Wiszące kotły kondensacyjne

Na nadchodzący sezon grzewczy firma Viessmann proponuje nowe modele wiszących kotłów kondensacyjnych z serii Vitodens. Choć są niewielkich rozmiarów – można je zamontować między kuchennymi szafkami – kryją w sobie najnowocześniejsze rozwiązania techniki grzewczej.

wiszące kotły kondensacyjneInox-Radial
To wymiennik ciepła wykonany z najwyższej jakości stali szlachetnej z dodatkiem tytanu i molibdenu. Stal szlachetna jest długowieczna i odporna na korozję, a specjalna konstrukcja i gładka powierzchnia sprzyja samooczyszczeniu powierzchni wymiany ciepła. Jest to gwarancja niezawodności i wysokiej sprawności na lata.

MatriXkocioł wiszący w kuchni
Palnik promiennikowy o nowej konstrukcji i większym zakresie modulacji – rozwiązanie opatentowane przez firmę Viessmann, określane „kamieniem milowym” w rozwoju techniki grzewczej. MatriX w kotłach Vitodens 200-W, to nowoczesny palnik cylindryczny o zakresie modulacji 1:4, zaś w Vitodens 300-W jest to palnik półkulisty o stale udoskonalanej konstrukcji z zakresem modulacji 1:5.

Lambda-Pro-Control
System, który stale kontroluje i reguluje proces spalania. Automatycznie rozpoznaje rodzaj gazu i dopasowuje warunki spalania do wahań jego jakości i zmiennych warunków pracy kotła. Zapewnia tym samym maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie. Ponadto nad oszczędnością energii w kotłach Vitodens 300-W czuwa specjalna, elektroniczna pompa obiegowa, która zasilana jest prądem stałym. Jej wysoka efektywność pozwala na ograniczenie zużycia energii elektrycznej aż o 50% w stosunku do typowej pompy elektronicznej, a w stosunku do pompy stopniowej nawet
o 70%.

S.M.A.R.Tkocioł kondensacyjny
Dodatkowy system monitoringu usterek (Self-Monitoring And Reporting Technology). Jest to mechanizm informowania o usterkach, niezależnie od systemu diagnostycznego regulatora kotła - Vitotronic. Pozwala na wczesne powiadamianie o ubytkach wody w instalacji, uszkodzeniu naczynia przeponowego, „suchobiegu” lub zablokowaniu pompy obiegowej, kontroluje też stan czujników.

Vitotronic
Uzupełnieniem możliwości regulatorów jest zdalne sterowanie Vitotrol 200 i 300, pozwalające ograniczyć do minimum wizyty w kotłowni. Wszystkie ważne funkcje możemy kontrolować na odległość, a będąc poza domem, możemy sterować instalacją grzewczą przez telefon komórkowy dzięki modułowi komunikacyjnemu Vitocom 100. W taki sam sposób otrzymujemy informację o ewentualnej usterce, która może również zostać wysłana do firmy instalacyjnej.

Informacje dodatkowe

  • Kotły oferowane są również w kompletnych zestawach z podgrzewaczami wody użytkowej o pojemności 80, 120, 150 litrów oraz w zestawach z podgrzewaczem i instalacją solarną - z płaskimi kolektorami Vitosol 100 i próżniowymi Vitosol 200-T.
  • Kotły Vitodens 200-W oferowane są w wersjach o mocy: 4,8-19 kW; 6,5-26 kW; 8,8-35 kW. Natomiast Vitodens 300-W: 3,8-13 kW (16 kW); 3,8-19 kW; 5,2-26 kW; 7-35 kW. Kotły Vitodens 300 o mocy 12,4-49 kW i 16,6-66 kW umożliwiają budowę kotłowni o mocy
    do 264 kW.

Ceny (netto): Vitodens 200-W: od 6 990 zł; Vitodens 300-W: od 9 525 zł.


Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Viessmann

Polecamy Ci również

Zobacz także