Siłownik do bram w nowej wersji

Zmodyfikowany siłownik WINGO5000 jest przede wszystkim bardziej uniwersalny – nadaje się do montażu w szerszych bramach wjazdowych, osadzonych na słupkach o większym przekroju. Producentem siłownika jest firma Nice.

siłownik do bramSpecyficzna kinematyka i geometria współpracy skrzydła bramowego z siłownikiem z napędem śrubowym wymaga ściśle określonego i precyzyjnego montażu siłownika oraz ogranicza maksymalne wymiary przekroju słupka, na którym zawieszone jest skrzydło bramy. W przypadku słupków murowanych zawęża to znacznie możliwość zastosowania siłowników do niektórych tylko modeli.

Nowy model siłownika wyposażono w dłuższy korpus. Modyfikacja korpusu, polegająca również na wydłużeniu śruby pociągowej, umożliwia zwiększenie wymiarów montażowych A i B, odpowiednio do 255 mm i 320 mm. To z kolei ułatwia montaż siłowników na bramach skrzydłowych osadzonych na murowanych słupkach o dużym przekroju. Jednocześnie daje możliwość zastosowania tych napędów do większych skrzydeł bram.

Ograniczeniem jest teraz długość skrzydła – do 350 cm (przy ciężarze do 200 kg). Przy krótszych skrzydłach ich ciężar może dochodzić nawet do 500 kg.

W zestawie oferowane są: dwa siłowniki WINGO5000 wraz z elementami montażowymi, centrala sterująca A60 i system sterowania radiowego FLOR lub SMILO (nadajniki i odbiorniki radiowe). Dodatkowo zestaw można wyposażyć w antenę odbiorczą, zwiększającą zasięg sterowania radiowego, jak również w elementy wpływające na bezpieczeństwo automatyki: lampę ostrzegawczą oraz jedną lub dwie linie fotokomórek. Fotokomórki powinny być obowiązkowym wyposażeniem każdej bramy automatycznej.

Oceń artykuł
4,20 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Nice

Polecamy Ci również

Zobacz także