SECUREX 2010

W dniach od 26 do 29 kwietnia 2010, na terenie poznańskich targów, odbyła się Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń SECUREX, największe, specjalistyczne wydarzenie branży zabezpieczeń w Polsce i Europie Środkowej.

Securex 2010

Targi okazały się rekordowe pod względem wynajętej powierzchni wystawienniczej, liczby prezentowanych nowości oraz odwiedzających targi profesjonalistów.
Tegoroczna, 18-sta już edycja targów SECUREX zgromadziła w Poznaniu 260 producentów i dystrybutorów prezentujących kompleksową ofertę z dziedziny systemów wykrywania i zwalczania przestępczości, mechanicznych i elektronicznych systemów zabezpieczeń, systemów wizyjnego nadzoru (CCTV) i ochrony mienia. Na przestrzeni ponad 10.000 m2, zlokalizowanej w nowoczesnym kompleksie pawilonów swoją ofertę zaprezentowali wystawcy z Polski oraz Austrii, Chin, Czech, Danii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwecji, Tajwanu, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Podczas targów swoje premiery rynkowe miała imponująca liczba ponad 260 nowych produktów i usług. Najliczniej reprezentowane były najnowsze rozwiązania w dziedzinie systemów monitoringu wizyjnego i elektronicznych systemów zabezpieczeń, w tym urządzeń do kontroli dostępu i sprzętu zabezpieczająco-alarmowego. Przez cztery dni targi SECUREX, jak również odbywające się równolegle Międzynarodowe Targi Instalacyjne INSTALACJE, Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, Międzynarodowe Targi Branży Wodno-Kanalizacyjnej WODOCIĄGI oraz Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI odwiedziło blisko 30 000 profesjonalistów z branży.

Najnowsza wiedza z dziedziny zabezpieczeń
Targom SECUREX towarzyszył bogaty program wydarzeń - konferencji, seminariów, wykładów i pokazów. Patronat nad wydarzeniami objął: Minister Gospodarki, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Prezes Związku Banków Polskich oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.
Pierwszego dnia targów odbyło się rozstrzygnięcie niezwykle ważnego dla branży konkursu Polski Mistrz Techniki Alarmowej zorganizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Zabezpieczeń Technicznych i Zarządzania Bezpieczeństwem „POLALARM”. W konkursie uhonorowano 13 firm, których produkty uznano za najbardziej postępowe w dziedzinie ochrony mienia. Laureatem Głównej Nagrody „Złota Zbroja” w konkursie „Polski Mistrz Techniki Alarmowej" została firma LINC Sp. z o.o. z Poznania, która zaprezentowała autonomiczny system nadzoru wideo/audio i rejestracji MOBOTIX Q24M-Sec.
W drugi dzień targów wielu emocji dostarczył Finał Mistrzostw Polski Instalatorów Systemów Alarmowych organizowany przez Polska Izbę Systemów Alarmowych. W rywalizacji wzięło udział 6 zespołów, które zakwalifikowały się do finału po niezwykle trudnych eliminacjach wymagających ogromnej wiedzy i precyzyjnych umiejętności z zakresu instalowania, konserwacji i serwisowania urządzeń systemów alarmowych. Prestiżowy tytuł Mistrza Polski Instalatorów Systemów Alarmowych 2010 wywalczyli ostatecznie: Michał Bogusz i Zbigniew Fiłkowski z Agencji Solid Security ze Szczecina.
2. miejsce i tytuł I Wicemistrza Polski Instalatorów Systemów Alarmowych 2010 zdobył Zespół MR SYSTEM z Warszawy, który reprezentowali: Mariusz Joachimczuk oraz Mariusz Rakowski, natomiast 3. miejsce i tytuł II Wicemistrza Polski Instalatorów Systemów Alarmowych '2010 zdobył Zespół UNIWERSUM z Warszawy (Jakub Dziedzic - Andrzej Sypuła).

Nagrody Międzynarodowych Targów Poznańskich
Poznańskim targom tradycyjnie towarzyszy uroczysta gala wręczenia Złotych Medali MTP. Złotym Medalem, najcenniejszym trofeum jakie można zdobyć na poznańskich targach, nagrodzone zostały produkty i usługi, które według Sądu Konkursowego odznaczają się najwyższą jakością i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Czytnik kart zbliżeniowych Xpass, Xpass XPM-E
CARDCO Sp. z o.o., Łódź
Sejf KOPENHAGEN
INTER - SICHERHEITS - SERVICE Sp. z o.o, Gorzów Wlkp.
Stacja interkomowa WS 800F D MD
C&C PARTNERS TELECOM Sp. z o.o., Leszno
System sygnalizacji pożarowej i sterowania gaszeniem INTEGRAL IP
SCHRACK SECONET POLSKA Sp. z o.o., Warszawa
Przenośny system ogrodzenia rozwijanego FENCEBOX
Geobrugg AG Partner w Polsce, Kraków
Czujka laserowa REDSCAN RLS -3060
SPS Trading Sp. z o.o., Warszawa
System monitoringu CCTV serii HX900
Zakład Mechaniki i Elektroniki ZAMEL Sp. j. J.W. Dzida, K. Łodzińsk Pszczyna
Seria reflektorów podczerwieni IR Redbeam
DIPOL Sp. j., Kraków
Lampa kasjerska DECOBA 1085
DCB Sp. z o.o., Olsztyn
Kamera MTC - WD 113EF SONY EFFIO
PHU MERX D. Migacz, K. Poręba, A. Strózik Sp. Jawna, Nowy Sącz
Kasy pancerne lekkie KPL
KONSMETAL S.A. Warszawa
Sejfy LS LASER SYSTEM
KONSMETAL S.A. Warszawa
Konsola dotykowa KRONOS NET 2,0 REVOLUTION
Next! s.c. Sławomir Piela, Bartłomiej Dryja
Moduł liniowy 4G2R 808623
Honeywell Life Safety Austria GmbH Sp. z o.o. Przedstawicielstwo w Polsce, W-wa
Liniowa czujka dymu Fireray 5000
Honeywell Life Safety Austria GmbH Sp. z o.o. Przedstawicielstwo w Polsce, W-wa

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Ewa Kulesza

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także