Więcej ciepła z kominka

Chłodne, zimowe wieczory sprawiają, że jak nigdy doceniamy ciepło "domowego ogniska" – kominka. Jednak kominek to nie tylko przyjemność obcowania z prawdziwym ogniem, ale także wymierne korzyści. Coraz częściej służy on do ogrzewania pomieszczeń. Co zrobić, żeby rozprowadzanie ciepła z kominka było efektywne?

rozprowadzenie ciepła z kominkaWieczór spędzony przy ogniu z kominka to bardzo miła perspektywa. Do zalet tego urządzenia należy również możliwość ogrzania pomieszczenia. Jednak tradycyjny kominek otwarty jest mało wydajny. Większość energii (ok. 90%) powstającej podczas spalania drewna jest tracona. Efektywne rozprowadzanie ciepła z kominka można osiągnąć dzięki systemowi Caldofa firmy Vortice Elettrosociali, której dystrybutorem jest grupa Alfred Moll.

System składa się z rur umieszczonych w palenisku oraz dołączonej do nich jednostki z wentylatorem. Urządzenie wciąga powietrze z pomieszczenia i wprowadza je do rur. Ogrzane przez płonące polana powietrze wdmuchiwane jest do pokoju.

Dwubiegowy wentylator zasilany jest poprzez przewód dł. 2,5 m (zasilanie 220-240 V). Wydajność: minimalna - 32 m³/h maksymalna - 48 m³/h. Obudowa  wentylatora wykonana jest z aluminium. Do zestawu dołączony jest ekran ochronny zabezpieczający przed iskrami z paleniska.

Zastosowanie systemu Caldofa pozwala na zredukowanie temperatury w instalacji centralnego ogrzewania - szczególnie wiosną i jesienią.

Cena orientacyjna systemu: 850 zł brutto.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Ewa Kulesza

Zdjęcia: Alfred Moll

Polecamy Ci również

Zobacz także