System do baterii podtynkowych

Zakup i użytkowanie baterii podtynkowych nie musi wiązać się z trudnościami montażu, ryzykiem zawilgocenia murów oraz spływającą po ścianie wodą. Prostym i trwałym rozwiązaniem dotychczasowych kłopotów jest kompletny moduł Flexx.Boxx. Zagwarantuje on szczelność urządzenia i pozwoli nam na zmianę armatury łazienkowej w dowolnym momencie, bez konieczności wielkich remontów.

system do baterii podtynkowych

Flexx.Boxx jest elastycznym systemem do baterii podtynkowych. Podstawową zaletą tego nowatorskiego rozwiązania, proponowanego przez firmę Kludi, jest bezproblemowy i prosty montaż oraz możliwość dopasowania modułu Flexx.Boxx do szerokiej gamy elementów natynkowych armatury łazienkowej.

Flexx.Boxx zapewnia nam przede wszystkim oszczędność czasu, dając gwarancję szczelności urządzenia. Ten kompletny moduł ma zamontowany element funkcyjny (głowicę mieszacza lub termostat). Brak konieczności łączenia pojedynczych elementów do zabudowy podtynkowej z elementem bazowym, a w konsekwencji – potrzeby sprawdzania szczelności tych połączeń sprawiają, że instalacja systemu trwa zaledwie chwilę.

Skroplona we wnętrzu Flexx.Boxx’a woda jest odprowadzana na zewnątrz, chroniąc mury przed wilgocią. Wszystkie elementy przewodzące wodę znajdują się w elastomerowej obudowie, która eliminuje możliwość ich bezpośredniego kontaktu ze ścianą, tłumiąc równocześnie szum płynącej w rurach wody. Kołnierz uszczelniający stanowi ochronę przed spływającą po ścianie wodą.

moduł do baterii podtynkowychElastyczna obudowa modułu Flexx.Boxx ułatwia montaż na nierównych podłożach. Teraz jakiekolwiek nierówności wewnątrz ściany przestają być problemem. Uniwersalne mocowania dają szansę montażu Flexx.Boxx’a zarówno wewnątrz ściany, jak i na ścianie. Zaletą modułu jest także identyczna średnica wszystkich przyłączy. DN 20 pozwala na osiągnięcie wysokich wartości przepływu, co ma duże znaczenie w kabinach natryskowych, umożliwiając różnorodne kombinacje z wykorzystaniem rączek natrysku, dysz bocznych i głowic górnych.

Modułowa konstrukcja Flexx.Boxx’a umożliwia zmianę systemu w dowolnym momencie użytkowania. Bez konieczności naruszania istniejącej zabudowy, a tym samym bez kurzu i brudu, możemy wymienić np. tradycyjną baterię jednouchwytową na termostatyczną. Dowolnie dobierzemy również modele i serie elementów natynkowych – do Flexx.Boxx’a pasują bowiem wszystkie serie baterii Kludi wyposażone w głowicę 41 mm. W naszej nowej łazience z Flexx.Boxx’em świetnie odnajdzie się zarówno purystyczna bateria new waves, jak i prawdziwie japońska Kidó.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Kludi

Polecamy Ci również

Zobacz także