Wideodomofon VDW100 STERR – wygoda i bezpieczeństwo

Wideodomofon VDW100 STERR – wygoda i bezpieczeństwo

Instalacje domofonowe są już standardem niemal we wszystkich budynkach jednorodzinnych. Te połączone z wizją kojarzone są nadal jeszcze z bogactwem i luksusem.*

wideodomofonyDlaczego warto?

Wideodomofony nie muszą jednak oznaczać wydanych dziesiątek tysięcy złotych na sprzęt i montaż. Zaawansowany funkcjonalnie wideodomofon VDW100 STERR dostępny jest już od 915 PLN. To komfort, na który warto sobie pozwolić.
Ale czy na pewno? Przeanalizujmy stosunek funkcjonalności do ceny.
Przed podjęciem decyzji o wydatku na instalację domofonową, wielu internautów zadaje na forach pytanie, czy lepszy jest domofon czy wideodomofon. Podobnie jak w przypadku porównywania radia i telewizora, decyzja o wyborze zależy tu od potrzeb, oczekiwań, możliwości finansowych i instalacyjnych.

Co tak naprawdę dają nam instalacje (wideo)domofonowe?

Nie podlega wątpliwościom, że instalacje domofonowe to przede wszystkim bezpieczeństwo, które zdecydowanie wzrasta jeśli dodatkowo możemy zobaczyć potencjalnego rozmówcę przed rozpoczęciem dialogu.
Drugim ważnym aspektem takiego systemu jest wygoda. Domofony umożliwiają otwieranie bram wjazdowych z wnętrza domu, ułatwiając wejście domownikom i gościom.
Dzięki wideodomofonowi VDW100 STERR możliwe jest również obserwowanie na kolorowym, 7" monitorze LCD terenu przed bramą wjazdową. Obraz rejestrowany za pomocą kamery, dzięki doświetleniu diodami LED, jest widoczny i rozpoznawalny także w nocy. Wizja umożliwia wpuszczanie oczekiwanych osób nawet bez podejmowania rozmowy.
Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość automatycznego wykonywania zdjęć i archiwizowania obrazów. Zdjęcie można zrobić z poziomu monitora lub, jeśli został naciśnięty przycisk wywołania pozostający bez odpowiedzi, zostanie ono wykonane automatycznie po 10s. Urządzenie jest w stanie pomieścić w pamięci aż 100 takich obrazów, zapisując czas wykonania.
Wraz z wideodomofonem VDW100 STERR dostarczany jest pilot sterujący elektrozamkiem, który ułatwia mieszkańcom szybki dostęp do chronionego terenu.

Ale co z instalacją?

To, co zniechęca często zainteresowanych wideodomofonami to potencjalne problemy związane z montażem i prowadzeniem instalacji, jak rozkuwanie ścian i rozkopywanie ścieżek, czy podjazdów. Ale ta nie musi być trudna, ani powiązana z koniecznością posiadania specjalistycznej wiedzy.
Wideodomofon VDW100 STERR nie wymaga wykonania uciążliwej instalacji podtynkowej. Komunikacja odbywa się bezprzewodowo za pomocą cyfrowej transmisji sygnału w paśmie 2,4 GHz. Oprócz redukcji kosztów związanych z instalacją, dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest większa elastyczność lokalizacji i możliwość jej łatwej zmiany w razie potrzeby. Czas pracy kamery na zasilaniu akumulatorowym to około 30 dni.
To, co zdecydowanie wyróżnia urządzenie na rynku to przede wszystkim bardzo duży zasięg w terenie otwartym (nawet do 200m!).
Montaż kamery zewnętrznej, jak i obsługa urządzenia są wyjątkowo proste i nie wymagają dużego doświadczenia.
To, co sprawia, że VDW100 STERR jest tak funkcjonalny to brak konieczności montażu  ściennego jednostki wewnętrznej. W zestawie dostarczanym z urządzeniem znajduje się co prawda wspornik do naściennego montażu monitora, ale przyzwyczajeni do tabletów użytkownicy chętniej korzystają z opcji stopki. Urządzenie jest wówczas przenośne i można zabierać je ze sobą do pomieszczenia, w którym akurat przebywamy.
Mobilność jednostki wewnętrznej chwalą sobie przede wszystkim osoby posiadające ogród z tyłu domu. Możliwość zabrania ze sobą głośnomówiącego monitora wideodomofonu pozwala na jednoczesny kontakt z odwiedzającymi. Eliminuje to np. konieczność czekania w domu na kuriera czy listonosza, z obawy, że w ogrodzie nie usłyszy się dzwonka, a w przypadku sobotniego grillowania możemy w ogrodzie przyjmować sukcesywnie pojawiających się gości.
Jeśli jednak wybraliśmy montaż naścienny monitora, warto szerzej zastanowić się nad lokalizacją. Najczęściej popełnianym błędem jest umieszczenie monitora w pobliżu drzwi wejściowych. Przebywamy tam w ciągu dnia stosunkowo rzadko. Montaż taki wynika przede wszystkim z utartego schematu lokalizacji pierwotnych domofonów w mieszkaniach w blokach i budynkach wielorodzinnych.
Monitor wideodomofonu powinien zdecydowanie znajdować się w miejscu, w którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Nie warto też umieszczać go w pomieszczeniu, z którego okien można obserwować monitorowany obszar.
Jeśli zadecydujemy, że potrzebujemy osobnego monitora do różnych pomieszczeń, np. w salonie, sypialni, kuchni i pracowni, możemy skorzystać z VDW100 STERR 1v4. Wersja ta umożliwia jednoczesny odbiór obrazu z kamery na 4 monitorach.
W przypadku, gdy wystarczy nam jeden monitor, ale mamy np. dwa wejścia na posesję,  oczekiwania spełni wersja 2v1 umożliwiająca jednoczesną obserwację terenu z dwóch kamer. Ze względu na mobilność monitora wersja ta jest najpopularniejsza.

Czy to na pewno produkt dla mnie?

VDW100 STERR to produkt dedykowany dla osób ceniących wygodę i dbających o bezpieczeństwo. Ze względu na większe potencjalne zagrożenie szczególnie zalecany do posesji, których wygląd podkreśla zamożność właścicieli, a architektura uniemożliwia bezpośrednią obserwację wejścia i bramy wjazdowej.
Stonowana kolorystyka i estetyczne wykonanie jednostki wewnętrznej VDW100 STERR dopełniają aranżacji niemal każdego wnętrza nadając mu elegancki wygląd. Podkreślą tym samym prestiż domowników i design otoczenia.
Wzrost poczucia bezpieczeństwa, komfort użytkowania i łatwość obsługi sprawia, że produkt cieszy się szczególnym zainteresowaniem rodzin z dziećmi, a jego wysoka funkcjonalność czyni go idealnym także do biur, hoteli i przedszkoli.

Wideodomofon VDW100 STERR – wygoda i bezpieczeństwo - zdjęcie 2
02-495 Warszawa
ul. Drzymały 6/15
tel. 888 333 729
faks 22 201 07 88
info@sterr.pl
www.sterr.pl
sklep.sterr.pl

* artykuł sponsorowany

 

Oceń artykuł
3,30 / 10 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: STERR

Polecamy Ci również

Zobacz także