Termostat podtynkowy

Baterie podtynkowe z termostatem zyskują coraz większą popularność wśród osób decydujących się na zakup markowej armatury łazienkowej. Zajmują mniej miejsca niż baterie tradycyjne, ponieważ większość elementów baterii jest ukryta pod tynkiem. Łatwiej też zadbać o ich czystość, a nowoczesny wygląd i wyrazista stylistyka przyciągają wzrok użytkowników.

termostat podtynkowyTermostat pod tynkiem
Wybór baterii podtynkowych pozwala na stworzenie prawdziwie surowego wnętrza łazienki, bazującego na minimalizmie formy. Musimy mieć jednak świadomość, że instalacja takiej armatury wymaga perspektywicznego myślenia. Wszelkie działania montażowe powinniśmy bowiem wykonać przed położeniem glazury oraz podjęciem prac wykończeniowych. Z pewnością nam się to opłaci: stosowanie rozwiązań podtynkowych to dość duża oszczędność miejsca, tak bardzo cennego w małych łazienkach, lub niewielkich gabarytowo kabinach prysznicowych. To także wygoda obsługi połączona z łatwością utrzymania takich baterii w czystości. Dużym udogodnieniem dla użytkowników mogą być baterie podtynkowe z termostatem. Termostaty są urządzeniami umożliwiającymi szybką regulację temperatury wody. W bateriach termostatycznych temperatura wody utrzymywana jest na stałym, wybranym przez nas, poziomie. Ten mechanizm działa niezależnie od zmian ciśnienia wody w instalacji. Brak zimnej wody powoduje odcięcie dopływu wody, chroniąc nas przed ewentualnością poparzeń.

Blokada gorącej wody
Istotną zaletą baterii podtynkowych zaopatrzonych w termostat jest blokada gorącej wody przy temperaturze 38-40 stopni (w zależności od modelu baterii), co stanowi gwarancję ochrony przed poparzeniem się. Przekroczenie tej temperatury staje się możliwe dopiero po wciśnięciu przycisku blokady.

Warto zaoszczędzić
Baterie termostatyczne pozwalają zaoszczędzić wiele litrów wody, gdyż płynie ona dopiero po osiągnięciu wybranego poziomu ciepła. Przygotowanie kąpieli o wymaganej przez nas temperaturze zajmuje przy tym bardzo mało czasu. Podtynkowe baterie z termostatem to zatem oszczędność formy i...pieniędzy w każdej łazience.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Kludi

Polecamy Ci również

Zobacz także