Silesia Building Expo - SIBEX 2008

Ponad 100 wystawców - firm z branży budowlanej z całej Polski - przez trzy dni prezentowało swoją ofertę na Targach Silesia Building Expo SIBEX 2008. Wystawa pokazała wyjątkowy potencjał i możliwości śląskiego budownictwa.

targi budowlane

W ciągu trzech dni - od 29 lutego do 2 marca - w halach wystawienniczych Expo Silesia można było zapoznać się z najnowszymi technologiami i materiałami budowlanymi, wybrać dla siebie projekt domu czy mieszkania, uzyskać informacje na temat możliwości kredytowych, wybrać umeblowanie i wyposażenie, rodzaj i kolor drzwi czy okien, a także znaleźć wykonawcę wybranego projektu.

Wystawcy zaprezentowali na swoich stoiskach m.in.: materiały budowlane i ich komponenty, materiały elewacyjne, podłogi i posadzki, dachy i akcesoria dachowe, okna, drzwi, bramy, rolety, balustrady i schody. Obecni byli także producenci pieców grzewczych, instalacji wodnych, c.o., klimatyzacyjno - wentylacyjnych oraz kolektorów słonecznych. Swoją ofertę zaprezentowały również firmy budowlane i deweloperskie, projektanci domów, doradcy kredytowi, oraz najważniejsze wydawnictwa branżowe i portale internetowe.

Organizatorzy wystawy nie ukrywają, że chcieliby, aby w przyszłości targi SIBEX stały się także swego rodzaju forum, konsolidującym całą śląską branżę budowlaną i wspierającym jej rozwój.  To, co zostało zaprezentowane na targach SIBEX 2008 to zaledwie drobny fragment kilkutysięcznej rzeszy producentów, dystrybutorów, firm usługowych i projektowych funkcjonujących na terenie aglomeracji śląskiej. SIBEX ma ambicje stać się w przyszłości miejscem prezentacji wszystkich najważniejszych firm w branży budownictwa i wyposażenia wnętrz. Targi mają być miejscem, w którym firmy budowlane będą prezentować swoją pełną ofertę, nawiązywać kontakty handlowe, analizować możliwości i szanse rozwoju rynku budowlanego, czy wreszcie badać oczekiwania klientów. "Taka formuła targów, stanowiących jednocześnie forum branżowe, została bardzo pozytywnie oceniona przez wystawców. I sądzę, że w tym kierunku będziemy zmierzać, organizując kolejne edycje targów SIBEX" - mówi Henryk Skup, dyrektor targów SIBEX.

Tegoroczna oferta wystawców targów została dobrze przyjęta i oceniona przez zwiedzających. Targi zwiedziło ponad 5 tysięcy gości. Kolejna edycja wystawy odbędzie się w dniach 27 lutego - 1 marca 2009 r.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: SIBEX

Polecamy Ci również

Zobacz także