Światło pod stopami

Światło pod stopami - zdjęcie 1

Odpowiednie oświetlenie ciągów komunikacyjnych nie tylko ułatwia poruszanie się o zmierzchu, ale także tworzy nastrój przydomowego ogrodu czy otoczenia budynku publicznego.

Nowe oprawy oświetleniowe HELIO 10 marki BRILUM, przeznaczone do montażu w gruncie, właśnie pełnią te funkcje. 

Do produkcji opraw użyto materiałów odpornych na korozję i wpływ warunków atmosferycznych. Wysoki stopień ochrony przed wnikaniem ciał stałych i wody zapewnia bezpieczeństwo i niezawodność ich eksploatacji. Zewnętrzną osłonę opraw wykonano ze stali nierdzewnej, natomiast dolny korpus z odlewu aluminiowego. Dla ułatwienia montażu w różnych rodzajach podłoża, oprawy dostarczane są wraz z puszką montażową z czarnego tworzywa sztucznego. Może być ona zakopana w gruncie lub zabetonowana. Dzięki niedużym rozmiarom, zwartej budowie i użyciu wytrzymałych materiałów produkt wytrzymuje ewentulane naciski. Jednak nie zaleca się montażu HELIO 10 na samym środku ciągów komunikacyjnych, a raczej na ich obrzeżach, gdzie natężenie ruchu pieszego jest mniejsze.

Jako źródła światła zastosowano nowoczesne diody elektroluminescencyjne LED. Wykorzystano tu diody o białej barwie światła. Do wyboru są oprawy z sześcioma diodami o średnicy 5 mm każda i łącznej mocy 0,5 W lub z jedną diodą o mocy 1 W. Półprzewodnikowe źródła światła osłonięte są szybą ze szkła hartowanego, matową w modelu z sześcioma diodami LED i mleczno-białą w oprawie z jedną diodą. Zapewnia to dobre rozproszenie światła pochodzącego od wszystkich diod, które są w istocie źródłami punktowymi. Oprawa w wersji z sześcioma diodami LED zasilana jest napięciem przemiennym o wartości 12V, natomiast wersja z jedną diodą napięciem stałym 3,5 V.  Do zasilania należy użyć przewodu H05SS-F w izolacji okrągłej o przekroju 2x0,75 mm².

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Przemyslaw Nestoruk

Źródło: Brilux

Polecamy Ci również

Zobacz także