Securex 2005

W dniach 25-28 stycznia 2005 odbyła się w Poznaniu 15 edycja Międzynarodowej Wystawy Zabezpieczeń SECUREX 2005. Kilkanaście lat doświadczeń potwierdza tezę, że jest to doskonałe miejsce do zdobywania nowych kontaktów, do wymiany doświadczeń oraz realizacji strategii marketingowej firm.

Według niedawno przeprowadzonego na zlecenie Komendy Głównej Policji sondażu OBOP aż 38% Polaków nie czuje się bezpiecznie w pobliżu swych domostw i, co gorsze, procent ten systematycznie rośnie. Z tego samego badania wynika, że najbardziej boimy się włamań, napadów i rozbojów. Komfort bezpieczeństwa otoczenia, w którym funkcjonujemy zdecydowanie polepsza stosowanie kompleksowych systemów zabezpieczeń.

targi SecurexJest to doskonała okazja do zapoznania się z pracą tych systemów zabezpieczeń. Komenda Miejska Policji w Poznaniu zapowiada prezentację na swoim stoisku modelowego stanowiska oficera dyżurnego z aplikacją zarządzania siłami GPS oraz z prezentacją monitoringu wizyjnego Poznania. Z pewnością prezentacja ta będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem.
Pełna oferta targów SECUREX to przegląd dostępnych na rynku rozwiązań z zakresu zabezpieczeń osób i mienia, systemów antywłamaniowych, systemów zarządzania budynkami, ochrony informacji, samoobrony oraz wykrywania i zwalczania przestępczości. Na targach tych będzie można uzyskać konkretne informacje wspomagające kształtowanie polityki bezpieczeństwa w firmach. Ekspozycje targowe uzupełniają i urozmaicają tematyczne seminaria i konferencje.

W czasie konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa na temat Sterowania ewakuacją za pomocą nowoczesnych urządzeń technicznych (27.01, godz. 10.00, Pawilon 14A, Sala duża) specjaliści z branży przybliżą uczestnikom tematykę dźwiękowych systemów ostrzegania, sygnalizacji pożarowej, sterowania systemami ppoż oraz propozycji zamian w odpowiednich przepisach.

Ważnym wydarzeniem w czasie targów SECUREX jest, obywająca się corocznie od początku istnienia wystawy, konferencja pod tytułem Urządzenia i sposoby zabezpieczenia mienia. Miejsce i rola prywatnych firm ochrony w systemie bezpieczeństwa państwa (26.01, godz. 10.00, Pawilon 14B, piętro II) . Jej organizatorami są: Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy PEWB Metalplast z Poznania, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Materiałów Budowlanych Sekcja Metalplast z Poznania oraz MTP. Konferencja jest poświęcona szeroko rozumianemu bezpieczeństwu, ochronie osób i zabezpieczeniu mienia oraz działalności firm ochrony w Polsce. Skierowana jest do przedstawicieli zarówno produkcji, handlu i usług, uczelni, instytutów, biur projektowych, ośrodków badawczo-rozwojowych, zakładów ubezpieczeń, jak i policji, wojska, straży pożarnej, firm ochrony, a także samorządów terytorialnych i administracji, spółdzielczości mieszkaniowej, muzeów, obiektów sakralnych, domów handlowych, magazynów, zakładów usługowych i innych zainteresowanych instytucji.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów, Projektantów i Instalatorów Systemów Alarmowych "POLALARM" wręczy już po raz 10 nagrody w konkursie POLSKI MISTRZ TECHNIKI ALARMOWEJ 2005. Głównym celem tego konkursu jest popularyzowanie postępu technicznego, promowanie nowoczesnej myśli technicznej i znaczenia postępu naukowo-technicznego w dziedzinie ochrony.

Targi SECUREX to kompendium wiedzy z zakresu technik i taktyki zabezpieczeń przed różnorodnymi zagrożeniami. To również doskonałe miejsce do wymiany informacji i doświadczeń oraz bezpośrednich spotkań.

Organizator Targów:
Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań
www.securex.mtp.pl

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Ewa Kulesza

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także