Szczelne oprawy oświetleniowe

W przypadku opraw, które mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, jednym z ważniejszych parametrów jest stopień szczelności. Oprawa musi być zabezpieczona przed pyłem (przynajmniej w ograniczonym zakresie), jak i przed strugami wody. Warunki te spełniają oprawy Luna i Marte.

oprawy oświetlenioweOprawy Luna i Marte, produkty włoskiej firmy Casarno, trafiają na rynek dzięki firmie Plexiform. Są to oprawy wewnętrzno-zewnętrzne, o wysokim stopniem zabezpieczenia: IP55. Oznacza to, że są one pyłoszczelne i na strugi wody. Dzięki temu mogą być montowane poza budynkiem - są zabezpieczone przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych.

Cechy oprawy
Obudowa wykonana jest z nylonu wzmacnianego włóknem szklanym. Oprawa wyposażona jest w klosz poliwęglanowy (opalizowany), który nie tylko daje interesujące efekty świetlne, ale też jest odporny na uderzenia. Oprawa zabezpiecza także przed zjawiskiem olśnienia - wyposażona jest w odbłyśnik aluminiowy, a linia Luna E i Marte E także w przesłoną antyolśnieniową.

kolory opraw oświetleniowychwymiary opraw oświetleniowych

Jako źródła światła mogą służyć żarówki (moc 60 W i 100 W) oraz świetlówki (moc 1 x 16W do 2 x 26 W). Oprawa może wystąpić w kolorze białym, ale także srebrnym, złotym, czarnym, chromowanym. Stosuje się ją do oświetlania elewacji, murków ogrodzeniowych, wejść do budynków, klatek schodowych, holi, korytarzy, łazienek.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Opracowanie: Control Art

Źródło: Plexiform

Polecamy Ci również

Zobacz także