Wiszące kotły kondensacyjne - nowości

Wiszące kotły kondensacyjne - nowości

Marka Saunier Duval wprowadziła dwie serie gazowych, wiszących kotłów kondensacyjnych.

Semia Condens - kocioł dwufunkcyjny, wyposażony we wbudowaną automatykę pogodową oraz zestaw do podłączenia. To dobry wybór do mieszkań lub domów z jedną łazienką. Kocioł wyposażony jest w trwały i wydajny wymiennik ze stali nierdzewnej, umożliwiający przepływowe przygotowanie ciepłej wody w ilości 12,2 l/min. Jego niewielkie gabaryty dają swobodę w wyborze miejsca montażu.
Innowacyjne rozwiązania w zakresie techniki kondensacyjnej zapewniają wydajność na poziomie 107%, a także spadek zużycia gazu o nawet 30%.
Funkcja modulacji Platina umożliwia dopasowanie mocy początkowej kotła do warunków zewnętrznych, oszczędzając gaz również w trakcie załączeń. Urządzenie wyposażone jest w panel sterowania z wyświetlaczem LCD oraz autodiagnostyką.

Kocioł kondensacyjny Kocioł kondensacyjny

Therma Condens - to unowocześniona seria znanych i cenionych kotłów - obejmuje kocioł dwufunkcyjny oraz trzy wersje kotła jednofunkcyjnego z możliwością współpracy z zasobnikiem c.w.u. Ogrzewanie - komfortowe i oszczędne dzięki technice kondensacyjnej, bardzo szerokiemu zakresowi modulacji mocy, możliwości podłączenia pokojowych modulacyjnych regulatorów cyfrowych i wbudowanej automatyce pogodowej. Ciepła woda dostępna w każdej chwili dzięki wydajnemu wymiennikowi i szerokiej modulacji mocy, w modelu jednofunkcyjnym dostępna pod dostatkiem za sprawą zasobnika, podłączanego wyjątkowo łatwo i wygodnie. Dobre parametry grzewcze, wygodna obsługa, sterowanie procesem przygotowania c.w.u. na panelu sterowania, możliwość współpracy z pokojowymi modulacyjnymi regulatorami temperatury, wyjątkowo prosty montaż i konserwacja. Kotły należą do 5. klasy NOx - to najwyższa klasyfikacja według norm emisji przyjętych w Unii Europejskiej.
Kotły te można także łączyć z instalacjami solarnymi i układami z pompą ciepła. Wygodny dostęp
do podłączeń kotła oraz jego podzespołów sprawia, że nie potrzeba wolnej przestrzeni po bokach urządzenia. Prace konserwacyjne są więc uproszczone i znacznie mniej czasochłonne.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Saunier Duval

Polecamy Ci również

Zobacz także