Wkład kominkowy Nadia

Wkład kominkowy Nadia

Po stalowej linii wkładów kominkowych Blanka przyszedł czas na nową kobietę wśród kominków produkowanych przez firmę Kratki.pl - Nadię. 

wkład kominkowy NadiaKominek choć niedużych rozmiarów kryje w sobie wiele ciekawych i mało spotykanych dotychczas na rynku rozwiązań. Nadia uwodzi przede wszystkim swoją zgrabną i nowoczesną sylwetką oraz bezramowym frontem. Wizję palącego się w niej ognia wzbogaca szyba dekoracyjna typu glass, która jest odporna na działanie wysokich temperatur. Komora paleniska wyłożona została jasną wykładziną ceramiczną - Acumotte - podnoszącą efektywność spalania. 

Wkład ma sześciokątną komorę spalania, która dzięki swojej nietypowej budowie wpływa na ekonomiczność i czystość palenia. Dodatkowo Nadia posiada system dopowietrzenia, odpowiadający m.in. za nadmuch powietrza na wewnętrzną część szyby. Przekłada się to na jej czystość podczas całego procesy palenia.
Wkład nie posiada rusztu. Dzięki wysokiej temperaturze, którą osiąga podczas pracy, wykorzystywane w nim drewno całkowicie ulega spaleniu pozostawiając po sobie niewielką ilość popiołu.

kominek z wkładem Nadia

Komora spalania dopowietrzana jest dwoma drogami. Po pierwsze poprzez wspomniane wcześniej kanały znajdujące się na bokach kominka. Po drugie systemem szczelin znajdujących się pomiędzy płytami dolnymi paleniska wykonanymi z Acumotte. Powietrze doprowadzane jest tam dzięki wbudowanemu w standardzie króćcowi dolotu świeżego powietrza z zewnątrz. Przy czym króciec ten został w standardzie wyposażony w przepustnicę, której regulacja znajduje się pod drzwiczkami wkładu. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy w pełni regulować szczelność wkładu, dlatego Nadia jest doskonałym rozwiązaniem do domów z rekuperacją.
wkład kominkowyTo jeszcze nie wszystkie z niespodzianek, które kryje w sobie Nadia. Kominek ten ma możliwość zmiany zamykania drzwiczek ze standardowej prawostronnej na lewostronną. Zabieg ten można wykonać samodzielnie, jest nieskomplikowany i zajmuje tylko kilkanaście minut. Drzwiczki wyposażone są w niewielkich rozmiarów klamkę ślizgową, która jest wygodna w użytkowaniu. Osoby lubiące komfort mogą dodatkowo wyposażyć Nadię w system domykania drzwiczek, który zagwarantuje wszystkim zapominalskim zamknięcie wkładu.
Zwieńczeniem wkładu jest dwuczęściowy, żeliwny króciec wylotu spalin z regulacją ustawienia 360 stopni. Natomiast dzięki zastosowaniu na czopuchu stalowych wsporników, na Nadii mogą być zamontowane dowolne nasady wodne lub krążki akumulacyjne dodatkowo odzyskujące ciepło z wkładu.  To tylko kilka z wielu niespodzianek, które kryje w sobie Nadia. O pozostałych można przekonać się stając się szczęśliwym posiadaczem tego kominka. 


Oceń artykuł
3,60 / 40 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: kratki.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także