W co wyposażyć grzejnik?

ekspert Purmo

Robert Skomorowski, kierownik działu grzejników dekoracyjnych Purmo

Jeśli wyposażymy grzejnik w dodatkowe akcesoria, stanie się on urządzeniem wielofunkcyjnym i praktycznym.

Zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i nowoczesnych przestronnych wnętrzach funkcjonalność wszystkich domowych urządzeń jest bardzo ważna. Nikt nie chce przecież niepotrzebnie zagracać przestrzeni. Grzejniki z powodzeniem mogą zastąpić choćby wieszak czy półeczkę pod lustrem. Szukajmy np. takich grzejników łazienkowych, które można uzupełnić o dodatkowe, praktyczne akcesoria.

Akcesoria do grzejników to zwykle różnego rodzaju wieszaki, uchwyty lub półeczki. W łazience na pewno najbardziej przydatne będą uchwyty i wieszaki pozwalające na wygodne suszenie ręczników. Dzięki nim po kąpieli otulimy się przyjemnie ciepłą tkaniną. Wieszaki pomogą też podsuszyć przemoczone ubrania czy bieliznę. W niewielkich łazienkach z pewnością sprawdzą się estetyczne szklane półeczki jako dodatkowe miejsce na łazienkowe drobiazgi. Wybierając grzejnik łazienkowy warto sprawdzić, jakie akcesoria można do niego dokupić. Najlepiej, by było ich możliwie dużo. Jeśli za jakiś czas zmienią się nasze potrzeby, będziemy mogli dokupić inny ich rodzaj. Niektóre grzejniki umożliwiają zamontowanie np. aż czterech rodzajów wieszaków oraz szklanej półki.

grzejnik łazienkowygrzejnik z półką

grzejnik z wieszakiemAkcesoria do grzejników nadają się jednak nie tylko do łazienki. Są modele grzejników, które można zamontować w przedpokoju i wyposażyć w specjalne, chromowane wieszaki ubraniowe. Dzięki nim grzejnik będzie pełnić również funkcję eleganckiego wieszaka, który pomoże szybko wysuszyć przemoczone kurtki. W kuchni natomiast na pewno przydadzą się relingi czy wieszaki na ściereczki.
Akcesoria do grzejników są produkowane zwykle w wersji białej lub chromowanej. Te ostatnie pasują do wszystkich kolorów grzejników oraz do bardziej nowoczesnych modeli.

Przykładowe ceny netto akcesoriów:

  • Uchwyt typ V: 85 zł za 2 sztuki
  • Półka szklana: od 225 do 253 zł
  • Wieszak prosty: od 254 do 307 zł
  • Wieszak ubraniowy: 261 zł
  • Reling dla grzejników Kos V/ Faro V: od 355 do 423 zł.
Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także