ona raz on weź się trochę zastanów
Zgloś się do jakiejś agencji reklamowej
Poszukaj w Google, na pewno coś znajdziesz
seba676
Najwygodniejsze są płytowe. U nas idealnie pasował Kermi Therm x2 Plan-V i tak został do dziś. Nie mieliśmy na razie ani jednej awarii przez 4 lata. Co nas przeogromnie cieszy