Sterowanie radiowe RTS

Obowiązki domowe to codzienność naszego życia. Każdego dnia musimy wykonywać wiele czynności. Nie wszystkie z nich lubimy. Któż bowiem codziennie rano z radością podnosi rolety, by wieczorem znów je opuszczać. Na szczęście nowoczesne technologie proponują nam rozwiązania, które ułatwiają nam życie.

Firma Somfy oferuje rozwiązania w postaci napędów i automatyki przeznaczonych do rolet, markiz, zasłon przeciwsłonecznych i bram. Dzięki nim codzienne podnoszenie i opuszczanie rolet nie będzie już męczącym obowiązkiem.

System sterowania w technologii radiowej RTS (Radiorolety sterowane radiowoTechnology Somfy) jest sprawdzonym i komfortowym rozwiązaniem. Drogą radiową zamykamy i otwieramy osłony okienne. Brak okablowania między nadajnikiem a napędem znajdującym się wewnątrz rolety czy markizy, sprawia, że system jest wyjątkowo bezpieczny i komfortowy.

Posługując się pilotem zdalnego sterowania albo wysyłając sygnał z przełącznika znajdującego się na ścianie system RTS sterujemy zarówno roletami i żaluzjami, jak również markizami i światłem. Gdy działa jedno sterowanie grupowe wszystkie zasłony zostają np. jednocześnie opuszczane i podnoszone. Zasięg działania nadajnika wynosi do 200 metrów na otwartej przestrzeni. W przypadku przenikania przez dwie ściany żelbetowe zasięg nadajnika wynosi 20 metrów. Dzięki wąskiemu charakterystycznemu pasmu częstotliwości radiowych i zastosowaniu kodów zmiennych dynamicznie transmisja jest niezawodna, a przy tym bezpieczna, ponieważ uniemożliwia zeskanowanie sygnału.

Istnieje możliwość zmodernizowania istniejącego systemu w wersji kablowej i przekształcenia go w bardziej komfortowe i wygodniejsze rozwiązanie, poprzez zastosowanie zewnętrznych odbiorników radiowych.

sterowanie roletamisterowanie markizami
Sterowania Somfy wyróżniają się bardzo prostą, niemal intuicyjną obsługą. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych.

Istnieją również liczne inteligentne rozwiązania automatyzacji, jak na przykład programator czasowy Chronis RTS. Programator ten umożliwia sterowanie roletami w zależności od pory. Na skutek tego zasłony pozostają zamknięte lub otwarte również w czasie, gdy nikogo nie ma w domu. Działa to odstraszająco na potencjalnych włamywaczy, a zimą pomaga oszczędzać energię. Komfort w obsłudze markiz zapewnia radiowa automatyka wiatrowo-słoneczna Soliris RTS. Zapewnia bezpieczeństwo w przypadku wiatru i mierzy aktualną intensywność nasłonecznienia. Jeśli świeci słońce, to osłona przeciwsłoneczna otwiera się automatycznie.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: Somfy

Polecamy Ci również

Zobacz także