System wentylacji bez bakterii

Opracowany przez firmę Alp system preizolowanych kanałów wentylacyjnych Alpactive jest w pełni zabezpieczony przed rozwojem różnego rodzaju bakterii i grzybów. Polecany jest więc zwłaszcza tam, gdzie przestrzeganie zasad higieny oraz czyste i zdrowe powietrze są niezbędne.

Głównym elementem systemu jest panel o budowie warstwowej, składający się ze sztywnej pianki poliuretanowej o zamkniętej budowie komórek, pokrytej obustronnie warstwą lakierowanego aluminium. Innowacyjność systemu Alpactive polega na zastosowaniu w jednej z warstw aluminium oraz w profilach łączących efektywnego nieorganicznego dodatku antybakteryjnego AgION. Dodatek ten bazuje na opatentowanym systemie dozującym, uwalniającym w sposób ciągły jony srebra, które nie dopuszczają do rozwoju i migracji szkodliwych bakterii, mikroorganizmów, a także grzybów i pleśni na ścianach wewnętrznych kanału wentylacyjnego.
Dzięki tej technologii wewnątrz przewodów tworzy się środowisko znacznie lepiej chroniące przed infekcjami, wywoływanymi przez bakterie przenoszone drogą powietrzną, niż w tradycyjnych systemach wentylacyjnych. Czyszczenie wnętrza kanałów za pomocą powszechnych środków higienicznych nie powoduje pogorszenia właściwości antybakteryjnych materiałów.

wentylacja - system antybakteryjny

Alpactive jest idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie korzystny wpływ powietrza na zdrowie jest elementem niezbędnym: sale operacyjne, przemysł farmaceutyczny, przemysł spożywczy. System można również stosować w instalacjach wentylacyjnych w takich obiektach, jak: szkoły, hotele, teatry, biura, czy centra konferencyjne. Antybakteryjne działanie systemu dotyczy m.in. bakterii: Bacillus cereus, Bacillus thuringiensis, Legionella, Coli, Salmonella, Staphylokokken, Listeria.

Oceń artykuł
4,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Alp-TECH

Polecamy Ci również

Zobacz także