Sposób na ciepły przedpokój – więcej niż grzejnik

0
Wygodna ławka-grzejnik
Grzejniki instalowane w przedpokoju mogą spełniać więcej funkcji niż "tylko" ogrzewanie pomieszczenia.

Przedpokój to miejsce narażone na wychłodzenie, dlatego grzejnik to niezbędny element jego wyposażenia. Ale może spełniać on więcej funkcji, niż samo ogrzewanie.

Przedpokój, szczególnie w przypadkach, kiedy wchodzimy do niego prosto z dworu, jest szczególnie narażony na wychłodzenie i zmiany temperatury. Warto oczywiście zadbać o dobrej jakości, ciepłe drzwi zewnętrzne, ale i tak nie unikniemy ich częstego otwierania, ani pewnych strat ciepła. Również w mieszkaniach ciepły przedpokój zapewnia komfortowe wejście do domu. Ponieważ jednak przedpokój jest pomieszczeniem wyjątkowo „wielofunkcyjnym” – w którym przygotowujemy się do wyjścia, ubieramy, rozbieramy, przechowujemy odzież wierzchnią i buty – warto zadbać o równie wielofunkcyjne rozwiązania, które zapewnią ciepło i wygodę.

Podpowiadamy: Co robić, żeby kaloryfery w sezonie grzewczym były rzeczywiście ciepłe i działały sprawie

Grzejnik i ławeczka w jednym

Bardzo ciekawym rozwiązaniem do przedpokoju są grzejniki w formie ławki. Prosta forma pasuje do każdego przedpokoju, a możliwość dobrania wykończenia siedziska drewnem bukowym lub innym materiałem, sprawia, że grzejnik można idealnie dopasować do wystroju. No i możemy w komfortowych warunkach założyć i zdjąć buty, a te przemoczone – pozostawić do szybkiego wyschnięcia. Oczywiście podstawowa funkcja, czyli ogrzewanie jest spełniana bardzo wydajne. Taki grzejnik-ławeczka to rozwiązanie do nieco większych przedpokojów, ale można też dobrać jego wielkość indywidualnie (w zakresie od 1535 do 2835 mm długości).

Grzejnik z wieszakiem

Równie atrakcyjnym – i zajmującym mniej miejsca – rozwiązaniem, jest grzejnik ścienny w wieszakami na kurtki. Nowoczesny wygląd pionowych kolektorów idzie w parze z użytecznością. Grzejnik może pełnić funkcję podgrzewanego wieszaka – wystarczy wyposażyć do w specjalnie opracowane haczyki. Mokre płaszcze i kurtki, wygodnie powieszone na takim grzejniku wyschną idealnie, a przedpokój będzie ciepły i przytulny.

Wiedza praktyczna: Jak dobrać moc grzejników

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Purmo

Polecamy Ci również

Zobacz także