Technika grzewcza – nowości De Dietrich

Technika grzewcza – nowości De Dietrich

Jesienią firma wprowadzi na polski rynek kilka nowości produktowych, które pochodzą z rodzimej wytwórni oraz urządzenia marki BAXI, której interesy w Polsce reprezentuje De Dietrich.

Wrzesień upłynie pod znakiem premier. Wszystko w myśl hasła „Prawdziwe innowacje to te, które trwają długo”. Każdego roku De Dietrich prezentuje pakiet zmian w ofercie. Jakie produkty zostaną wprowadzone na rynek jesienią?

podgrzewacze c.w.u. HEATRAE SADIAPodgrzewacze c.w.u. HEATRAE SADIA

W pierwszej kolejności należy wymienić urządzenia z rynku brytyjskiego, które są produkowane w wytwórni HEATRAE SADIA (HS) zlokalizowanej w mieście Norwich (na wschodzie Anglii).

Spośród bogatej oferty HS De Dietrich zaprezentuje dwa typoszeregi:

  • podgrzewacze c.w.u ze stali nierdzewnej oznaczone symbolem BPP, o pojemnościach 100, 150, 200 i 300 litrów sygnowane logiem BAXI,
  • podgrzewacze c.w.u ze stali nierdzewnej oznaczone symbolem SR..N o pojemnościach 100 i 150 litrów pod logo De Dietrich, dedykowane do kotłów wiszących.

Wytwórnia HEATRAE SADIA (HS) istnieje na rynku od 90 lat.  Specjalizuje się w urządzeniach do wytwarzania ciepłej wody użytkowej. Wszystkie są produkowane z najwyższych gatunków stali nierdzewnych. Firma może poszczycić się faktem, że budowniczowie wioski olimpijskiej w Londynie wyposażyli apartamenty mieszkalne w urządzenia do przygotowania c.w.u marki HS. Poza tym, produkty HS zdobyły wiele wyróżnień i nagród w konkursach i rankingach.

kocioł kondensacyjny DuoTec Compact marki BAXIKocioł kondensacyjny DuoTec Compact marki BAXI

Kolejną nowością jest wiszący kocioł kondensacyjny DuoTec Compact marki BAXI.  Zostanie wprowadzony na rynek w czterech wersjach: model 1-funkcyjny oraz trzy modele 2-funkcyjne. Tym typoszeregiem De Dietrich prezentuje mały kocioł kondensacyjny z toroidalnym wymiennikiem głównym ze stali nierdzewnej, ale już z pogłębioną modulacją w proporcji 1:7 oraz pompą elektroniczną. Nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie systemu GAC (gas adaptive control), który kontroluje jakość spalanej mieszanki gazowo-powietrznej dla zapewnienia jak najwyższej sprawności. W ofercie katalogowej De Dietrich dostępne będą również pakiety z pojemnościowymi podgrzewaczami c.w.u w wersji standardowej oraz ładowanymi warstwowo. Opcjonalnie będzie można zamówić bogate wyposażenie dodatkowe obejmujące segment systemów regulacyjnych.

olejowy kocioł kondensacyjny MODULENS O AFCMODULENS O AFC

Jesienią wytwórnia De Dietrich zaprezentuje również najnowszą konstrukcję olejowego kotła kondensacyjnego MODULENS O AFC.
Nowy, olejowy MODULENS opiera się na monoblokowym wymienniku ze stali nierdzewnej. Został on wykonany w technologii trójciągowej. Kocioł jest wyposażony w modulowany palnik olejowy, który pracuje płynnie w zakresie 59-100%. Palnik jest zamontowany w nietypowy sposób - w osi pionowej kotła. Dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia stałe, powstające w procesie spalania oleju opałowego, są dokładnie usuwane ze wszystkich przegród komory spalania poprzez specjalne otwory rewizyjne.

Na polski rynek będą wprowadzone trzy modele kotła kondensacyjnego MODULENS O AFC: 18, 24 i 30 kW. Będą one sprzedawane w pakiecie w jednej kolumnie z podgrzewaczem warstwowym 100 litrów, standardowym 160 l oraz stojącym obok podgrzewaczem solarnym 220 l. Kocioł posiada znaną i sprawdzoną automatykę Diematic iSystem i miejsce na montaż szeregu akcesoriów, rozszerzających podstawową funkcjonalność. Średnioroczna sprawność na poziomie 105% to znakomity wynik jak na olejowy kondensat. Paliwem właściwym dla kotła MODULENS O AFC jest powszechnie dostępny olej lekki.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: De Dietrich

Polecamy Ci również

Zobacz także