Systemy odwodnień liniowych Nicoll

Systemy odwodnień liniowych Nicoll

Odwodnienia liniowe służą do odprowadzenia wód opadowych z utwardzonych nawierzchni. Firma Nicoll oferuje dwa rodzaje systemów odwodnień liniowych - Connecto i Kenadrain - spełniające wymagania nawierzchni o dowolnym przeznaczeniu.

Systemy odwodnień liniowych. (Nicoll)Systemy odwodnień lniowych. (Nicoll)

Aby wygodnie i bezpiecznie korzystać z nawierzchni utwardzonych, takich jak np. chodniki, parkingi, podjazdy, dziedzińce niezbędne jest odprowadzanie wód opadowych. Tutaj zastosowanie znajdują systemy odwodnień: punktowe lub liniowe. Wykonanie odwodnień punktowych (zastosowanie systemu studzienek i wpustów podwórzowych, podłączonych do sieci podziemnej) pociąga za sobą  poważne prace ziemne - liczne nachylenia powierzchni trudne do wykonania i mało estetyczne.
Dużo łatwiejsze w instalacji, estetyczniejsze i efektywniejsze są odwodnienia liniowe.

System odwodnienia punktowegoSystem odwodnienia liniowego

Odwodnienia liniowe Connecto

System modułowy przeznaczony dla domów jednorodzinnych, większych budynków, jak również parków i ogrodów. Daje możliwość wykonania różnych wariantów instalacji z wykorzystaniem jedynie trzech elementów. Jest to kanał, zakończenie/odpływ oraz odpływ pionowy.  Dostępne kanały mają szerokość 130 (Connecto BAS) lub 130-200 mm (Connecto) i wysokość odpowiednio 60
i 115-143 mm.

Odwodnienie liniowe - system modułowy - wystarczą trzy ekementy, aby wykonać każdą konfiigurację połączeń. (Nicoll)Odwodnienie liniowe - system Connecto. (Nicoll)

Odwodnienia liniowe Kenadrain

System przeznaczony do skutecznego odprowadzenie wody z dróg i ciągów pieszych o średnim
i dużym natężeniu ruchu, parkingów naziemnych i podziemnych, wielopiętrowych, plaOdwodnienia liniowe - system Kenadrain. (Nicoll)ców
i budynków użyteczności publicznej. W skład systemu wchodzą kanały o szerokości 100-150-200-300 mm i wysokości 170-203-237 mm (Kenadrain HD - dla powierzchni o dużym natężeniu ruchu); kanały o szerokości 100-150-200 mm i wysokości 150-185-220 mm (Kenadrain MD - dla powierzchni o średnim natężeniu ruch); kanały HD i MD o szerokości 100 mm i szerokości 130-170-210-250 mm (Kenadrain Cascade); kanały HD o szerokość 100 mm i wysokości 80 mm (Kenadrain Park).

Do wszystkich typów systemów odwodnień liniowych oferowane są różnego rodzaju ruszty:  mostkowe (dł. 1 mb),  ruszty z kratownicą stalową (dł. 1 mb), ruszty z żeliwa ciągliwego
(dł. 0,50 mb), ruszty z żeliwa ciągliwego typu Heel (dł. 0,50 mb).

Zalety systemów odwodnień liniowych Nicoll

Poszczególne komponenty systemów odwodnień produkowane są z polipropylenu metoda wtrysku. Polipropylen jest materiałem o dużej gęstości, dzięki czemu charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jest także wyjątkowo trwały, odporny na niskie temperatury, a także na substancje o właściwościach żrących, w tym na kwasy, chemikalia i sól stosowaną do odśnieżanie dróg. Elementy systemu są lekkie, co ułatwia transport, układanie oraz montaż. Materiał, z którego wykonywane są systemy odwodnień jest ekologiczny - pochodzi z odzysku, a po zakończeniu eksploatacji również może być poddany recyklingowi. Wewnętrzna powierzchnia korytek odwodnień jest idealnie gładka, dzięki czemu mają doskonałe właściwości hydrauliczne. Systemy odwodnień liniowych Nicoll są w pełni funkcjonalne - otwory wylotów bocznych i pionowych wykonuje się łatwo. Szeroka gama złączek z PCW mocowanych na zatrzask lub przykręcanych ułatwia ich podłączanie do kanalizacji.

Oceń artykuł
3,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Nicoll

Polecamy Ci również

Zobacz także