System sterowania ogrzewaniem

System sterowania ogrzewaniem

System Genesis dedykowany do pomp ciepła umożliwia regulację temperatury w budynku oraz sterowanie dodatkowymi modułami, takimi jak klimatyzacja, co pozwala w łatwy sposób zapewnić optymalny komfort grzewczy.

sterowanie ogrzewaniemSystem może być wykorzystywany
w obiektach o dowolnym metrażu. Obsługuje niezależnie ogrzewanie nawet
w 8 pomieszczeniach oddalonych od siebie o maksymalnie 700 m. Współpracuje z niemal każdym źródłem górnym m.in. klimakonwektorami, belkami grzewczo-chłodzącymi czy konwencjonalnymi grzejnikami. Temperatura ustawiana jest
z dokładnością do 0,5ºC. Genesis obsługiwany jest za pomocą sterownika wyposażonego w alfanumeryczny wyświetlacz i klawiaturę, panelu dotykowego, który może zostać umieszczony w dowolnym miejscu w budynku lub paneli pokojowych. Na ekranie prezentowane są dostępne opcje, ich aktualne wartości, komunikaty systemowe lub sygnały o alarmach. Poszczególne działania w menu można przyporządkować
do kilku modeli (np. zmiana temperatury, włączanie/wyłączanie), których obsługa przebiega w analogiczny sposób.

W skład systemu wchodzą:

  1. Sterownik SX – służący do kompleksowej obsługi systemu.
  2. Zasilacz sterownika SX – 230 VAC / 12 VDC
  3. Panel pokojowy PP – umożliwiający zmianę temperatury w danym pomieszczeniu oraz regulację prędkości obrotów wentylatora.
  4. Konwerter magistrali RS-232 – RS 485 – służący do połączenia sterownika SX z komputerem klasy PC lub samodzielnym panelem sterującym.
  5. Oprogramowanie sterujące – opracowane przez zespół inżynierów Nateo
Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kalicka

Źródło: Nateo

Polecamy Ci również

Zobacz także