Systemy grzewcze w nowoczesnych budynkach

0
Grupa pompowa DN20
ESBE - Grupa pompowa DN20

Systemy grzewcze: podział na dwa obiegi

Podział systemów grzewczych na dwa obiegi jest korzystny, ponieważ każdy z typów ogrzewania pracuje na innym poziomie temperatur, grzejnikowe z reguły na około 55°C, podczas gdy podłogowe jedynie 40°C. Warto wówczas wyposażyć instalację w zestaw zapewniający odpowiednią temperaturę dla danego układu. Estetycznym i zajmującym bardzo mało miejsca rozwiązaniem jest zastosowanie grup pompowych ESBE  DN20, które w zupełności wystarczą do obsługi instalacji w nawet dużym domu jednorodzinnym. Taka grupa pompowa jest bardzo prosta w montażu i obsłudze.

 

 

Zalety grup pompowych DN20:

  • znacznie mniejsze wymiary zewnętrzne (grupa pompowa DN 20 jest wielkości kartki A4)
  • maksymalna moc obsługiwanej instalacji to 30 kW ( obecnie nowoczesne budynki jednorodzinne wymagają ok 15 kW)
  • grupa pompowa wyposażona jest w izolację cieplną ograniczającą do minimum straty ciepła, izolacja jest podzielona na sekcje, co ułatwia dostęp do najważniejszych elementów;
  • wysoka energooszczędność;
  • pompa Wilo w zestawie
  • grupa pompowa posiada również termometry oraz zawory zwrotne, ułatwiające wizualną obserwację temperatur zasilania i powrotu, a także ograniczają niepożądaną cyrkulację ciepła w instalacji;

Grupa pompowa z zaworem termostatycznym doskonale sprawdzi się w układach ogrzewania podłogowego. Wbudowany zawór termostatyczny umożliwia regulację temperatur w zakresie 20-55°C ( w przypadku ogrzewania podłogowego maksymalna temperatura to ok 35-40°C). Nastawy żądanej temperatury dokonuje się za pomocą wbudowanego pokrętła. Inwestorzy wymagający dokładniejszej regulacji powinni zwrócić uwagę na zestaw z zaworem obrotowym i siłownikiem. Regulacja w tego typu grupie pompowej odbywa się automatycznie Ponadto wbudowany zawór obrotowy VRG430 o kvs= 8 m3/h i progresywnej charakterystyce umożliwia dostosowanie pracy grupy pompowej do wymagań danej instalacji.

 

ESBE Grupa pompowa DN20 4
ESBE

 

Grupy pompowe DN 20 świetnie sprawdzają się w przypadku dużych domów, które łączą dwa lub nawet więcej rodzajów ogrzewania wymagających różnych temperatur zasilania i powrotu. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie optymalnej temperatury w każdym pomieszczeniu. Przy zastosowaniu grup pompowych nie grozi nam sytuacja, w której łazienka ogrzewana podłogówką jest zimna, a w sypialni z grzejnikami panuje temperatura 24°C. Ponadto przyczynia się to także w oczywisty sposób do ograniczenia kosztów za ogrzewanie. Grupy pompowe zapewniają również bezpieczeństwo i prawidłowe działanie instalacji.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także