Wiertarki udarowe najmocniejsze w klasie

Wiertarki udarowe najmocniejsze w klasie

Firma Metabo wprowadziła do sprzedaży profesjonalne wiertarki udarowe SBE 610 i SBE 610 Impuls. Elektronarzędzia są ergonomiczne i bardzo lekkie, pomimo że wyposażono je w metalowe przekładnie z odlewu aluminiowego. Odznaczają się także wysoką trwałością i wydajnością.

wiertarka udarowaWiertarki udarowe Metabo przeznaczone są dla fachowców wykonujących instalacje elektryczne, wodno-sanitarne, cieplne, klimatyzacyjne, a także wszelkiego rodzaju prace montażowe. Przeznaczone są także dla ślusarzy, serwisantów oraz zaawansowanych majsterkowiczów.

W konstrukcji wiertarek udarowych zastosowano przekładnię o budowie skorupowej z mocnego odlewu aluminiowego. Taka technologia umożliwia wytwarzanie elementów o dużej sztywności i małej masie. Dzięki niej obniżono wagę wiertarek do 1,7 kg, a wszystkie ich mechanizmy pracują stabilnie i są pewnie osadzone.
Urządzenia wyposażono w: silniki elektryczne o mocy nominalnej 610 watów (360 watów mocy użytecznej); elektroniczną regulację prędkości obrotowej w zakresie 3100 min-1 ze wstępnym ustawieniem ich maksymalnej wielkości za pomocą pokrętła; prawe/lewe obroty umożliwiające wkręcanie/wykręcanie śrub lub wkrętów; udar mechaniczny o maksymalnej częstotliwości 62.000 min-1.
Moment obrotowy wynosi 5 Nm. Wiertarkami można wykonywać otwory o średnicach: do 10 mm w stali, 20 mm w drewnie i 12 mm w betonie.

Wiertarki są ergonomiczne, a więc dobrze wyważone i mają odpowiednio wyprofilowaną rękojeść główną. Model SBE 610 Impuls wyposażono w dwie oddzielne gumowane wykładziny pokrywające rękojeść główną, które skutecznie tłumią wibracje i zapewniają wygodne operowanie urządzeniem.
W wiertarkach ulepszono wylot powietrza chłodzącego silnik i mechanizm, który kieruje je do przodu oraz w dół tych maszyn. Taki kierunek strumienia powietrza chłodzącego eliminuje ryzyko zaprószenia oczu czy zakurzenia twarzy podczas prac wykonywanych przez użytkownika na wysokości głowy. Ta innowacja znacznie poprawia warunki pracy, szczególnie jej bezpieczeństwo. Warto wspomnieć, że urządzenia można wyposażyć w zaczep mocowany w dolnej części rękojeści głównej, który umożliwia bezpieczne zawieszenie maszyn na rusztowaniu lub drabinie.

Urządzenia mają także we wrzecionie gniazdo sześciokątne 1/4” przeznaczone do montażu bitów i wierteł z uchwytem sześciokątnym 1/4”. Istnieje możliwość demontażu uchwytu wiertarskiego i skrócenia w ten sposób długości elektronarzędzia. Rozwiązanie to pozwala na wkręcanie lub wiercenie w miejscach o ograniczonym dostępie. Warto dodać, że model SBE 610 Impuls wyposażono w tryb pracy impulsowej, który umożliwia m.in. wykręcanie zapieczonych lub uszkodzonych śrub lub wkrętów.
Wiertarki odznaczają się dużą wydajnością wiercenia zarówno w materiałach skrawalnych (metalach lub drewnie), jak również w kruchych i zarazem twardych (betonie, cegle, murze itd.). Producent oferuje również kompletny asortyment końcówek wkrętarkowych (zestawy bitów), a także różnego rodzaju wiertła: do metalu, drewna oraz uniwersalne.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Metabo

Polecamy Ci również

Zobacz także