Światło w architekturze

Światło w architekturze to nie tylko frapujące zagadnienie dla profesjonalistów, ale też temat wyjątkowych wykładów autorskich i warsztatów. W dniach 15 i 16 grudnia w Warszawie gościli znani architekci, założyciele Akademii Światła i Przestrzeni.

światło w architekturzeProf. arch. Julle Oksanen i arch. Hannu Tikka, założyciele i wykładowcy Akademii Światła i Przestrzeni (Light & Space Academy) prowadzili w Warszawie wykłady i warsztaty.
Zajęcia były adresowane do architektów zainteresowanych projektowaniem oświetlenia, studentów oraz przedstawicieli mediów. Wykłady i warsztaty dotyczyły wykorzystania światła, a zwłaszcza nocnego oświetlenia budynków. Wykłady autorskie poświęcone są przede wszystkim roli światła w architekturze i najważniejszych zasad oraz narzędzi projektowania dla architektów. Wykłady opatrzone były bogato fotograficznymi przykładami twórczego wykorzystania światła w organizacji przestrzeni. Warsztaty polegały na zaprojektowaniu elementów luminescencyjnych, przy wykorzystaniu wiedzy zdobytej podczas wykładów. Warsztat został podsumowany konkursem, w którym wyłoniono najlepszy projekt. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Organizatorami wykładów i warsztatu są: Kinnarps Polska, Wever & Ducre Polska, Silesia Partner. Patronat merytoryczny sprawuje SARP. Wykłady były tłumaczone na język polski, zaś warsztaty były prowadzone w języku angielskim.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Silesia Partner

Zdjęcia: Light & Space Academy

Polecamy Ci również

Zobacz także