Sterowanie domem przez telefon

System GSM umożliwia sterowanie z każdego miejsca, z zasięgiem telefonii komórkowej. (fot. Wiśniowski)Teraz nie musisz być w domu, żeby otworzyć bramę, podnieść rolety czy wpuścić służby komunalne na posesję. System sterowania GSM pozwala na zarządzanie wieloma funkcjami domu.

Inteligentny dom jest przyszłością, po którą sięga coraz więcej osób. Wielu z nas prowadzi aktywny tryb życia, który nie pozwala na częste przebywanie w domu. Możliwość zdalnego sterowania wieloma urządzeniami
i uzyskiwanie powiadomień o zdarzeniach podczas naszej nieobecności daje komfort i poczucie bezpieczeństwa. Korzystając z nowoczesnego systemu GSM zyskujemy pewność, że nasze mienie pozostaje chronione i nie zaskoczą nas niespodziewane sytuacje. Zamontowanie
i uruchomienie systemu jest bardzo łatwe - wystarczy komputer z zainstalowaną aplikacją, centrala sterująca
z modułem GSM oraz karta SIM.

Dom pod zdalnym nadzorem

Krajowa trasa szybkiego ruchu, centrum handlowe czy park - w każdym z tych miejsc można włączyć centralne ogrzewanie, otworzyć bramę wjazdową lub zapalić światła na podjeździe własnego domu, nawet na odległość setek kilometrów. W dobie przyspieszającego tempa życia potrzebujemy corazDzięki systemowi sterowania GSM  możliwe jest jednoczesne zdalne zarządzanie funkcjami kilku urządzeń jednocześnie za pośrednictwem osobistego telefonu komórkowego. (fot. Wiśniowski) bardziej zaawansowanych rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić drogocenny czas i wyręczą w niektórych czynnościach. System daje bardzo szerokie możliwości zarządzania każdym budynkiem za pośrednictwem jednego urządzenia - osobistego telefonu komórkowego. Jest to nieoceniona wygoda nie tylko wtedy, gdy chcemy wziąć szybki prysznic, nie czekając na podgrzanie wody czy wjechać bezpiecznie do garażu.
System daje przede wszystkim poczucie pewności w losowych sytuacjach. W każdym momencie możemy wpuścić na teren posesji domownika, który zapomniał klucza. Za jego pomocą można symulować obecność domowników podczas dłuższego wyjazdu, na przykład poprzez unoszenie i zaciąganie rolet, co obniża prawdopodobieństwo włamania. Ponadto system sterowania GSM zamontowany w bramach dostarcza ważnych informacji dotyczących zdarzeń na posesji w formie krótkich wiadomości tekstowych SMS. Mogą to być powiadomienia np. o stanie położenia bramy, czy próbie siłowego jej otwarcia.

Otwarcie i zamknięcie  bramy wjazdowej na posesję następuje za pomocą telefonu komórkowego. (fot. Wiśniowski)

System dopasowany do potrzeb
System GSM można instalować w dowolnym obiekcie mieszkalnym. Może być podłączony do dowolnej automatycznej bramy wjazdowej i garażowej, włącznika światła lub nawet napędu unoszącego rolety. Programowanie jest bardzo łatwe i umożliwia samodzielne wykonywanie niektórych operacji. W skład systemu wchodzi centrala sterująca z wbudowanym zasilaczem oraz moduł GSM umożliwiający wpięcie karty SIM. Dzięki aplikacji dostępnej na płycie CD programowanie urządzenia jest bardzo proste. Centrala sterująca umożliwia podłączenie trzech modułów GSM, natomiast każdy z nich jest odpowiedzialny za sterowanie jednego napędu. Możliwe jest więc jednoczesne sterowanie na przykład bramą wjazdową, garażową oraz oświetleniem. Moduł GSM może być zaopatrzony w kartę SIM dowolnego operatora telefonii komórkowej, co umożliwia skonsolidowanie systemu w ramach jednej sieci telefonicznej. Do każdego z modułów GSM można przypisać aż 168 numerów upoważnionych do wydawania komend, a 4 z nich będą mieć uprawnienia administratora. Numery można szybko wprowadzać i usuwać podłączając System do komputera z zainstalowaną aplikacją lub wysyłając SMS o odpowiednio skonstruowanej treści. Dzięki temu System nadaje się zarówno do budynków jednorodzinnychm jaki i ogrodzonych osiedli.

Bądź poinformowany
Korzystając z systemu sterowania GSM montowanego w bramach możemy dodatkowo otrzymywać ważne informacje. Są one wysyłane automatycznie w formie krótkich informacji tekstowych SMS i mogą dotyczyć między innymi: stanu położenia bramy: otwarta/zamknięta, informacji o próbie siłowego otwarcia bramy przez osoby trzecie, informacji o otwarciu skrzynki sterowniczej, zaniku/powrocie zasilania sieciowego, informacji o otwarciu bramy, jeżeli pozostaje otwarta powyżej 10 minut czy stanie dostępnych środków na karcie SIM.

Oceń artykuł
3,13 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Wiśniowski

Polecamy Ci również

Zobacz także