Wkłady kominkowe – linia DECO

Wkłady kominkowe – linia DECO

Kominek to już nie tylko wydajne źródło ciepła, ale również cenny element stanowiący wystrój domu. Dlatego klienci przy wyborze wkładu zwracają uwagę już nie tylko na parametry techniczne i grzewcze urządzenia, ale przywiązują coraz więcej wagi do walorów wizualnych wkładu. Oczywisty element dekoracyjny w postaci ekspozycji palącego się żywego ognia sam w sobie jest już niewystarczający.

wkład kominkowy z płaszczem wodnym - linia Deco

Wychodząc na przeciw rosnącym potrzebą klientów, producenci wprowadzają coraz więcej urozmaiceń w wyglądzie, budowie i wykończeniu wkładów. Oprócz standardowych opcji konfiguracyjnych dostępnych przy wyborze kominka, takich jak:

  • stylistyka wkładu np. nowoczesny, klasyczny,
  • rodzaj przeszklenia i kształt szyby np. płaskie, zaokrąglone, bez szprosa, tunel itp.,
  • rozmiar wkładu.

Dostępne są również produkty zawierające niestandardowe elementy stylistyczne, które zwiększają atrakcyjność kominka.

wkład kominkowy powietrzny - linia Deco

Świetnym przykładem tego typu produktów jest nowa linia wkładów DECO, która zawiera zarówno kominki powietrzne, jak i te z płaszczem wodny. Największej zmianie poddany został front wkładów - z żeliwnego na stalowy. W nowych modelach drzwi są bez ramowe, co oznacza, że szyba zajmuje całą ich powierzchnię. Dzięki temu palenisko i płomień są lepiej wyeksponowane. Ponadto, nie jest to tradycyjna ceramika szklana, ale odporna na wysokie temperatury szyba o nazwie system glass, która dodatkowo wzbogacona jest delikatnym wzorem umieszczonym wzdłuż krawędzi szyby. Zastosowanie tego systemu sprawia, że wkłady nabierają nowoczesnego i eleganckiego wyglądu, a front wkładu wydaje się optycznie większy. Aby jeszcze bardziej poprawić estetykę kominków, komora spalania wkładów DECO została wewnątrz wyłożona specjalnym materiałem o nazwie Acumotte - ceramiczną mieszanką szamotu i betonu, która podwyższa temperaturę spalania, wpływając na poprawę parametrów paleniska. Jednakże Acumotte to nie tylko właściwości techniczne, ale również aspekty wizualne – dzięki jasnemu kolorowi i ryflowanemu kształtowi, nadaje on komorze spalania przestrzennego wyglądu i elegancji.

wkład kominkowy z linii Deco - schemat

Co więcej, modele kominków z płaszczem wodnym dostępne w wersji DECO, oprócz wszystkich powyższych elementów stylistycznych mają standardzie kilka dodatkowych rozwiązań technicznych, które zabezpieczają wkład przed uszkodzeniem i poprawiają jego właściwości użytkowe. Pierwszym z nich jest wbudowana wężownica, która stanowi termiczne zabezpieczenie urządzenia. Jest to miedziana rurka wbudowana w kominek, służąca do zabezpieczenia układu wodnego przed przegrzaniem. Pełni funkcję chłodnicy kominka, która współpracuje z termicznym zaworem bezpieczeństwa i chroni wkład przed uszkodzeniem. Drugim interesującym rozwiązaniem zastosowanym w standardzie w kominkach wodnych z linii DECO jest specjalny systemu napowietrzania szyby, nazywany kurtyną powietrzną bądź systemem czystej szyby, który umożliwia utrzymanie jej w czystości i ogranicza osadzenie się na niej sadzy, co również  znacząco wpływa na estetykę wkładu w czasie jego pracy. Powietrze pobierane jest przez króciec dolotu z zewnątrz budynku, a następnie dostarczane specjalnymi kanałami na bokach kominka do komory znajdującej się w górnej pokrywie wkładu i równomiernie rozprowadzane na szybę, dzięki czemu pozostaje ona czysta. Jako dodatkowa opcja wykończeniowa, do wkładów z linii DECO, dostępna jest stalowa ramka BLENDA, która jest łatwa i szybka w montażu i zapewnia nowoczesne wykończenie wkładu.

        stalowa ramka

Modele wkładów wodnych, dostępne w wersji DECO:
Zuzia 15, Zuzia 19, Zuzia DIN

Modele wkładów powietrznych, dostępne w wersji DECO:
Zuzia, Maja, Oliwia, Amelia, Antek, Eryk, Wiktor, Feliks

Kominki z linii DECO - zobacz więcej

 

Oceń artykuł
4,25 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: kratki.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także