Szczypce nastawne

Prace remontowe i instalacyjne nie mogą się obyć bez odkręcania i przykręcania. Narzędzia stosowane do tego typu praz muszą być niezawodne, wygodne w użyciu, mieć dużą siłę ścisku, a jednocześnie nie niszczyć ściskanych powierzchni. Kryteria te spełniają nowe szczypce nastawne FatMax XL firmy Stanley.

szczypce nastawneSzczypce nastawne służą do przykręcania, ściskania oraz przytrzymywania śrub i innych elementów. Narzędzie wyposażono w system blokowania PushLock, który ustawia szczęki na odpowiednim rozmiarze,  dopasowanym do wymiarów ściskanego elementu. Dzięki temu szczypce są bardzo łatwe w obsłudze i nie niszczą ściskanych powierzchni. Zatrzask umożliwia korzystanie z narzędzia w 3 różnych pozycjach przy zachowaniu dużej siły ścisku.
Bimateriałowa rączka gwarantuje pewny chwyt i zabezpiecza przed wyślizgnięciem się narzędzia z dłoni. Kształt rączki został tak zaprojektowany, aby nawet długa praca z narzędziem nie była dla użytkownika męcząca. Szczęki szczypiec zostały indukcyjnie zahartowane. Dostępne są w rozmiarach: 150 oraz 200 mm.

Dla fachowców, którzy potrzebują szerszej gamy możliwych do uzyskania rozmiarów, przeznaczone są szczypce nastawne wielopozycyjne FatMax XL. Narzędzie może zostać ustawione w jednej z siedemnastu pozycji, optymalnie dostosowanej do potrzeb użytkownika. Ten model szczypiec również wyposażono w system blokowania PushLock. Oferowane są w trzech rozmiarach: 200, 250 i 300 mm.

Sugerowane ceny: szczypce nastawne FatMax XL 150 mm – 50 zł; szczypce nastawne wielopozycyjne fatMax XL 200 mm – 62 zł.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Stanley

Polecamy Ci również

Zobacz także