Woda w domu - zmiękczanie, odżelazianie i odmanganianie

Woda w domu - zmiękczanie, odżelazianie i odmanganianie

Minerały znajdujące się w wodzie są niezbędne dla naszego organizmu, chronią  nasze serce i naczynia krwionośne. Ich zawartość w wodzie jest jednak na tyle śladowa, że w rzeczywistości nie mają one większego znaczenia w całej gospodarce mineralnej naszego ciała.*

woda w domu

Znacznie lepiej i łatwiej przyswajalne są związki zawarte w żywności niż te, które znajdziemy w wodzie. Występujące w wodzie minerały, a zwłaszcza ich nadmiar jest szkodliwy dla domowego sprzętu AGD. Kamień osadzający się w pralce, zmywarce, czajnikach i ekspresach do kawy najczęściej nieodwracalnie niszczy te  urządzenia.  Kamieniem wraz z rdzawymi naciekami z zażelaźnionej wody pokrywają się także elementy armatury, a na lustrach i płytkach ceramicznych pojawia się osad. Takie zjawiska są zauważalne gołym okiem. Pomyślmy jednak, że jeszcze gorzej mają się nasze rury, doprowadzające wodę, które pokrywają się kamieniem i się zapychają, powodując niezliczone awarie, co nieuchronnie przekłada się na koszta związane z wymianą zaworów, kaloryferów i wynagrodzeniem dla słono liczących sobie hydraulików. 

Za to wszystko i masę innych problemów odpowiada tzw. „twarda woda". Oczywiście można próbować zmiękczać wodę punktowo, zakładając proste zmiękczacze z żywicą jonowymienną przed każdym ważniejszym urządzeniem, np. pralką, zmywarką czy podgrzewaczem wody. Problemem będzie jednak ich stosunkowo mała wydajność (w przypadku twardej wody nawet znacznie poniżej 1m32). Problem ten powoduje, że w perspektywie dłuższego czasu rozwiązanie to będzie mało wydajne. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie centralnego zmiękczacza wody na całe mieszkanie.

WATERBOSS = 3 filtry w 1

Zmiękczacz, odżelaziacz i odmanganiacz w jednym centralnym urządzeniu filtrującym
WATERBOSS = WYGODA, WYDAJNOŚĆ I WYMIERNE OSZCZĘDNOŚCI

uzdatnianie wody - Waterboss

Zastosowanie jednego, centralnego zmiękczacza wody to połączenie 3x „W”: WYGODY, WYDAJNOŚCI I WYMIERNYCH OSZCZĘDNOŚCI. Takie możliwości daje Waterboss.

Wygodny, bo praktycznie bezobsługowy Waterboss zapewnia skuteczne usuwanie kamienia z wody w całym domu. Dzięki urządzeniu firmy AQUAPHOR przyrządzimy ze zwykłej kranówki  smaczniejsze dania i  napoje,  zwiększymy skuteczność i wydajność stosowanych środków piorących i a nawet zaoszczędzimy na kosmetykach nawilżających , zapominając o wysuszonej po kąpieli skórze. Woda bez kamienia to również niższe rachunki za prąd, bo czyste grzałki domowych urządzeń AGD są nawet o 20% wydajniejsze.  Wygoda Waterbossa przekłada się bezpośrednio na nasz czas. Stacja uzdatniania zaopatrzona została w inteligentny system, który zarządza pracą całego urządzenia (wymaga jedynie zapewnienia odpowiedniej ilości soli tabletkowanej do regeneracji złoża zmiękczającego, sama regeneracja złoża może zostać zaprogramowana na godziny nocne aby nie była odczuwalna dla domowników), a my oszczędzamy czas na zmywanie i czyszczenie łazienki, bo nie mamy kłopotów z kamieniem.

Wydajny, bo nawet najmniejszy model zmiękczacza AQUAPHOR Waterboss 700 gwarantuje wydajność roboczą na poziomie 1 500 litrów wody na godzinę (max 2400l/h), co umożliwia  zaopatrzenie w miękką wodę całego domu jednorodzinnego lub mieszkania bez ryzyka, że zabraknie wody nawet przy dużym poborze chwilowym (np. przy napełnianiu wanny do kąpieli). Ponadto wspomniany model zmiękczacza Aquaphor Waterboss 700 może obniżać twardość nawet z poziomu  67° dH i zawartość żelaza do 10 mg/l. Parametry te pozwalają stosować go praktycznie przy każdym ujęciu wody na potrzeby domowe bez konieczności stosowania wstępnego przygotowywania wody.

Wymierne oszczędności, jakie zapewnia centralne zmiękczanie wody to m. in.:

  • brak kamienia na grzałce pralki, zmywarki, czajnika, ekspresu do kawy – oszczędność na środkach czyszczących;
  • niższe rachunki za prąd;
  • dłuższa żywotność domowych urządzeń AGD;
  • niższe  zużycie proszku do prania (nawet o połowę), detergentów i kosmetyków  do kąpieli;
  • gładsza skóra po kąpieli;
  • niskie zużycie soli i wody w procesie regeneracji złoża;
  • oszczędność czasu na czyszczenie urządzeń.

WATERBOSS 900WATERBOSS 700

Producent AQUAPHOR AQUAPHOR
Marka WATERBOSS WATERBOSS
Model WATERBOSS 700 WATERBOSS 900
Rodzaj złoża: zmiękczające, odżelaziająco-zmiękczające (multifunkcyjne) MONODYSPERSYJNA ŻYWICA POWER CLEAN MONODYSPERSYJNA ŻYWICA POWER CLEAN
Maksymalne natężenie przepływu [m³/h] 1,5 m³/H 1,8 m³/H
Zakres ciśnienia roboczego [bar] 1,4 - 8 atm 1,4 - 8 atm
Objętość złoża jonowymiennego (żywicy) [l] 19,8 l 28,3 l
Zużycie wody na regenerację [l] Tryb ekonomiczny - 61 l
Tryb wydajnościowy - 95 l
Tryb ekonomiczny - 102 l
Tryb wydajnościowy - 125 l
Zużycie soli na regenerację [kg] Tryb ekonomiczny - 1,14 kg
Tryb wydajnościowy - 2,95 kg
Tryb ekonomiczny - 2,72 kg Tryb wydajnościowy - 3,41 kg
Deklarowana wydajność między regeneracjami w zależności od twardości wody (np. 8800 l przy 14 st.dH) Tryb ekonomiczny - 1900-2200 l przy 14st.dH
Tryb wydajnościowy – 3800-4000l przy 14st.dH
Tryb ekonomiczny - 2660-3080 l przy 14st.dH
Tryb wydajnościowy – 5320-5600 l przy 14st.dH
Programowanie godziny rozpoczęcia regeneracji: tak/nie TAK TAK
Średnica przyłącza [cal] 1” 1”
Wymiary [cm/cm/cm] Wys:65,4 , podstawa 37,5x47,6 Wys:78,1 , podstawa 37,5x47,6
Gwarancja [lata] 2  

Więcej na www.aquaphor.pl, aquaphor@aquaphor.pl

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
3,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: AQUAPHOR

Polecamy Ci również

Zobacz także