Umywalka z kompaktem wc

Washbasin+Watercloset (W+W) – to połączenie dwóch urządzeń w jedno, w którym atrakcyjne wzornictwo współgra z ekologią i funkcjonalnością.

Jedną z najważniejszych cech urządzenia jest zastosowanie nowej, oszczędnej technologii Water-reuse (ponownego zużycia wody). Pozwala ona na zredukowanie jej poboru nawet do 25%
w porównaniu ze standardową toaletą dual flush (3/6 litry). Zużytą w umywalce wodę wykorzystuje się do napełnienia zbiornika WC w toalecie. System podwójnego oczyszczania, w który wyposażono urządzenie, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz bakterie znajdujące się w wodzie, zapewniając mu w ten sposób doskonałą jakość.
Ceramika łazienkowa W+W została opracowana przez Innowation lab firmy Roca i zaprojektowana przez Gabriele i Oscara Buratti, projektantów Battiston Architects.

Umywalka z kompaktem wc - zdjęcie 1 Umywalka z kompaktem wc - zdjęcie 2 Umywalka z kompaktem wc - zdjęcie 3

Produkt został już doceniony:

  • nagroda Design Plud - międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą osobowości ze świata designu, przyznaje nagrody za najbardziej nowatorskie projekty, które są jednocześnie przyjazne środowisku;
  • nagroda prestiżowego magazynu dla architektów Wallpaper - Gold Winner w ubiegłorocznej edycji Product Innovation Awards - nowej produktowej kategorii konkursu Design Awards 2009. Wyróżnienia przyznawane są produktom prawdziwie nowatorskim, które podkreślają znaczącą rolę producentów we wprowadzaniu innowacji w branży projektowania wnętrz.
Oceń artykuł
4,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Roca

Polecamy Ci również

Zobacz także