Uniwersalne stalowe systemy do budowy ścian montażowych dają niemal nieograniczone możliwości aranżacji łazienki. Przydatne są do urządzania nowych łazienek, ale przede wszystkim do tych remontowanych czy modernizowanych.
W skład kompletnego systemu wchodzą dwie grupy produktów:
- stelaże podtynkowe pod zabudowę suchą oraz elementy do montażu przyborów sanitarnych pod zabudowę mokrą,
- profile stalowe do budowy ścian instalacyjnych działowych i wolno stojących.
Przy wykorzystaniu tylko czterech elementów konstrukcyjnych systemu: kształtowników stalowych, złączy kątowych, kątowników mocujących i stelaży, można wykonać niemal każdy projekt aranżacji wnętrza.
W ofercie producentów znaleźć można stelaże do instalacji podwieszanych WC, pisuarów, bidetów, umywalek, jak również baterii ściennych, spłuczek podtynkowych, a nawet przystosowane do różnego rodzaju uchwytów dla osób niepełnosprawnych. System stelaży można wykorzystać również do budowy półek na przybory toaletowe, niezbędnych w każdej łazience oraz obudowy wszelkiego rodzaju szybów instalacyjnych.
Lakierowane proszkowo ramy montażowe stelaży posiadają specjalne nacięcia umożliwiające ich połączenie, za pomocą skręcanych złączy kątowych, z profilem stalowym ocynkowanym.
Minimalna głębokość zabudowy (liczona od lica ściany do czoła ramy) wynosi 14 cm, jednak ten rozmiar zależy od rodzaju mocowań konkretnego stelaża i trzeba brać pod uwagę konieczność umieszczenia w ściance instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej.
W regulacji wysokości pomocne są natomiast specjalne stopki montażowe z hamulcem, pozwalające na podniesienie ramy stelaża nawet do 20 cm. W ustawieniu odpowiedniego położenia przyborów sanitarnych mocowanych do stelaży pomagają także specjalne znaczniki umieszczone na poziomie 1 metra, licząc od gotowej posadzki.
Co ważne, dzięki prostemu zestawowi uchwytów mocujących istnieje możliwość montażu stelaży zarówno równolegle do ściany masywnej, w narożu, a także pod kątem 45 stopni. W połączeniu z profilami można montować całe - gotowe do wykafelkowania - ściany (nawet wolno stojące), a także zabudowę szybów instalacyjnych. Dzięki specjalnym podkładkom spełnia jednocześnie bardzo wysokie wymagania izolacji akustycznej i zabezpiecza przed powstaniem tzw. mostków akustycznych między przewodami instalacyjnymi, a elementami budowlanymi.
Tego typu zabudowa dobrze sprawdza się także w przypadku ścian rozczłonkowanych oraz skosów dachowych.
ostrow
jeśli chodzi o stelaż podtynkowy to jestem ich dużym zwolennikiem rozwiązanie i estetycznie i praktycznie na plus, wysokiej jakosci stelaze z dlugoletnia gwarancja ma Roca
Enerbau Tanie Grzanie
jeśli chodzi o stelaż podtynkowy to jestem ich dużym zwolennikiem rozwiązanie i estetycznie i praktycznie ..........
Dobry jesteś! Dasz radę jeszcze powiązać stelaż podtynkowy z ogrzewaniem domu?
.