Sterowanie pogodowe

0
Sterowanie pogodowe

Firma Viessmann wprowadziła do swojej oferty sterowanie pogodowe dla kotła Vitodens 100-W. Dzięki temu kocioł pracuje na podstawie temperatury zewnętrznej, dostarczając tyle ciepła, ile w danej chwili potrzebuje dom lub mieszkanie. Takie rozwiązanie jest gwarancją komfortu i oszczędności kosztów ogrzewania.

sterowanie pogodowe

Pakiet pogodowy z radiowym, zdalnym sterowaniem Vitotrol 100 typ UTDB-RF2 oraz czujnikiem temperatury zewnętrznej daje możliwość decydowania o tym, jak i kiedy ma pracować kocioł kondensacyjny, aby uzyskać jak największą efektywność niewielkim kosztem.
Dzięki takiemu rozwiązaniu kocioł dostarcza tylko tyle ciepła, ile rzeczywiście jest potrzebne, nie generując dodatkowych kosztów. Kolejną zaletą zdalnego sterowania jest możliwość tygodniowego zaprogramowania zarówno ogrzewania, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Sterowanie pogodowe można umieścić w dowolnym pomieszczeniu, co pozwoli na stałe mierzenie temperatury, a przy tym niepotrzebne będą kable, bo komunikacja z kotłem następuje drogą radiową.
Sam kocioł Vitodens 100-W jest niezawodny i nowoczesny. Wykonany został ze stali szlachetnej najwyższej klasy. Obecnie jest najmniejszym urządzeniem wśród wiszących kotłów kondensacyjnych oferowanych przez firmę Viessmann. Został wyposażony w cylindryczny palnik MatriX, który dopasowuje moc grzewczą kotła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło oraz wymiennik ciepła Inox-Radial, co gwarantuje wysoką niezawodność i wysoki stopień wykorzystania ciepła kondensacji. Kocioł jest łatwy w instalacji, a dzięki niewielkim rozmiarom pasuje do każdego pomieszczenia. Można go zabudować bez konieczności zachowania odstępów po bokach.
System elektronicznej regulacji w kotle w wersji dwufunkcyjnej zapewnia wysoką wydajność
i stabilną temperaturę c.w.u.

Cena pakietu pogodowego ze zdalnym sterowaniem Vitotrol 100 typ UTDB-RF2 - 980 zł.
Cena Vitodens 100-W od 5356 zł.
Kupując do 31.08.2011 r. kocioł kondensacyjny Vitodens 100-W w zestawie z kolektorami słonecznymi, pakiet pogodowy wliczony jest w cenę zestawu.

Oceń artykuł
3,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Viessmann

Polecamy Ci również

Zobacz także