Siłownik do bram przesuwnych

siłownik do bram przesuwnych

Run – tak nazywa się siłownik do bram przesuwnych z wbudowanym inwerterem gwarantującym dokładną regulację prędkości. To nowość w ofercie firmy Nice.

Urządzenie służy do automatyzacji bram przesuwnych do 2500 kg. Polecany jest do zastosowania w ekstremalnych warunkach, w instalacjach przeznaczonych do intensywnego użytku przemysłowego.

Inwerter
umożliwia zasilanie i uruchamianie silnika trójfazowego prądem jednofazowym 230 V. Ponadto, poprzez zmianę częstotliwości napięcia zasilającego, daje możliwość zmiany prędkości bramy w granicach od 8,2 m/min do 15,4 m/min. Ma to na celu zoptymalizowanie obciążenia roboczego oraz wydajności instalacji.

Wbudowana centrala sterująca reguluje automatycznie prędkość manewru na podstawie ciężaru bramy  (obliczany przez zmierzenie obciążenia niezbędnego dla wykonania ruchu). Upraszcza to operację weryfikacji i regulacji automatu, aby zapewnić zgodność z odpowiednimi przepisami.

Ruch bramy jest perfekcyjny:
podczas fazy zwalniania automatu inwerter zwiększa moment obrotowy, zwiększając tym samym osiągi. Jednocześnie redukowane jest zagrożenie zablokowania automatu na skutek zwiększonych oporów ruchu. Ustawienia przyspieszania (na początku manewru) i zwalniania (na jego końcu) są dokładne i niezawodne.

Siłownik Run wyposażony jest w nowoczesny czujnik temperatury, dzięki czemu zarządza własną mocą – automatycznie dostosowuje ją do różnych warunków klimatycznych i środowiskowych, dopasowuje jednocześnie zabezpieczenie termiczne oraz intensywność wentylacji w zależności od odczytanej temperatury.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: Nice

Polecamy Ci również

Zobacz także