Uzdatnianie wody - DWM Morion

Uzdatnianie wody - DWM Morion

Filtry do wody stają się coraz popularniejszym elementem wyposażenia naszych kuchni. Jednak przed jego zakupem warto zastanowić się, jaki filtr wybrać, by spełniał nasze potrzeby i oczekiwania.*

uzdatnianie wody - DWM Morion Filtr do wody powinien służyć nam przez długie lata, zapewniając czystą i zdrową wodę do picia – pozbawioną chloru, bakterii i metali ciężkich. Dlatego warto wybrać filtr dobrej jakości, taki jak urządzenia firmy AQUAPHOR.
Kompleksowym rozwiązaniem jest kompaktowe urządzenie filtrujące Aquaphor DWM Morion (drinking water machine), zaspokajający zapotrzebowanie na wodę pitną wysokiej jakości nawet wieloosobowych rodzin, czy pracowników firm.

Zdrowie i smak

Aquaphor Morion pozbawia wodę wszelkich zanieczyszczeń, chloru, metali ciężkich, bakterii i wirusów, natomiast wzbogaca ją w minerały, takie jak wapń i magnez niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Korzystanie z takiej wody pozytywnie wpływa na nasze zdrowie fizyczne oraz emocjonalne. Ponadto tak uzdatniona woda zyskuje znakomite walory smakowe i wydobywa także prawdziwy smak i aromat kawy oraz herbaty.
Aquaphor Morion pozbawia wodę soli wapnia i magnezu, które wpływają na twardość wody i powodują odkładanie się kamienia w czajnikach i innych sprzętach. Dzięki temu wzrasta trwałość oraz żywotność tych urządzeń.

Kompaktowość

Dodatkową zaletą Aquaphor Morion są jego kompaktowe wymiary. Urządzenie idealnie mieści się w każdej kuchni, zajmując aż dwa razy mniej miejsca niż tradycyjne filtry. Możemy umieścić je nawet pod zlewem, co jest znacznym udogodnieniem w przypadku małych kuchni.

Oszczędności

Aquaphor Morion wyposażony jest w zbiornik kumulacyjny na wodę, w którym nie ma dodatkowego ciśnienia dla przefiltrowanej wody. Umożliwia to efektywne użytkowanie filtra nawet przy ciśnieniu wody tak niskim jak 2 atm., bez potrzeby stosowania dodatkowej pompki (przy najniższym ciśnieniu roboczym, zbiornik napełnia się oczyszczoną wodą w ciągu 1 godziny). Dzięki zwiększonej szybkości filtracji 1 litr zdrowej i czystej wody otrzymujemy już po 5 minutach.
Aquaphor Morion zapewnia nam też realne oszczędności - zobaczcie sami:

oszczędności

Morion z wylewką

Wygoda

Korzystanie z oczyszczonej wody ułatwia wygodna wylewka, dołączona do zestawu, a wymiana wkładów filtrujących jest prosta i nieskomplikowana. Nie wymaga też użycia żadnych specjalnych narzędzi, ani siły fizycznej – wystarczy nacisnąć przycisk i lekko odkręcić wkład.

Jakość

Wszystkie elementy Moriona wykonane są z wysokiej jakości materiałów przystosowanych do celów spożywczych, przyjaznych środowisku i wyprodukowanych w ekologiczny sposób.

Podwójna mineralizacja

Filtr odwróconej osmozy jest wyposażony we wkład mineralizujący, zastosowany jako ostatni moduł. Jest to wkład, który poza aktywnym węglem zawiera także naturalny dolomit, z którego do wody przenikają jony wapnia, magnezu, sodu i potasu. Ponadto, w filtrach Morion inaczej niż w tradycyjnych filtrach odwróconej osmozy, woda przepływa przez mineralizator aż dwukrotnie - pierwszy raz, kiedy oczyszczona przez membrana spływa do zbiornika kumulacyjnego, a następnie w momencie przepływania ze zbiornika do kranu. Jest to tzw. „Obieg Moriona”. Dzięki temu kontakt wody z dolomitem jest maksymalnie wydłużony i przez to bardziej korzystny.

Morion i zwykły filtr odwróconej osmozy - porównanie

Po oczyszczeniu wody za pomocą filtra Aquaphor Morion stężenie jonów wapnia i magnezu w wodzie  wynosi od 10 do 25 mg/l. Spożywanie takiej wody jest korzystne dla naszego organizmu i wspomaga autoregulację procesów fizjologicznych. Poziom mineralizacji wody w DWM Morion jest taki sam jak skład mineralny wody płynącej w górskich potokach, na brzegach których żyją długowieczni ludzie, cieszący się doskonałym zdrowiem.
Aby osiągnąć optymalne działanie filtra, 1 raz w roku należy wymieniać wkład mineralizujący.

Wszystkie filtry AQUAPHOR są chronione międzynarodowymi patentami i są one certyfikowane w większości europejskich krajów. Posiadają atest PZH.

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
3,50 / 18 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: AQUAPHOR

Polecamy Ci również

Zobacz także