Szybki i bezpieczny montaż w systemie Viega Smartpress

0
Smartpress

Viega Smartpress to innowacyjny system rur wielowarstwowych z metalowymi złączkami, przeznaczony do instalacji wody użytkowej i grzewczych. Nowoczesna technologia zaprasowywania oraz unikalne zalety montażowe sprawiają, że coraz więcej wykonawców i inwestorów wybiera to rozwiązanie, kiedy trzeba prowadzić prace w użytkowanych już budynkach.

Złączki zaprasowywane Viega Smartpress wykonane są z brązu i stali nierdzewnej oraz nie mają o-ringu. Nie ma więc potrzeby kalibrowania końców rur. Również sama technika zaprasowywania na zimno, znacznie przyspiesza montaż i gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pracy. To plus, kiedy musimy wymienić lub wyremontować instalację w zamieszkanym budynku. Nie ma ryzyka uszkodzenia ścian lub wyposażenia pomieszczeń. Natomiast dzięki znacznemu skróceniu czasu prac instalacyjnych, remont jest mniej uciążliwy dla mieszkańców.

Nowoczesne instalacje w starym budownictwie

Doskonałym przykładem wykorzystania zalet systemu Smartpress są stare domy górnicze w Brzeszczach, które zostały niedawno podłączone do sieci centralnego ogrzewania. Do tej pory mieszkańcy używali tradycyjnych pieców kaflowych. Nowe instalacje grzewcze oraz ciepłej wody użytkowej wykonano w systemie Smartpress, wykorzystując rury wielowarstwowe i metalowe złączki o wymiarach od 16 do 50 mm. Większe średnice od 32 do 50 mm zostały użyte do montażu wymiennikowni i węzłów pomiarowych w lokalach mieszkalnych. Dzięki zastosowaniu systemu firmy Viega, mieszkańcy stuletnich familoków mogą korzystać z ekonomicznych i bezpiecznych instalacji wody użytkowej i grzewczej.

Minimalne straty ciśnienia, niższe koszty materiałowe

Charakterystyczne dla złączek Smartpress są odporne na duże obciążenia korpusy z PPSU. Założona na nie rura zapewnia po zaprasowaniu uszczelnienie na całej powierzchni. Najważniejszą zaletą uszczelnienia powierzchniowego jest możliwość uzyskania cienkiej ścianki kształtki a tym samym zmniejszenie strat ciśnienia na złączkach. W przypadku standardowych złączek zaprasowywanych do rur wielowarstwowych, wykonanych z mosiądzu otwór jest tworzony przez wiercenie tworząc prostokątne zmiany kierunku przepływu. Uszczelnienie o-ringowe powoduje konieczność pogrubienia ścianki kształtki, czego konsekwencją są duże straty ciśnienia.

Miejsca zmiany kierunku przepływu w korpusie podstawowym złączek Viega Smartpress mają kształt optymalny dla przepływu. Charakteryzują się więc bardzo niskim współczynnikiem oporu miejscowego. Dzięki niewielkim oporom hydraulicznym już na etapie projektowania instalacji możemy przyjąć mniejszą średnicę przewodów. Pozwala to zaoszczędzi na kosztach materiałów. Dodatkowo dzięki mniejszej średnicy można zagwarantować krótszy czas oczekiwania na ciepłą wodę po odkręceniu kurka oraz większe rezerwy przy szczytowym zużyciu.

Dzięki zastosowaniu tego systemu mieszkańcy stuletnich familoków mogą korzystać z ekonomicznych i bezpiecznych instalacji wody użytkowej i grzewczej.

Złączki bez o-ringu oraz technika zaprasowywania na zimno, znacznie przyspieszają montaż i gwarantują maksymalne bezpieczeństwo pracy. To duży atut, kiedy musimy wymienić lub wyremontować instalację w zamieszkanym budynku.

Złączki systemu Viega Smartpress charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem oporu miejscowego. Dzięki niewielkim oporom hydraulicznym już na etapie projektowania instalacji możemy przyjąć mniejszą średnicę przewodów.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Polecamy Ci również

Zobacz także