Wentylator akustyczny do łazienki i WC

Wentylatory wyciągowe sprawiają, że użytkownicy są uniezależnieni od warunków pogodowych mogących wpływać na pracę wentylacji naturalnej. Jednak ich podstawową wadą jest wysoki poziom hałasu, co uniemożliwia pracę ciągłą wentylatora.

Nowy wentylator wyciągowy akustyczny V2A Aereco gwarantuje dźwięk na poziomie 33 dB.

Wentylator akustyczny do łazienki i WC - zdjęcie 1Wentylator akustyczny V2A zapewnia komfortową ciągłą pracę wentylacji wyciągowej - ponieważ poziom emitowanego przez niego dźwięku jest bardzo niski, nie jest uciążliwy dla mieszkańców. Może więc zostać zamontowany wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych w szafce lub w przestrzeni stropu podwieszanego.
Wentylator wyposażony jest w otwory dolotowe o średnicy 80 mm oraz jeden wyrzut o średnicy 100 mm. Może współpracować z nawiewną kratką higrosterowalną. Elektroniczna regulacja obrotów pozwala na dostosowanie wydajności wentylatora do pracy kratki higrosterowalnej.

Wentylator V2A ma dodatkową zaletę - może być zastosowany do wentylacji dwóch pomieszczeń sanitarnych (łazienki i WC), co nie jest możliwe w przypadku wentylatorów indywidualnych. Pozwala to na ograniczenie robot montażowych i ich kosztu.
Pobór mocy (zużycie energii) przy maksymalnych wartościach parametrów pracy: wytwarzanym podciśnieniu 80 Pa i przepływie 80 m³/h wynosi od 5 do 13 W. V2A powinien być zasilany prądem o napięciu 230 V / 50 Hz.
Poziom hałasu wentylatora, choć niewysoki w całym zakresie pracy zmienia się następująco:

  • < 35 dB dla 80 m³/h;
  • < 20 dB dla 20 m³/h.

Wentylator waży 4 kg. Może być zamontowany jako wentylator dachowy lub ścienny. Jest łatwy w montażu i utrzymaniu. Użytkownik nie potrzebuje żadnych narzędzi, by wymienić filtr.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Redakcja

Źródło: Aereco

Polecamy Ci również

Zobacz także