Targi INSTALACJE, WODOCIĄGI, KOMINKI, TCS

Targi INSTALACJE, WODOCIĄGI, KOMINKI, TCS

Targi INSTALACJE 2012Targi INSTALACJE, WODOCIĄGI, KOMINKI, TCS zgromadziły w tym roku ponad 800 firm z 21 krajów. Obecni byli wystawcy m.in. z Włoch, Niemiec, Polski, Szwecji, Ukrainy, Czech, Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Grecji, Litwy, Słowacji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii.

Na targach w Poznaniu zaprezentowano ponad 190 nowych produktów i rozwiązań obfitowały one w dużą liczbę ciekawych wydarzeń branżowych takich jak: warsztaty, konkursy, prelekcje i wystawy. Podczas targów odbywały się seminaria i konferencje: „Gaz jako paliwo przyszłości”, „I Konferencja Rynku Urządzeń Grzewczych”, panel ekonomiczny „4E – Ekologia, Energia, Edukacja, Ekonomia” czy cykl wykładów na temat nowoczesnych źródeł ciepła w budownictwie i ich parametrów energetyczno-ekologicznych, wentylacji w budynkach energooszczędnych oraz odprowadzania i zagospodarowania wód opadowych.

Mistrz Instalatorów pobił rekord!

Podczas targów odbyły się Mistrzostwa Polski Instalatorów. Zadaniem zawodników było poprawnie wykonać instalację złożoną m.in. z grzejnika drabinkowego Terma Technologie, nagrzewnicy LEO FB 9S firmy FLOWAIR, siłownika ARM, trójdrogowego zaworu obrotowego ARV oraz automatycznego odpowietrznika firmy AFRISO, pompy Comfort i Alpha 2 firmy Grundfos. Zwycięzcą został Waldemar Jackowski, który osiągnął czas 1 minutę i 13,6 sekundy i otrzymał nowiutkiego Volkswagena Caddy.

Mistrzostwa Polski Instalatorów

HELIOSY 2012 przyznane

Na Targach Instalacyjnych odbyła się również uroczysta Gala finałowej IV edycji konkursu HELIOS.
organizatorzy konkursu uhonorowali projektantów innowacyjnych i nieszablonowych rozwiązań instalacyjnych w branży grzewczo-wentylacyjnej. Nagrody główne odebrali:

  • w kategorii innowacje w technice grzewczej: Pan Ryszard Kaźmierczak;
  • w kategorii promowanie ogrzewania nadmuchowego: Pan Sebastian Gwarny;
  • w kategorii efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii: Pan Jerzy Sajek.

Udany debiut targów ciepła systemowego

Po raz pierwszy odbyły się Targi Ciepła Systemowego TCS, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kadry kierowniczej i technicznej przedsiębiorstw ciepłowniczych, publicznych i prywatnych zarządców obiektów przemysłowych, lokali mieszkalnych i użyteczności publicznej, projektantów instalacji, deweloperów i wykonawców.

Udany debiut targów ciepła systemowego

Targi KOMINKI 2012

To była świetna okazja, aby zobaczyć najnowsze trendy jakie panują na rynku wśród kominków. Osoby zainteresowane instalacją kominka we własnym domu miały okazję porównać oferty, zdobyć potrzebne informacje i poznać rynkowe nowości. W pawilonie 9 powstała specjalna Strefa Architekta, w której odbywały się liczne wykłady dotyczące technologii i projektowania kominków.

kominki

konferencja Glob pełen energii
stoisko targowe
stoisko na targach
Międzynarodowe Targi Poznańskie
kominek
kominek do domu
uczestnicy targów
stoisko targowe
produkty prezentowane na targach
targi
Targi Ciepła Systemowego
zwiedzający mogli dotknąc prezentowane produkty
Targi Instalacje 2012
wykład na targach
firmy z chęcią prezentowały swoje produkty i rozwiązania
Targi Poznańskie
produkty prezentowane na targach
GlobEnergia
Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także