Wszechstronne elektronarzędzie

wszechstronne elektronarzędziePMF 180 E Multi to wszechstronny pomocnik w pracach remontowych, który ułatwi majsterkowiczowi wykonanie wielu drobnych czynności. To, co do tej pory było domeną różnych narzędzi ręcznych przeznaczonych do piłowania, cięcia, szlifowania, teraz szybko i sprawnie załatwi poręczne i komfortowe w obsłudze nowe urządzenie Boscha.

Specjalne wycięcia w blatach kuchennych, skrócenie ościeżnicy lub ramy drzwiowej, przycięcie rur miedzianych, wystających tuż przy powierzchni gwoździ lub śrub, a nawet wymiana płytek ceramicznych to żaden problem dla nowego elektronarzędzia. Do poszczególnych zadań dostępny jest specjalny osprzęt. Zestaw z urządzeniem PMF 180 E Multi zawiera nasadkę szlifierską Delta z sześcioma papierami ściernymi oraz odpowiednie brzeszczoty.

przycinanie rurobróbka drewna

Przy pomocy nasadki szlifierskiej urządzenie może szlifować nieduże powierzchnie oraz narożniki. Trójkątna płyta szlifierska o lekko zaokrąglonych brzegach umożliwia czyste szlifowanie, także na krawędziach materiału. Duży komfort pracy oferuje system mocowania papierów ściernych na rzepy. Jeden z brzeszczotów przeznaczony jest do cięcia drewna, miedzi, tworzyw sztucznych, gipsu, a nawet metalu. Drugi rodzaj brzeszczotu dopasowany jest do cięć wgłębnych na maks. głębokość 40 mm.

cięcie wgłębnewymiana płytek ceramicznych

Z punktu widzenia techniki, za sekretem wszechstronności nowego urządzenia PMF 180 E Multi stoi zasada oscylacji. Stosowane w nim narzędzia nie wykonują ruchu kołowego, lecz oscylują w zakresie od ±1,4 stopnia. Pozwala to na łatwiejszą i bezpieczniejszą obsługę urządzenia. Włącznik z regulacją prędkości roboczej umożliwia dopasowanie tempa do właściwości obrabianego materiału. Silnik 180 W oferuje wystarczającą moc do wszystkich zastosowań. Montaż odpowiednich narzędzi jest szybki i łatwy. Wystarczy odkręcić śrubę uniwersalną, zmienić narzędzie i ponownie dokręcić śrubę. Dzięki zasadzie oscylacji można bezpiecznie ciąć nawet najtwardsze materiały, takie jak listwy metalowe czy karnisze.

Do najróżniejszych zastosowań Bosch oferuje opcjonalny osprzęt dodatkowy w postaci brzeszczotów do wycinania fug oraz do drewna i metalu. W ten sposób użytkownik może jeszcze lepiej dopasować możliwości urządzenia PMF 180 E Multi do swoich potrzeb.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Bosch

Polecamy Ci również

Zobacz także